Jojo Moyes, brytyjska dziennikarka i pisarka, która zadebiutowała w 2002 roku powieścią Sheltering Rain, ogłosiła premierę nowej książki "Dwa dni w Paryżu". Książka ma oferować dużą dawkę emocji, przedstawiając historię młodej dziewczyny w stolicy Francji. Zagubiona bohaterka postanawia zmienić swoje życie i wyrusza w samotną podróż do nieprzewidywalnego i chaotycznego Paryża. Powieść ukazała się 28 października nakładem wydawnictwa Znak. Czego możemy spodziewać się po najnowszej książce Brytyjki?

Romantyczny świat Jojo Moyes

Pauline Sara Jo Moyes, pisząca pod pseudonimem Jojo Moyes urodziła się w 1969 roku w Londynie. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Londyńskim otrzymała stypendium finansowane przez dziennik brytyjski "The Independent", dzięki któremu mogła ukończyć studia podyplomowe w zakresie dziennikarstwa. Następnie przez 10 lat pracowała dla tego dziennika, spędzając również rok w Hongkońskim "Sunday Morning Post". Pauline Moyes do dziś pisze dla "The Daily Telegraph", jednak od daty wydania pierwszej powieści, większość życia poświęciła na rozwój kariery pisarskiej.

Autorka jest przede wszystkim znana z powieści obyczajowych i romantycznych, jak "Dziewczyna, którą kochałeś" czy "Razem będzie lepiej". Do tej pory, największym sukcesem pisarki jest książka "Zanim się pojawiłeś", która na zawsze zapisała się w kanonie literatury romantycznej. Historia opowiada o Lou, ekscentrycznej dziewczynie, którą połączyło uczucie z niepełnosprawnym mężczyzną, którym się opiekowała. Doczekała się ona ekranizacji o tym samym tytule, co zaowocowało jeszcze większą popularnością pisarki.

Dwa dni w Paryżu

W najnowszej powieści, która rozszerza coraz bardziej imponujący dorobek Jojo Moyes, poznamy historię Nell - młodej kobiety, która bez ustanku myśli i analizuje każdy drobiazg przed podjęciem decyzji. Przesadne przemyślenia, spowodowane zostały chaosem, nieustannie podążającym za dziewczyną. Nell niespodziewanie dla bliskich, jak również i siebie kupuje bilet do Paryża. Trafia do stolicy Francji sama, bez oparcia czy znajomości praw rządzących miastem. Jak się ma wkrótce okazać, podróżując do miasta miłości, może nie oprzeć się sile uczuć.

Niewiele wiadomo o samym tytule z ust autorki. Historia przedstawiona ma być powieścią romantyczną, kolejną w licznej kolekcji Moyes. Postać dziewczyny na pewno intryguje i fani autorki mogą czekać ze zniecierpliwieniem na jej publikację. Czy czytelnicy doczekają się kolejnego bestsellera na miarę powieści "Zanim się pojawiłeś"? 

Premiera książki w Polsce 28 października.

 

Artykuł sponsorowany