Jakie klocki LEGO wybrać i czym kierować się podczas ich zakupu?

Można zaryzykować stwierdzenie, że klocki LEGO to jedne z najpopularniejszych na świecie kloców. Dziś praktycznie trudno spotkać kogoś, kto choćby z nazwy nie kojarzy tej marki, a chociaż przeznaczone są przede wszystkim dla dzieci, także dorośli chętnie zaopatrują się w poszczególne zestawy. No co należy zwrócić uwagę podczas wybierania klocków LEGO, by w pełni zadowoliły użytkownika?


Czym kierować się przy wyborze klocków LEGO?

Obecnie w sklepach znajdziesz mnóstwo zestawów, limitowanych lub podstawowych serii, a oferta marki nieustająco się poszerza. Nic więc dziwnego, że klocki LEGO cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem wśród konsumentów. Jednak przy wyborze odpowiedniego kompletu należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Jakich?

Wiek użytkownika

Jeśli poszukujesz zestawu dla najmłodszych, dobrym wyborem będą klocki LEGO Duplo. Ich kształt dopasowany jest do dziecięcych dłoni, a rozmiar minimalizuje ryzyko połknięcia pojedynczych elementów. LEGO Duplo nie są zbyt skomplikowane, idealnie więc sprawdzą się już na wczesnym etapie rozwoju dziecka.

Natomiast LEGO Technic to propozycja dla młodzieży i starszych użytkowników, poszukujących bardziej zaawansowanych zestawów, których układanie będzie niemałym wyzwaniem. Takie komplety najczęściej pozwalają budować bardzo realistyczne modele z ruchomymi elementami.

Klocki dla chłopca i dziewczynki

Klocki LEGO Disney oferują zestawy z motywami, które zainteresują głównie dziewczynki - są to zamki z księżniczkami, jednorożce, baśniowe krainy - z reguły takie komplety nawiązują do popularnych bajek Disneya. Natomiast chłopców zainteresują prawdopodobnie LEGO Ninjago lub LEGO City. Wybierając klocki dla dzieci, zwróć szczególną uwagę na ich upodobania i zainteresowania - dobrze, jeśli zestaw będzie nawiązywał do znanych im komiksów, filmów czy bajek. 

Tematyka zestawu

Tematyczne zestawy narzucają użytkownikowi określony motyw przewodni i pozostawiają niewielkie pole dla wyobraźni. Takie komplety to świetne rozwiązanie dla fanów poszczególnych serii lub dla użytkowników o konkretnych zainteresowaniach i pasjach.

Tymczasem LEGO Classic pozwalają na kreatywne i bardziej swobodne budownictwo. Tym samym jeśli poszukujesz elementów, z których stworzysz własną wizję konstrukcji, to elementy z serii Classic ci to umożliwią. 

Klocki LEGO - na co jeszcze zwrócić uwagę przy ich wyborze? 

Jeśli zastanawiasz się nad zestawem kloców LEGO Classic, jest jeszcze kilka szczegółów, które warto wziąć pod uwagę przy ich wyborze. Ponieważ takich kompletów nie ogranicza żaden motyw przewodni, maż szeroki wybór różnych kombinacji. Zwróć więc uwagę na:

  • liczbę elementów w zestawie - oczywiście im większy zestaw z różnymi elementami, tym więcej możliwości podczas układania,
  • kolor - decydując się na klocki z serii Classic możesz znaleźć takie, które wykonane są w określonej kolorystyce. Tym samym z łatwością dobierzesz zestaw w ulubionym odcieniu dziecka czy swoim,
  • rodzaj klocków w zestawie - nie tylko kolor odróżnia poszczególne pakiety, są to też rodzaje klocków. Mogą być to na przykład klocki przeznaczone do konstrukcji, które imitować mają budynki, zestaw płytek konstrukcyjnych czy elementy umożliwiające stworzenie ogrodu.

Klocki LEGO - dobra zabawa dla każdego

Klocki LEGO tak naprawdę stwarzają nieograniczone możliwości konstrukcyjne. Wśród dostępnych zestawów znajdziesz takie, które nawiązują do znanych bajek i filmów i będą one idealną propozycją dla dzieci. Starsi użytkownicy mogą postawić na serię Classic lub LEGO Technic, dzięki czemu stworzą niepowtarzalne i oryginalne konstrukcje z ruchomymi elementami. 

Jedno jest pewne - niezależnie od tego, ile masz lat, klocki LEGO oferują niezliczone możliwości i są źródłem prawdziwej, dziecięcej radości.