Czy warto inwestować w wypełniacze?

Wizja starzenia się skóry, utraty jej jędrności, opadających z czasem mięśni prześladuje wiele kobiet. Spora część z nich decyduje się na zakup rozbudowanej gamy produktów przeciwzmarszczkowych, natomiast nie zawsze ich stosowanie przynosi oczekiwane rezultaty. Wtedy najczęściej na horyzoncie pojawia się pytanie o wypełniacze...

  1. (Nie tylko) kobieca skóra a wiek
  2. Wypełniacze - co to?

(Nie tylko) kobieca skóra a wiek

Procesy starzenia skóry są niemożliwe do zupełnego zatrzymania. Przynajmniej na razie jedyne, co można zrobić, to spowolnić te procesy, walczyć z ich oznakami, przeciwdziałać ich widoczności. Po kremy i maseczki przeciwzmarszczkowe warto sięgać zanim linie mimiczne zaczną przyjmować postać nieco bardziej wyraźnych bruzd. Jak przekonują specjaliści z https://cmeik.pl/, produkty z drogerii (nawet te z najwyższej półki) najczęściej zapobiegają pojawianiu się zmarszczek, warto więc po nie sięgać w celach profilaktycznych. Warto bowiem pamiętać, że na starzenie się skóry wpływ mają nie tylko procesy biologiczne organizmu, lecz także czynniki zewnętrzne takie jak zbyt intensywne promieniowanie słoneczne, palenie tytoniu, niewłaściwa dieta, brak odpowiedniego nawodnienia. Wielu tym "szkodnikom" można przeciwdziałać, jednak jeśli na cerze zauważalne są większe zmarszczki, twarz traci odwal, a skóra staje się mniej sprężysta i jędrna, nawet najlepszy krem może nie pomóc. W takiej sytuacji warto rozważyć skorzystanie z osiągnięć współczesnej kosmetologii i medycyny estetycznej, m.in. można rozważyć sięgnięcie po wypełniacze.

Wypełniacze - co to?

Wypełniacze w Cmeik, podobnie jak w innych gabinetach medycyny estetycznej, są jednym z chętniej wybieranych przez pacjentki rozwiązań. Wypełniacze zmarszczek przez wiele osób zostały okrzyknięte jednym z bardziej rewolucyjnych i cennych odkryć medycyny estetycznej. Pozwalają one bowiem w dość mało inwazyjny sposób pozbyć się sporej części zmarszczek, z którymi nie sposób poradzić sobie za pomocą tradycyjnych metod. Wypełniacze to substancje tworzone na bazie kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu wapnia. Ogromnym plusem tego typu substancji jest to, że ich materiał wyjściowy, czyli kwas hialuronowy wchodzi w skład ludzkiego organizmu, co sprawia że wprowadzenie tego typu substancji jest w pełni bezpieczne dla organizmu. Wypełniacze pozwalają przywrócić skórze gęstość, eliminują nieestetyczne bruzdy, napinają i wygładzają skórę. Dzięki nim medycyna estetyczna w Cmeik obejmuje również mało inwazyjne zabiegi modelowania owalu twarzy. Tego typu działania również wykonuje się z pomocą wypełniaczy. Tego typu zabieg jest właściwie nieinwazyjny, całkowicie bezpieczny, a sam preparat ulega naturalnemu wchłonięciu po maksymalnie kilkunastu miesiącach.

Artykuł sponsorowany