Zestaw pomysłów na pierwsze, wiosenne prace plastyczne, czyli zwiastuny wiosny.

Portret Pani Wiosny

Propozycja wykonania portretu Pani Wiosny. Postać ma kolorowe włosy wykonane z pociętej serwetki. Fryzurę można ozdobić kokardą lub wiankiem. Dzieci mogą uzupełnić pracę obrazkami kojarzącymi się z wiosną: kwiatami, słońcem, ptakami. Doklejone elementy sprawiają, iż praca od razu staje się kolorowa, wesoła i jedyna w swoim rodzaju.

Portret Pani Wiosny

Zobacz inne portrety Wiosny:

 

 

Bazie - kotki wiosną

Naklejone na tekturowe gałązki kotki marcowe wyglądają bardzo sympatycznie. Do obrazka wystarczy dorysować uszy i ogony.

Zobacz inne bazie:

 

Zielona wiosna

Ciekawa praca przedstawiająca gałązkę z zielonymi, młodymi listkami na tle pogodnego nieba. Ładne tło powstało poprzez barwienie kartki bibułą.
Wiosna zielona

Zobacz inne wiosenne gałązki:

 

Koronkowe przebiśniegi

Wykorzystanie do pracy ażurowych, białych serwetek sprawia, że kwiat jest delikatny podobnie jak prawdziwy przebiśnieg.

Zobacz inne przebiśniegi:

 

Krokusy z plasteliny

Wykonywanie obrazka przedstawiającego krokusy, to okazja do zabawy w łączenie kolorów. Zamiast gotowych, fioletowych materiałów plastycznych można pobawić się w tworzenie tego koloru poprzez mieszanie plasteliny, farb lub kolorowanie czerwoną i niebieską kredką.

Zobacz inne krokusy:

 

Szyszkowy hiacynt

Kwiat został wykonany z pomalowanej szyszki. Malowanie szyszki wymaga dużej staranności. Wyschniętą szyszkę należy włożyć do dekoracyjnej doniczki np. z plastikowego kubeczka i dołączyć liście wycięte z tektury falistej.

Zobacz inne hiacynty:

 

Wiosenne drzewo

Kwitnące, pełne kwiatów wiosenne drzewo zostało zrobione z tektury owiniętej muliną (może być też włóczka). Kwiaty to kulki z różowej bibuły. Wykonanie drzewa jest pracochłonne, ale efekt końcowy jest ciekawy.

Zobacz inne wiosenne drzewa:

 

Jaskółki

Do pracy zostały wykorzystane drewniane klamerki, których kształt przypomina ogon ptaszka. Pozostałe elementy wycięte są z papieru. Dodatkowo można wykonać gniazdo jaskółek z szarego papieru lub ulepić je z masy papierowej.

Zobacz inne jaskółki:

 

Ptaszek w gniazdku

To kolejna propozycja wykonania gniazda. Do fragmentu z wytłaczanki na jajka dzieci mogą wkładać sianko, pióra, gałązki, czyli budować gniazdo z podobnych materiałów co prawdziwe ptaki. Na koniec wkładamy sylwetę małego ptaszka.

Zobacz inne ptasie gniazda:

 

Bocian kle kle

Praca przedstawia duży dziób ptaka. Takiego bociana można wykorzystać do różnych wiosennych zabaw ruchowych, matematycznych, muzycznych. Dziób bociana to doskonała pomoc dydaktyczna, która na pewno przykuje uwagę przedszkolaków.

Zobacz inne bociany:

 

10 pomysłów na wiosenne prace plastyczne

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych


Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.