Przestrzeń dla najmłodszych

Pojawianie się dziecka wpływa na życie całej rodziny, jej codzienne funkcjonowanie, priorytety, a także urządzenie mieszkania. To właśnie dostosowanie wnętrza do potrzeb małego człowieka dla wielu rodziców jest wyzwaniem.  Choć na rynku jest bardzo dużo modnych i designerskich propozycji, to jednak często nie dysponujemy odpowiednim metrażem i ciężko jest ocenić, co naprawdę się przyda. Z drugiej strony trzeba mieć świadomość, że meblowanie pokoju dziecięcego podlega pewnej ewolucji, tak jak zmienią się potrzeby malucha.

  1. Pokój na miarę najmłodszych
  2. Styl i wygoda
  3. Niech rośnie z dzieckiem

Pokój na miarę najmłodszych

Przy wyborze tych mebli powinniśmy mieć świadomość tego, że za kilka lat muszą one wpisywać się w aranżację pokoju starszego dziecka. Dlatego warto postawić na neutralne kolorystycznie propozycje, które są dość uniwersalne. Dzięki temu szafa, komoda czy stolik posłużą także starszakowi. Z drugiej strony minimalistyczne trendy sprawdzają się doskonale w takiej przestrzeni, a biel i szarość stanowią doskonały punkt wyjścia do innych dekoracji, które mogą pojawić się na ścianach czy przy oknach. Kolekcje takie jak Klupś Dalia Grey odpowiadają wiec na potrzeby najmniejszych i ich rodziców, a funkcjonalne rozwiązania w zakresie regulacji łóżeczka czy też zamontowania przewijaka ułatwiają codzienną pielęgnację niemowlaka. Poza tym markowe produkty są gwarancją tak ważnego bezpieczeństwa.

Styl i wygoda

Pokój dziecięcy musi mieć swój charakter. Nowoczesne meble dedykowane do tej przestrzeni idealnie wpisują się w trendy i rewelacyjnie odpowiadają na potrzeby pociech. Istotna jest prostota, neutralność oraz rezygnacja ze zbędnych ozdób. Dzięki temu, nawet jak zainteresowania czy gust dziecka będzie się zmieniał, to meble za nimi nadążą. Poza tym to ten rodzaj wyposażenia, na którym nie warto oszczędzać – kupujemy nie tylko szafy, ale doskonałej jakości materiały, wykończone w taki sposób, by dziecku zagwarantować bezpieczeństwo. Surowe normy oraz konieczne certyfikaty są oczywiście widocznym znakiem, że producent dokłada starań, by przestrzeń malucha była nie tylko ładna, ale i wygodna oraz bezpieczna.

Niech rośnie z dzieckiem

Dziecko rośnie bardzo szybko i zmieniają się jego potrzeby. Warto o tym myśleć już na początku planowania pokoju. Na przykład nowoczesne łóżeczka po wyjęciu barierek stają się tapczanami. W wielu wariantach można je jeszcze powiększyć, a dzięki temu na kilka lat zapewnią dziecku komfortową i stylową przestrzeń odpoczynku. W pokoju starszaka oczywiście z czasem pojawi się biurko z krzesłem. To przestrzeń nauki i zabawy. Ją też warto zaplanować na przykład na podłodze. Nie zapomnij o regałach na książki, komodach czy szafkach oraz bardzo praktycznych pojemnikach, które pozwolą utrzymać porządek w wyjątkowym miejscu.

Artykuł sponsorowany