Motyle na 31 kreatywnych sposobów


Motyle to doskonały temat pracy plastycznej. Kolorowe, delikatne owady budzące się do życia na wiosnę, równocześnie pobudzają kreatywność wszystkich autorów portretów motyla, fotografów, obserwatorów przyrody. Do wykonania pracy plastycznej z motylem w roli głównej można użyć różnych materiałów. Zanim jednak zaczniemy gromadzić potrzebne rzeczy, warto zwrócić dzieciom uwagę na budowę motyla i jej symetryczność, a także porozmawiać o ciekawym cyklu rozwojowym owada. I właśnie te cechy motyla skłaniają do poszukiwania jak najbardziej odpowiednich materiałów, nadających się do wykonania owada.

Zestaw inspiracji na zakończenie roku, lato i wakacje


Miesiąc czerwiec rozpoczyna hucznie Dzień Dziecka i czas zabaw tematycznie związanych z wakacyjnymi podróżami. Powoli kończy się kolejny rok w przedszkolu.
Specjalnie na te okoliczności powstał zestaw inspiracji do zajęć wychowawczo-dydaktycznych.


Najnowsze prace plastyczne


Dwa kwadraty z czerwonego papieru zginamy na trójkąty i dwa rogi ponownie do środkowej linii jak na zdjęciu. Powstałe najmniejsze trójkąty sklejamy tworząc części dzioba. Sklejamy dwie części kawałkiem papieru technicznego od środka tak, aby była możliwość otwierania dzioba. Wycinamy koła i wklejamy je w dziób. Malujemy oczy i mamy super zabawkę na wiosnę.

Materiały:

  • blok techniczny
  • klej
  • nożyce
  • pisak

Bocian kle kle