Pomysły na Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypada 5 listopada. To okazja do przeprowadzenia niezapomnianych zajęć. Trudno o temat bardziej bliski dzieciom. Tu one często są największymi ekspertami. Rozmowy na ulubione tematy wzbudzają u dzieci podekscytowanie i też radość.

Jak stworzyć klimat w sali?
Niecodzienną dekoracją w oparciu o grę kolorowych świateł, muzyki, piosenek z bajek, skrzyni z rozmaitymi, „magicznymi" rekwizytami pochodzącymi z baśniowego świata. Warto nie ograniczać się tu tylko do starych baśni.

Po zabawach dzieci mogą same wykonać podobne przedmioty.

Inspiracją do wykonania prac plastycznych może być np. czytana baśń lub słuchanie piosenek pobudzających wyobraźnię.

Magiczna różdżkaKareta Kopciuszka

Latający dywanPantofelek Kopciuszka

Pracę pt. "Miotła czarownicy" można wykorzystać np. do zabawy ruchowej pt. "Lot na miotle". Nauka latania na miotle z omijaniem przeszkód - przeszkodami są dzieci lub pachołki. Zabawa pochodzi ze scenariusza zabawy karnawałowej (oprac. scenariusza mgr Edyta Zegarlicka).

Różdżki można owinąć też błyszczącymi drucikami kreatywnymi, a gwiazdkę udekorować błyszczącymi naklejkami lub cekinami. Różdżka może posłużyć do różnorodnych zabaw w czarowanie.

Przed wykonaniem latającego dywanu/różdżki dzieci mogą posłuchać piosenki pt. "Prosto z bajki" Muzyka: Robert Wiórkiewicz, Słowa: Ewa Chodecka, Śpiewa: Aleksandra Wiórkiewicz. Piosenka pochodzi z 13-tej płyty "Wygraj Sukces".

Mogą też stworzyć portret ulubionego bohatera.

 Trzy małe świnki

Krasnoludki

Calineczka

 

Jeżeli posiadamy wystarczająco szerokie zatyczki do pisaków, krasnoludki zmieszczą się na palec, staną się tym samym sympatycznymi pacynkami na paluszek. Zatyczki nie muszą być tylko czerwone (ułatwi to zgromadzenie odpowiedniej liczby przedmiotów).

 

Czerwony Kapturek - wideo

Czerwony Kapturek

Królewna - wideo

Księżniczka

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych

Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.