Jakie zabawki wybrać dla dzieci w wieku 12 - 18 miesięcy?

Jako rodzice lub członkowie rodziny często zastanawiamy się jakie zabawki dla dzieci wybrać na prezent lub bez okazji. Takich, które nie znudzą malucha po pięciu minutach i do których będzie chętnie wracał. Które rozwiną różne umiejętności, a jednocześnie wciąż będą sprawiały dużo frajdy.

Jakie zabawki dla dzieci 12-18 miesięcy nie będą nudzić?

Dzieci w tym wieku bardzo lubią, kiedy coś jest przede wszystkim kolorowe i się rusza. Coś, co można przesunąć, otworzyć, zamknąć, co się kręci lub wydaje dźwięki. W tym okresie ważne jest rozwijanie motoryki małej, a więc wszelkie zabawy ćwiczące rączki i paluszki. Świetnie sprawdzą się rozmaite przeplatanki, w których trzeba przełożyć koraliki z jednego miejsca na drugie. Kostki interaktywne to z kolei kopalnia pomysłów na świetną zabawę. Dziecko odkrywa okienka, bawi się sorterem kształtów, kręci trybikami – z każdej strony kostki znajduje się inna zabawa. Przeplatanki i kostki to również fantastyczne zabawy sensoryczne, czyli idealne zabawki dla dziecka 12-miesięcznego.

Zabawki dla dzieci 1 rok

Z okazji pierwszych urodzin często chcemy podarować maluchowi coś wyjątkowego. Jakie zabawki dla rocznego dziecka będą idealne na prezent? Zazwyczaj dzieci w tym wieku rozpoczynają swoją przygodę z chodzeniem – w tej sytuacji świetnym pomysłem będzie pchacz. Rodzajów pchaczy jest bardzo wiele. Ciekawym pomysłem są pchacze z dodatkowymi funkcjami, np. klockami lub sorterem. Dzieci są zachwycone pchaniem zabawki, a przy okazji opanowują umiejętność chodzenia. Jeśli chodzi o zabawki dla 18 miesięcznego dziecka, ciekawym rozwiązaniem mogą być także jeździki. Dziecko w wieku ok. 1,5 roku powinno sobie już poradzić z odpychaniem się nóżkami. Uśmiech dziecka po przejażdżce gwarantowany! Jeśli jeździk ma dodatkowe funkcje, jak np. sorter kształtów, będzie to z pewnością udany prezent urodzinowy nawet kiedy maluch nie umie się jeszcze sam przemieszczać na jeździku.

Zabawki dla dzieci 12m+

Często najprostsze rozwiązania okazują się być tymi najlepszymi. Maluchy powyżej 12 miesięcy uwielbiają zabawki, które można pchać lub ciągnąć. Śmiało można im zaproponować zabawki do ciągnięcia na sznurku, będą się wtedy czuły bardzo ważne, w końcu będą mogły zaopiekować się zabawką, ciągnąc ją za sobą. Podobnie jeśli pokażemy im zabawkę do pchania, np. w kształcie ulubionego zwierzątka. Dobra i długa zabawa gwarantowana! A po spacerze z zabawkami można odpocząć i wyciszyć się układając drewniane klocki. Dla maluchów w wieku ok. 1,5 roku najlepsze w układaniu klocków jest ich burzenie, mają z tego ogromną frajdę. Dużo radości sprawiają też interaktywne stoliki, które wydają ciekawe dźwięki, świecą się i można w nich wszystkiego dotknąć. Rozwijają u maluszków zdolności manualne, a także uczą nowych słów i piosenek. Przy stolikach dzieciaki spędzają zazwyczaj sporo czasu, bo też trudno jest się znudzić zabawką, która ma tak wiele funkcji i możliwości.

Z pewnością wybór zabawek dla dzieci nie należy do najprostszych, jednak teraz już wiesz, co może się spodobać Twojemu maluchowi! Sprawdź także nasze szumiące misie - Szumiś Leon to idealny kompan malucha!