Ozdoby Świąteczne DIY - proste pomysły

Święta Bożego Narodzenia to jeden z najlepszych okresów w roku. Tak, za oknem jest zimno, ale dzięki temu będzie można więcej czasu spędzić w domowych pieleszach, np. przygotowując samodzielnie świąteczne ozdoby. Jest to doskonała propozycja w szczególności dla dzieci oraz dla ich rodziców. Wspólna praca sprawia ogrom satysfakcji.

Ozdoby z masy porcelanowej

Na pierwszy ogień masa porcelanowa. Do jej przyrządzenia potrzebna Ci będzie jedna porcja wikolu, mąki ziemniaczanej, dwie łyżki cytryny oraz dwie łyżki oliwki.. Klej wikol i mąka powinny być w takich samych proporcjach. Wszystko wrzucamy do jednej miski, cały czas mieszając. Kiedy masa zacznie się ze sobą łączyć, całość zagnieć rękoma. Po chwili masa porcelanowa będzie do użycia.

Teraz pozostanie tworzyć tylko dowolne kształty ręką. Możesz również masę rozwałkować, jak ciasto. Przy pomocy wykrawaczy, dzieci mogą wycinać dowolne kształty. W domu na pewno wszyscy posiadają świąteczne foremki do pierników, dlatego teraz będzie idealny czas na wykorzystanie. Po wycięciu dowolnych kształtów, po tym jak ciasto wyschnie, dzieci (lub Ty) będą mogły całość pomalować.

Jeżeli chciałbyś z masy porcelanowej wykonać ozdoby na choinkę do powieszenia, powinieneś pomyśleć o tym, aby na czubku wykonać dziurkę - zanim ciasto na dobre zaschnie.

Sznurkowe choinki DIY

Do wykonania sznurkowych choinek będziesz potrzebował styropianowej bazy, w kształcie stożka. Świetnie sprawdza się wełna czesankowa. Chociaż równie dobrze można użyć do tego sznurka bawełnianego. Można otrzymać go w różnych kolorach, dzięki czemu choinka będzie prezentowała się jeszcze ciekawiej. Styropianowy stożek owiń sznurkiem, od góry do dołu, dbając o systematyczne nałożenie kleju. Na sam koniec możesz dodać koralikowe ozdoby lub można je pominąć.

Tak wykonaną choinkę umieść na drewnianym patyczku. Ten warto wbić w plaster drewna, które dostępne są w sklepach.

Świąteczne wianki na drzwi i na stół

Ozdoba, która doda uroku w każdym pomieszczeniu. Wianki świąteczne możesz powiesić na drzwiach zewnętrznych, wewnętrznych. Możesz je również położyć na stole. Do wyboru są wianki, które można wykonać na styropianowej podstawie. Przydadzą się do tego świerkowe gałązki. Te naturalne będą pięknie pachnieć. Zamiast tego, możesz wykorzystać malutkie bombki, które okleja się dookoła styropianowego koła.

Zamiast styropianu, postaraj się uszyć własnoręczny wianka. Można całą pracę wykonać ręcznie. Równie dobrze można wykorzystać do tego maszynę do szycia i materiały w świąteczne wzory.

Łańcuch z papieru

Mówi się, że życia nie zna osoba, która jeszcze nigdy w życiu nie wykonała łańcucha z papieru. Najbardziej klasyczna ozdoba, która była pierwsza, jeżeli chodzi o nurt DIY. Na pewno wiele osób dorosłych może pochwalić się tym, że udało im się kleić taki sznur z własnymi rodzicami. Czas mija, a taki łańcuch z kolorowych kółek nie wychodzi z mody. Do jego wykonania będzie potrzebował kolorowego papieru, czy też gazet. Z nich również można wykonać kolorowe kółka, które należy skleić ze sobą.

Świąteczne ozdoby do własnoręcznego wykonania

Jeżeli ktoś chciałby wiedzieć, jakie jeszcze można wykonać świąteczne ozdoby DIY, powinien zajrzeć na https://swiat-rodzicow.pl/Witryna stworzona z myślą o rodzicach, którzy szukają pomysłu na to, jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem. Nie tylko w okresie przedświątecznym, ale również później. Kreatywne pomysły nie zawsze przychodzą do głowy, ale dzięki takim właśnie stronom, zawsze będzie można znaleźć ciekawe inspiracje.