Dzień Nauczyciela to wyjątkowe święto każdego pedagoga, w którym uczniowie dziękują za całoroczny trud włożony w ich naukę i wychowanie. Oprócz składania życzeń  oraz wręczenia bukietu kwiatów, warto też pomyśleć o drobnym upominku od serca, będącym wyrazem wdzięczności za wspólnie przeżyte chwile w szkole. Nie wszyscy uczniowie wiedzą jednak, co wręczyć swoim wychowawcom z okazji ich święta. Oto propozycje kilku oryginalnych prezentów dla nauczycieli!

fot: pixabay.com

Własnoręcznie przygotowany słoik z życzeniami

Nie od dziś wiadomo, że nic tak nie cieszy, jak własnoręcznie przygotowane upominki. Świetnym rozwiązaniem okaże się więc stworzenie personalizowanego słoika z życzeniami dla nauczyciela. Szklany słój można przyozdobić według własnego uznania, np. kolorowymi piórkami, wstążkami czy cekinami. W środku powinny znajdować się karteczki z różnymi tekstami, cytatami lub życzeniami, które mogą wywołać uśmiech na twarzy pedagoga. Warto tutaj pokusić się o przygotowanie różnych kartoników na każdy dzień tygodnia lub miesiąca.

Czekoladowa przyjemność

Mimo iż czekoladki wydają się być dosyć oklepaną propozycją, to jednak właściwie przygotowane mogą okazać się niezwykle oryginalne. Zamiast tradycyjnej bombonierki można zamówić specjalnie spersonalizowane praliny, ułożone w osobisty telegram lub życzenia dedykowane nauczycielowi. Tego typu prezent na pewno spodoba się miłośnikom słodyczy oraz wielbicielom tradycyjnych prezentów, ofiarowanych w nowoczesnym wydaniu.

Elegancki zestaw z grawerem

Uczniowie, którzy wolą podziękować swoim nauczycielom bardziej wyrafinowanym prezentem, powinni zainwestować w elegancki zestaw z grawerem. Można tutaj postawić na szykowną, skórzaną teczkę z wygrawerowanymi inicjałami pedagoga lub motywującymi cytatami. Do kompletu warto dodać wysokiej jakości długopis Parker, który będzie służył nauczycielowi przez wiele lat. Taki zestaw to jeden z najtrafniejszych upominków, łączących elegancję z użytecznością. 

Personalizowany notatnik lub kalendarz

Żaden nauczyciel nie może się obejść bez notatnika lub kalendarza. W końcu codzienne wypełnianie szkolnych obowiązków wymaga od pedagoga licznych zapisków i wielu adnotacji. Warto jednak pokusić się o zaprojektowanie niepowtarzalnego brulionu albo kalendarza, dedykowanemu ulubionemu nauczycielowi. Na okładce może się znaleźć wspólne zdjęcie klasy, motywujące hasło lub zabawny cytat. Prezent, który da się zabrać wszędzie ze sobą, z pewnością będzie cały czas przypominał o wdzięcznych uczniach.

Voucher do spa

Każdy z nas zasługuje na chwilę luksusowego relaksu. Doskonałą propozycję stanowi więc voucher do spa. Już pojedyncza sesja takiego aromaterapeutycznego wypoczynku pozwala oderwać się od codziennych trosk i skutecznie odprężyć. Najlepiej postawić na kartę podarunkową, dzięki której nauczyciel będzie mógł samodzielnie wybrać odpowiednią dla siebie formę relaksu. Duża dostępność masaży, kąpieli czy zabiegów z pewnością ucieszy większość zmęczonych pedagogów.

Fit opaska

Fit opaski cieszą się coraz większą popularnością. Gadżet ten nie tylko wskazuje godzinę, ale również mierzy liczbę wykonanych kroków, sprawdza puls oraz jakość snu. Na rynku dostępne są zarówno tańsze modele, jak i droższe, z bardziej zaawansowanymi funkcjami. Fit opaska okaże się idealnym prezentem dla aktywnych nauczycieli – jeśli nie znamy ich zainteresowań, opaskę podarujmy nauczycielowi WF, będzie nawiązaniem do jego szkolnych działań. 

Artykuł sponsorowany