Nowoczesne pióro wieczne jest wyposażone w szereg rozwiązań, które sprawiają, że pisanie odręczne staje się prawdziwą przyjemnością. Nie trzeba już używać kałamarza, odkąd wynaleziono naboje z atramentem. Jeden z najnowszych wynalazków to unikalny system Slip & Seal, dzięki któremu pióro nie wysycha nawet jeśli jest nieużywane przez długi czas. Elegancki design i klasa, jaką mają w sobie przybory piśmiennicze, czyni z nich idealny pomysł na prezent z okazji pierwszej komunii, zdanej matury, rozpoczęcia wymarzonej pracy, czy awansu. Każdy model jest inspirowany inną historią. Jak powstają te piękne przybory?

 

Pióro wieczne prosto z Japonii

Sklep Twoje Pióro w swojej ofercie posiada pióra wieczne renomowanych producentów europejskich, amerykańskich i japońskich. Jedną z proponowanych marek jest Platinum z Kraju Kwitnącej Wiśni. Firma została założona w mieście Okayama, a po kilku latach działalności przeniesiona do Tokio.

Japońskie przybory piśmiennicze z logo Platinum są postrzegane jako produkty innowacyjne, posiadające wiele nowoczesnych patentów. W serii Platinum Procyon znaleźć można wyjątkowe pióra wieczne, które powstały z inspiracji najjaśniejszą gwiazdą w konstelacji Canis Minor (Mały Pies).

Innowacja marki Platinum w kolorze lustrzanym

Pióro wiecznePlatinum Procyon to całkowicie nowa konstrukcja, z innowacyjnie zaprojektowanym spływakiem, umożliwiającym zasysanie atramentu z buteleczki do ostatniej kropli. Stalówka zyskała nowy kształt pięcioboku (pentagon shape), a jej elastyczność dorównuje złotym odpowiednikom. Piórojest uniwersalne – na naboje lub atrament z kałamarza.

Korpus i skuwka została wykonana z piaskowanego aluminium w trzech odcieniach, które błyszczą, jak najjaśniejsze gwiazdy na niebie. Szampańskim kolorem pyszni się pióro wieczne Luster Champagne Gold o pięknym perłowo-satynowym wykończeniu. Dwa pozostałe dostępne odcienie to lustrzany Satin Silver i Rose Gold. Trudno się zdecydować – każda barwa jest piękna i wspaniale prezentuje się w dłoni.

Klasyczne, amerykańskie pióro wieczne Cross

Cross to najstarszy amerykański producent znakomitych przyborów do pisania, wśród których linia ATX wyróżnia się ponadczasowym wzornictwem. Została ona stworzona dla osób, które doceniają klasykę, trwałość i wysoką jakość.

W katalogu Cross znajduje się wiele modeli, które swym kształtem i kolorystyką podbijają serca użytkowników na całym świecie. Notatki, listy, pamiętniki pisane odręcznie w każdym języku mają niepowtarzalny urok. Kaligrafia to sztuka, która pozwala wyciszyć się i zatrzymać w zabieganym świecie. Może dlatego ludzie sięgają po pióro wieczne, by poczuć, że nigdzie się nie spieszą?

Pióro wieczne Cross ATX Basalt Black zostało wyposażone w korpus wykonany z metalu i pokryty czarnym, matowym lakierem. Pióro posiada opływowy kształt, ciekawy klips oraz skuwkę zakończoną stożkiem. Błyszczące, chromowane wykończenia klipsa, korony oraz rękojeści jest elegancką ozdobą, podobnie jak grawerowane logo marki na stalówce.

Artykuł sponsorowany