12 pomysłów na prezent dla Babci i Dziadka

Zestaw upominków dla babci i dziadka do samodzielnego wykonania przez dzieci.

Serca

Jedno serce wyklejone jest „ślimaczkami” z bibuły, które imitują róże. Tak wykonane serce jest bardzo dekoracyjne, z tyłu można dokleić karteczkę z życzeniami. Drugie serce natomiast wymaga umiejętności składania papieru w harmonijkę. Doklejony patyczek umożliwia wykorzystanie upominku np. do udekorowania doniczki z kwiatami.

Tytuł pracy plastycznej: Serce dla babci i dziadka

Tytuł pracy plastycznej: Serce - kwiatek dla dziadków

Serce- kwiatek dla dziadków

Kwiaty

Jeden z kwiatów ulepiony jest z masy solnej. Kształt nadają mu odbicia palców, dlatego też nie jest on płaski, wygląda ciekawie. Drugi z kwiatów jest okazały, duży, można go ozdobić w dowolny sposób. Na środek kwiatka można nakleić zdjęcie dziecka lub życzenia.

Tytuł pracy plastycznej: Kwiatuszek z masy solnej

Kwiatuszek z masy solnej

Tytuł pracy plastycznej: Kwiatek z talerzyka

Kwiatek z talerzyka

Upominki z pianki dekoracyjnej

Broszka i mucha wykonane są z pianki dekoracyjnej, z której dzieci lubią wycinać. Oba prezenty Dziadkowie mogą przymierzyć i sprawić tym radość swoim wnuczętom.

Tytuł pracy plastycznej: Mucha dla dziadka

Mucha dla dziadka

Tytuł pracy plastycznej: Broszka dla mamy lub babci

Broszka dla mamy lub babci

Upominki z życzeniami szczęścia

Drzewko szczęścia to miły prezent do postawienia np. na półce, ale można wykonać go również w formie laurki. Gałęzie drzewa, to wycięty kształt dłoni dziecka, co sprawia, że prezent jest jedyny w swoim rodzaju, osobisty. Podkowa, to propozycja oryginalnego prezentu, do wykonania którego potrzebne są łatwo dostępne materiały takie jak m.in. folia aluminiowa, tektura, guziki.

Tytuł pracy plastycznej: Podkowa na szczęście

Podkowa na szczęście

Tytuł pracy plastycznej: Drzewko szczęścia

Drzewko szczęścia

Laurki

Laurka z filiżanką wykonana jest z filtrów do kawy. Filiżankę można ozdobić na różne sposoby, do środka dzieci mogą schować jakąś niespodziankę dla dziadków np. mały rysunek, kartkę z życzeniami. Druga laurka dedykowana jest dziadkom. Tu wykorzystana jest technika frotaż. Czterokrotnie odrysowany klucz płaski tworzy ramkę dla serca. Zamiast serca dzieci mogą wykonać portret dziadka.

Tytuł pracy plastycznej: Laurka dla babci z filiżanką

Laurka dla babci z filiżanką

Tytuł pracy plastycznej: Laurka dla dziadka

Laurka dla dziadka

Inne upominki

Lampion wykonany jest ze słoika i ozdobiony koronką, wstążką i błyszczącymi, dekoracyjnymi kwiatuszkami. Praca może być wykorzystana również jako mały wazonik. Zakładki do książki ze zdjęciem dziecka, to kolejna propozycja na ciekawy prezent. Zdjęcia wydrukowane są zwykłą, kolorową drukarką i wkomponowane na zakładce na różne sposoby.

Tytuł pracy plastycznej: Zakładka ze zdjęciem

Zakładka ze zdjęciem

Tytuł pracy plastycznej: Koronkowy wazonik

Koronkowy wazonik


Prezent na dzień babci i dziadka | Pomysły na prezent dla babci i dziadka | Własnoręcznie zrobione prezenty dla babci i dziadka | Prezent dla babci na urodziny | Prezent na dzień babci i dziadka | Przedszkole | Zrób to sam | Praca plastyczna

Zobacz omówienie pomysłów na prezent w wersji wideo.

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych

Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.