Granie w gry planszowe posiada wiele bezcennych zalet. Oprócz funkcji rozrywkowej, która także jest w tym przypadku istotna, mogą być bardzo skuteczną formą nauki. Dziecko rozwija swoją kreatywność, wyobraźnię oraz uczy się pewnych zachowań. To także świetny sposób, aby spędzić wspólny czas z członkami rodziny. Ma to istotny wpływ na relacje rodzinne, które są szczególnie ważne.

 Gry planszowe dla dziecka

Nie tylko bawią, ale także uczą

Nauka poprzez gry planszowe to bardzo ważna funkcja. Gry przeznaczone są juz dla kilkulatków i mamy spory wybór rodzajów gier. Pamiętajmy o tym by gra nie była ani za łatwa, ani za trudna. Dostosujmy ją tak, by dziecko mogło uczyć się za każdym razem czegoś nowego.

Gry planszowe rozwijają pamięć i uczą logicznego myślenia. Już nawet najprostsze przestawianie pionka, wpływa na myślenie dziecka. Analizowanie i myślenie nad kolejnym ruchem, to bardzo potrzebna umiejętność, która przyda się także w późniejszych sytuacjach.

Zdrowa rywalizacja oraz cierpliwość to kolejne umiejętności, które dziecko nabywa podczas gry. Zasiadając do gry powinniśmy pomóc dziecku zapoznać się z zasadami i grać według nich. Dlatego warto dostosowywać rodzaj gry, do wieku dziecka, ponieważ może ona być trudna, a przez to zniechęcająca malucha do dalszej gry. Jednak warto w ten sposób trenować cierpliwość dziecka.

Oprócz tych umiejętności, gry planszowe uczą współzawodnictwa oraz komunikacji społecznej, która jest ważnym elementem wychowania. To cechy nabyte w najmłodszych latach mają największy wpływ na zachowanie w życiu dorosłym.

Gry planszowe to także idealny sposób na pobudzanie wyobraźni oraz rozwijanie kreatywności u dziecka, a także u dorosłych. Bogato rozwinięta fantazja, pomoże dziecku w przyszłości myśleć nieszablonowo i poza schematami.

Jakie gry wybierać?

Obecnie na rynku mamy bardzo duży wybór gier planszowych. Jeśli zdecydujemy się na taki zakup, powinniśmy zwrócić uwagę na poziom gry i wiek dziecka. Dla najmłodszych najlepiej wybierać taki rodzaj gier, gdzie maluch będzie mógł uczyć się nowych słów, liczenia, języków obcych i ogólnie mówienia.

Dla nieco starszych możemy kupić gry, które będą uczyły spostrzegawczości, szybkich reakcji oraz logicznego myślenia. Te wszystkie umiejętności sprawią, że twoje dziecko będzie ćwiczyło swoją cierpliwość.

Ważne, aby wybierać gry, w które będziecie mogli zagrać wspólnie z dzieckiem. Pozwala to budować pozytywne relacje rodzinne oraz daje możliwość spędzić miło czas z dziećmi. Kupując grę planszową zwróćcie uwagę ile osób może w nią grać.

Ważne są także gry, które rozwijają wiedzę z jakiegoś konkretnego zakresu. Różnego rodzaju quizy, testy i zagadki to wspaniały sposób, aby poznawać nowe zagadnienia oraz uczyć się na przykład historii, matematyki czy języków obcych.

Artykuł przygotowany przez
Artykuł przygotowany przez http://lencia.pl - wszystko, czego potrzebuje Twoje dziecko
 

Szablony płatne - pakiet


SMS 25zł +VAT, Przelew 18,36 zł +VAT