Pomysły na wiosenne prace plastyczne / Zwiastuny wiosny / Wiosna

Zestaw pomysłów na pierwsze, wiosenne prace plastyczne, czyli zwiastuny wiosny.

Praca plastyczna - Portret Pani Wiosny

Propozycja wykonania portretu Pani Wiosny. Postać ma kolorowe włosy wykonane z pociętej serwetki. Fryzurę można ozdobić kokardą lub wiankiem. Dzieci mogą uzupełnić pracę obrazkami kojarzącymi się z wiosną: kwiatami, słońcem, ptakami. Doklejone elementy sprawiają, iż praca od razu staje się kolorowa, wesoła i jedyna w swoim rodzaju.

Praca plastyczna Portret Pani Wiosny

Zobacz inne portrety Wiosny:

 

Praca plastyczna - Bazie - kotki wiosną

Naklejone na tekturowe gałązki kotki marcowe wyglądają bardzo sympatycznie. Do obrazka wystarczy dorysować uszy i ogony.

Praca plastyczna - Bazie - kotki wiosną

Zobacz inne bazie:

 

Praca plastyczna - Zielona wiosna

Ciekawa praca plastyczna przedstawiająca gałązkę z zielonymi, młodymi listkami na tle pogodnego nieba. Ładne tło powstało poprzez barwienie kartki bibułą.
Praca plastyczna - Wiosna zielona

Zobacz inne wiosenne gałązki:

 

Praca plastyczna - Koronkowe przebiśniegi

Wykorzystanie do pracy ażurowych, białych serwetek sprawia, że kwiat jest delikatny podobnie jak prawdziwy przebiśnieg.

Praca plastyczna - Koronkowe przebiśniegi

Zobacz inne przebiśniegi:

 

Praca plastyczna - Krokusy z plasteliny

Wykonywanie obrazka przedstawiającego krokusy, to okazja do zabawy w łączenie kolorów. Zamiast gotowych, fioletowych materiałów plastycznych można pobawić się w tworzenie tego koloru poprzez mieszanie plasteliny, farb lub kolorowanie czerwoną i niebieską kredką.

Praca plastyczna - Krokusy z plasteliny

Zobacz inne krokusy:

 

Praca plastyczna - Szyszkowy hiacynt

Kwiat został wykonany z pomalowanej szyszki. Malowanie szyszki wymaga dużej staranności. Wyschniętą szyszkę należy włożyć do dekoracyjnej doniczki np. z plastikowego kubeczka i dołączyć liście wycięte z tektury falistej.
Praca plastyczna - hiacynt

Zobacz inne hiacynty:

 

Praca plastyczna - Wiosenne drzewo

Kwitnące, pełne kwiatów wiosenne drzewo zostało zrobione z tektury owiniętej muliną (może być też włóczka). Kwiaty to kulki z różowej bibuły. Wykonanie drzewa jest pracochłonne, ale efekt końcowy jest ciekawy.

Praca plastyczna - Wiosenne drzewo

Zobacz inne wiosenne drzewa:

 

Praca plastyczna - Jaskółki

Do pracy zostały wykorzystane drewniane klamerki, których kształt przypomina ogon ptaszka. Pozostałe elementy wycięte są z papieru. Dodatkowo można wykonać gniazdo jaskółek z szarego papieru lub ulepić je z masy papierowej.

Praca plastyczna - Jaskółki

Zobacz inne jaskółki:

 

Praca plastyczna - Ptaszek w gniazdku

To kolejna propozycja wykonania gniazda. Do fragmentu z wytłaczanki na jajka dzieci mogą wkładać sianko, pióra, gałązki, czyli budować gniazdo z podobnych materiałów co prawdziwe ptaki. Na koniec wkładamy sylwetę małego ptaszka.

Praca plastyczna - Ptaszek w gniazdku

Zobacz inne ptasie gniazda:

 

Praca plastyczna - Bocian kle kle

Praca przedstawia duży dziób ptaka. Takiego bociana można wykorzystać do różnych wiosennych zabaw ruchowych, matematycznych, muzycznych. Dziób bociana to doskonała pomoc dydaktyczna, która na pewno przykuje uwagę przedszkolaków.

Praca plastyczna - Bocian kle kle

Zobacz inne bociany:


Artykuł przygotowany przy współpracy z english-online.pl

 

10 pomysłów na wiosenne prace plastyczne

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych

Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.