Koloryzacja włosów to coś, czego próbujemy niezależnie od wieku. Czasami eksperymentujemy z barwą włosów jeszcze w okresie dojrzewania, jednak najczęściej decydujemy się na zmianę koloru wraz z pojawieniem się pierwszych siwych włosów. Czy są jednak takie odcienie, z których lepiej jest zrezygnować? Czy rzeczywiście czarna farba do włosów może dodawać nam lat?

Farbowanie włosów – co warto o nim wiedzieć?

Koloryzacja włosów może być trwała lub półtrwała. Jeżeli natomiast decydujemy się na drastyczną zmianę, to raczej nie sprawdzą się tutaj produkty zmywalne. Na przykład czarna farba do włosów pomoże nam w uzyskaniu pożądanego odcienia, jednak dekoloryzacja często stanowi niemały problem. Dlatego też warto dwa razy się zastanowić, nim podejmiemy decyzję o tak spektakularnej metamorfozie. Niewiele osób wie natomiast, że dzisiejsze kosmetyki do koloryzacji są znacznie bezpieczniejsze od tych, których używaliśmy jeszcze kilkanaście lat temu. Na sklepowych półkach dostępne są nawet wersje bez amoniaku czy też naturalne (tutaj mowa przede wszystkim o hennie).

Samo farbowanie to prosty proces, który można przeprowadzić w domowym zaciszu. Trzeba jednak wykonać próbę uczuleniową, która upewni nas w tym, że nie mamy alergii na którykolwiek składnik występujący w produkcie. Taki test należy przeprowadzić na 48 godzin przed planowaną koloryzacją. Warto natomiast zawsze postępować według zaleceń producenta (umieszczonych na opakowaniu bądź ulotce) i nie przedłużać czasu trzymania farby na włosach. Może wiązać się to z uzyskaniem nieco innego efektu, niż zakładaliśmy. 

 


Czy czarna farba do włosów postarza? 

Niejednokrotnie można spotkać się ze stwierdzeniem, że czarna farba do włosów nie jest dla każdego. W pewnym stopniu jest to prawdą, ponieważ w tym kolorze nie każdy czuje się dobrze. Czasami ciemne kosmyki dają złudne wrażenie dodatkowych lat na karku. Każdy przypadek jest natomiast inny, dlatego też niektóre kobiety oraz niektórzy mężczyźni decydują się na farbowanie. Ważne jednak wiedzieć, że w rzeczywistości czarna farba do włosów nie wyszczupla twarzy. Wręcz przeciwnie – tak ciemny kolor wyostrzy rysy i zaokrągla buzię. Czarna farba do włosów z efektem refleksów to dobre rozwiązanie, jeżeli chcemy dodać naszej fryzurze nutki ekstrawagancji. 

 

Czarna farba do włosów – kto się na nią decyduje?

Na tak trudny w obyciu kolor zazwyczaj decydują się osoby, które albo lubią eksperymentować z koloryzacją, albo uważają, że właśnie ten odcień najlepiej pasuje do ich typu urody. Jeżeli nasza skóra jest raczej brązowa lub lubimy sięgać po kosmetyki brązujące, to warto zdecydować się na farbowanie. Co jeszcze? Ciemna oprawa oczu również prezentuje się doskonale, jeżeli wybierzemy ciemne włosy. 

Czarna farba do włosów jest szczególnie zalecana osobom, które reprezentują bardzo charakterystyczny typ urody, czyli głęboką zimę. Zazwyczaj jednak ciemny kolor jest naturalny, a poprzez koloryzację możemy jedynie dodać nowych refleksów lub pogłębić go. Szczególnie często występuje u osób z oliwkową cerą lub ciemniejszą karnacją. 

Tak naprawdę czarną farbę do włosów wybiorą tylko te osoby, które mają wystarczająco dużo czasu na regularne farbowanie (a ich kolor jest naturalnie dużo jaśniejszy). Nawet niewielkie odrosty pozostają widoczne i mogą znacząco psuć cały efekt. Rozwiązaniem może być co prawda chwilowe stosowanie kosmetyków maskujących odrosty, natomiast jest to sposób tymczasowy. 

 

Czarna farba do włosów a modne cięcia

Trzeba więc pamiętać, że sama czarna farba do włosów niekoniecznie musi postarzać, o ile kolor będzie dopasowany zarówno do naszej urody, jak i spójny z wybranym cięciem. To bardzo ważne, gdyż niektóre fryzury mogą niekorzystnie wpływać na zmianę rysów twarzy. Jeżeli jednak mamy ochotę pozostać przy konkretnym uczesaniu, to nie powinniśmy tego zmieniać. Najważniejsze jest nasze samopoczucie, a nie to, czy dana farba do włosów rzeczywiście dodaje nam lat. 

Jeżeli natomiast zastanawiasz się, jakie cięcia są szczególnie modne i polecane przez fryzjerów, to warto wspomnieć, że najlepszym wyborem będzie przede wszystkim klasyczna fryzura bez zbędnej ekstrawagancji. O czym mowa? Czarne włosy do ramion zawsze cieszą się dużą popularnością. Tak samo jak nieco dłuższe kosmyki, które układają się w loki lub fale. Dla pań, które nie mają nic przeciwko krótkim cięciom, poleca się właśnie taką fryzurę, gdyż szczególnie dobrze wygląda w połączeniu z okularami w grubych oprawkach. Jeżeli natomiast nie chcemy skracać włosów na długości, powinniśmy pomyśleć o grzywce. 

Artykuł sponsorowany


 

Prace plastyczne - Wiosna

Zobacz pomysły na wiosenne prace plastyczne. 

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 330 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 Metoda nauki słówek poprzez skojarzeniaFacebook
YouTube

Kontakt


Linki:

ArtykułyMedycyna estetycznaJakiEkogroszek.plBoskiepiersi.pl, Uncja.tv