10 pomysłów na ozdoby choinkowe - dekoracje na choinkę

Choinka udekorowana ozdobami wykonanymi przez dzieci nabiera radosnego charakteru. Dzieci (i nie tylko one) patrzą na nią z dumą. Własnoręcznie wykonane aniołki, bombki, bałwanki, gwiazdki itd. naprawdę świetnie się prezentują. Tworzenie dekoracji to miła zabawa dla dzieci i też pomysł na ciekawy, wspólnie spędzony czas.

OZDOBY CHOINKOWE Z ORZECHÓW WŁOSKICH (SOWA, PINGWIN, GIL)

Można wykonać różne zwierzątka, których brzuszek zrobiony jest z łupinek orzechów włoskich. Orzechy malujemy błyszczącymi farbami lub posypujemy jeszcze mokre brokatem. Sam kształt ozdób wycięty jest z kolorowych kartek, na których doklejamy dowolne ozdoby np. cekiny i ruchome oczka. Dodajemy złotą zawieszkę lub ptaszka doklejamy do małej, drewnianej klamerki.

Pingwin - ozdoba choinkowa

Sowa - ozdoba choinkowa

Pingwin sowa - ozdoby choinkowe

Ptaszek gil - ozdoba choinkowa

OZDOBY NA ŁAŃCUCH CHOINKOWY (ANIOŁEK, BAŁWANEK, DZWONECZEK, GWIAZDKA)

Łańcuch choinkowy możemy urozmaicić wsuwając na niego dekoracje. Taki łańcuch zakładamy na choinkę lub wieszamy w postaci świątecznej girlandy. Ozdoby wycinamy z pociętych, papierowych rolek lub obręczy wykonanych z kolorowych kartek z bloku technicznego. Nadajemy im kształt aniołka, bałwanka, gwiazdy lub dzwoneczka.

Ozdoby choinkowe z rolki

Aniołek - ozdoba choinkowa

Bałwanek - ozdoba choinkowa

Dzwonek - ozdoba choinkowa

Gwiazdka - ozdoba choinkowa

BAŁWANEK NA CHOINKĘ

Do wykonania bałwanka potrzebujemy białej rękawiczki, z której odcinamy część na palec. Wielkość bałwanka w sam raz pasuje na zawieszkę na choinkę. Bałwanka ozdabiamy błyszczącym szalem z drucika kreatywnego, który jednocześnie wyodrębnia głowę ozdoby. Górne wiązanie maskujemy czarnym kapeluszem. Nakładamy tam kółeczko z dziurką w środku, a nad nim owijamy pasek papieru.

Bałwanek - ozdoba choinkowa

POŁYSKUJĄCA ŚNIEŻYNKA

Śnieżynka z dodatkiem celofanu (lub błyszczącej koszulki na dokumenty) ładnie odbija światło lampek choinkowych.

Śnieżynka - ozdoba choinkowa

MIKOŁAJ NA CHOINKĘ

Postać Mikołaja również pasuje do wystroju choinki. Wykonany jest on z papierowego stożka. Doklejona broda z potarganej kartki ciekawie się podwija.

Mikołaj - ozdoba choinkowa

ANIOŁ Z PŁATKÓW KOSMETYCZNYCH

Tak wykonany aniołek jest biały i miły w dotyku. Zdobią go koraliki, z których zrobiona jest głowa i zakończenie nóg.

Aniołek z wacików - ozdoba choinkowa

BOMBKA CHOINKOWA BAWEŁNIANA

To kolejna ozdoba choinkowa wykonana z bawełnianego, okrągłego wacika. Aby nadać mu kształt bombki, do środka dokładamy trochę waty. Wacik sklejamy (przypomina to trochę lepienie pierogów). Przy sklejaniu warto przygotować mokre chusteczki do wycierania palców. Ozdobę drukujemy pisakami, doklejamy kawałki muliny. Bombka wygląda jak uszyta z filcu.

Bombka choinkowa ręcznie robiona

MAKARONOWA GWIAZDA NA CHOINKĘ

Dwie jednakowe gwiazdy wycinamy z szarej tektury falistej. Sklejamy je naprzemiennie tyłem tektury (w tym momencie możemy również włożyć do środka sznureczek do zawieszenia). Taki układ już daje ciekawy efekt. Gwiazdę ozdabiamy dwoma rodzajami makaronu. Gotowa gwiazda to skromna, ładna ozdoba choinkowa.

Gwiazdka - ozdoba choinkowa

Gwiazdka - ozdoba choinkowa

PREZENT – OZDOBA CHOINKOWA

Prezent powstał ze zgiętego w harmonijkę pasa papieru. Do wykonania ozdoby można użyć starych torebek na prezenty z ciekawymi wzorami. W górnej części wiążemy kokardę.

Prezent - ozdoba choinkowa

GWIAZDA TEKTUROWA NA CHOINKĘ

Kolejna ozdoba, którą podobnie jak prezent na choinkę tworzy się z papierowej harmonijki. Zgiętą tekturę łączymy klejem i otrzymujemy pięcioramienną, foremną gwiazdkę (ważne żeby użyć grubej tektury falistej lub grubej kartki z bloku technicznego). Do gwiazdy dokładamy ogon lub doklejamy kolorowe pompony.

Gwiazdka - ozdoba choinkowa

Ubieranie choinki to jedna z ulubionych tradycji świątecznych. Pozwólmy dzieciom dodać do niej coś od siebie.

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych

Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.