Pomysły na Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Jest to bardzo lubiane przez dzieci święto. Z tej okazji nauczyciele, rodzice przygotowują dla najmłodszych miłe niespodzianki i ciekawe zabawy. Jedną z takich aktywności w Dniu Pluszowego Misia może być wykonanie pracy plastycznej.

Miś z serduszek to dobry pomysł na wyróżnienie misia spośród innych zabawek. Tak wykonany obrazek podkreśla, jak ważny jest dla dzieci miś oraz to, że dzieci go po prostu kochają

Miś z serc

Misia można wykonać na przeróżne sposoby, wyklejając obrazek miękkim materiałem np. włóczką, futerkiem. Wygląda on wówczas jak prawdziwa przytulanka. Dobrze sprawdzą się też płatki kosmetyczne. Miś wcale nie musi być brązowy, waciki można pomalować farbami plakatowymi w kilku kolorach. Kolory na takim podłożu pięknie się ze sobą łączą, a po wyschnięciu przybierają pastelowy odcień. I jak przystało na wyjątkowy dzień, zwykłe malowanie pędzlem można zastąpić malowaniem pipetą. To niecodzienna zabawa, która na pewno spodoba się dzieciom.

Kolorowy miś

W prosty sposób można wykonać misia z drewnianych patyczków (szpatułek laryngologicznych lub kreatywnych). Dla takich misiów dzieci mogą stworzyć różne ubranka i je przebierać. Na misie pasują też często gotowe ubranka dla małych lalek. W ten sposób drewniane misie mogą zagościć na dłużej w kąciku z zabawkami, dzieci mogą je przebierać i wykorzystywać do różnych zabaw tematycznych.

Misie

Kolejnym pomysłem są maski misiów. Zakładając maskę dzieci przeobrażają się w misie. Dobrze dopasowana, wygodna maska nie przeszkadza w zabawie, wykonywaniu różnych ćwiczeń, w tańcu. Warto jednak wykonać tę pracę dzień wcześniej, gdyż dzieciom trzeba pomóc wyciąć otwory na oczy i zawiązać gumkę. Pobierz za darmo szablony masek.
Innym rodzajem maski jest obręcz z papierowego talerzyka z doklejonymi uszami. Oba rodzaje masek świetnie się sprawdzą do wykonania pamiątkowych zdjęć, przeglądania się w lustrze.

Szablon maski miś


Słoik miodu to następna propozycja na prace plastyczną i też ciekawą zabawę. Plamy farby plakatowej naniesione w środku koszulki na dokumenty rozmazujemy palcami i wypełniamy nimi narysowany słoik. Równocześnie dzieci obserwują jak łączą się ze sobą kolory. Na koniec doklejają tekturową, ozdobioną zakrętkę lub prostokąt wycięty ze złotego papieru kolorowego. Ewentualne niedoskonałości (farba często rozlewa się za kontur słoika) można ukryć za papierową ramką. Słoik można pomalować również palcami na kartce. Z czerwonej i żółtej plamy dzieci mogą „wyczarować” kolor pomarańczowy.

Słoik miodu

Do kompletu pasuje łyżka do miodu o uroczej nazwie miodulka. Różnej wielkości kółka należy nabić na patyczek do szaszłyków w odpowiednie kolejności. Jest to więc małe ćwiczenie matematyczne, a przy okazji pomysł na wykorzystanie pianki dekoracyjnej, z której dzieci bardzo lubią wycinać. Z nabijaniem na patyczek dzieci poradzą sobie bez problemu. W Dniu Pluszowego Misia zawsze pomocne są różnego rodzaju kolorowanki z misiami.

Łyżka do miodu

 

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych

Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.