Jakie akcesoria do wózka przydadzą się najbardziej?

Wychodząc na spacer z niemowlakiem, często, prócz samego wózka, musimy zabrać ze sobą inne rzeczy mające ułatwić nam spacerowanie, zwiększające komfort malucha, jak i jego rodzica. Akcesoria do wózka przede wszystkim powinny spełniać kilka funkcji - chronić dziecko, ułatwić życie rodzicom oraz zadbać o wygodę malucha.

1. Akcesoria do ochrony przed słońcem i deszczem
2. Śpiworki oraz kocyki na chłodniejsze dni
3. Organizery i uchwyty do wózka

Akcesoria do ochrony przed słońcem i deszczem

Spacer odbywa się w najróżniejszych warunkach atmosferycznych. Gdy wychodzimy w słoneczne dni, warto zaopatrzyć się w parasolki przeciwsłoneczne lub blendy doczepiane do wózka, które skutecznie chronią niemowlę przed słońcem. Zazwyczaj te akcesoria pokryte są specjalnymi filtrami odpornymi na promieniowanie UV.
Spacerując w czasie deszczu, z pewnością przyda nam się osłona foliowa bądź pokrowiec. Ten typ akcesoriów zajmuje bardzo mało miejsca w torbie, a przy okazji niezwykle szybko się rozkłada, dzięki czemu dziecko będzie chronione praktycznie natychmiast. Bardzo często takie osłony produkowane są zgodnie z konkretnym modelem wózka, dzięki czemu dokładnie przylegają i są bezpieczne.Śpiworki oraz kocyki na chłodniejsze dni

Chłodne dni we współczesnych czasach również nie są przeciwwskazaniem dla spacerów. Wystarczy dobrze zabezpieczyć malucha przed zimnem. Prócz grubej kurteczki czy ocieplanych bucików, warto wyposażyć się w ciepły śpiworek lub kocyk, które okryją dziecko i skutecznie ochronią przed nadmiernym chłodem. Śpiworek zazwyczaj musi być dostosowany do wózka, jednak ich wybór jest tak ogromny, że każdy znajdzie coś dla siebie. Co zaś się tyczy kocyka - od kupna dzieli nas zaledwie wybór koloru czy wzoru, gdyż nie musimy szukać konkretnego wymiaru czy rodzaju kocyka. Wystarczy, by był odpowiednio ciepły.

Organizery i uchwyty do wózka

Akcesoria do wózka to również rewelacyjne organizery i uchwyty, które znacznie ułatwiają życie rodziców. Organizery lub torby dedykowane są mamom, które uwielbiają mieć porządek nawet w wózku podczas spaceru, a zazwyczaj zabierają ze sobą sporo przydatnych rzeczy. Organizery pozwalają zabrać ze sobą wystarczającą ilość pieluszek jednorazowych, paczkę chusteczek, ewentualnie ubranka na przebranie, bidon z piciem, butelkę z mlekiem i inne niezbędne rzeczy. Z kolei uchwyty do wózka pomogą każdemu rodzicowi przetrwać chłodne, a nawet mroźne dni. Zostały tak skonstruowane, że po założeniu uchwytu na wózek, każda osoba prowadząca pojazd może włożyć w nie dłonie i ochronić je przed mroźnym wiatrem, deszczem czy prószącym śniegiem.

Artykuł sponsorowany