Co to właściwie jest chwost?

Każda kobieta dobrze wie jak ważne jest dopasowanie elementów garderoby do siebie, szczególnie miłośniczki mody są wyczulone na tym punkcie. Ważnym elementem każdej stroju jest biżuteria. Czy mówimy o letnim popołudniowym spacerze czy spotkaniu przy winie z koleżanki a może wykwintnej kolacji z partnerem, zawsze myślimy o odpowiednim outficie jak i biżuterii uzupełniającej dany strój. Często kobiety rezygnują z wisiorków i naszyjników na rzecz efektownych kolczyków, które przyciągają uwagę i świetnie dopasowują do stylizacji.

Tę cechę posiadają na pewno cieszącą się szczególna popularnością w ostatnim czasie kolczyki chwosty. Są to kolczyki z charakterystycznymi frędzelkami, które są wyjątkowe w swym rodzaju, bo swoim unikatowym stylem mogą być dopasowane zarówno do casualowych wyjść jak i tych bardziej eleganckich. Można powiedzieć, że wyróżnia je uniwersalność. Oryginalny chwost wykonywany jest z nici, sznurków lub rzemieni, często zakończony metalową końcówką, supełkiem czy pętelką. Nazywany często frędzlem, bo w swym kształcie go przypomina. W swej naturze raczej zwiewny i lekki o intensywnym kolorze. Chwosty wykorzystywane są w wielu rożnych projektach. W ostatnim czasie swoją popularność zyskały wspomniane już kolczyki chwosty, wyglądające właśnie jak kolorowe frędzelki.

Trochę historii

Co ciekawe chwosty nie są najnowszym odkryciem. Ich historia sięga czasów szlacheckich, kiedy to pojawiały się w różnej formie i stylu. Początkowo były to ozdoby męskie a budową przypominały bardziej supły czy guzy zawiązywane na sznurze. Dopiero z biegiem czasu stały się bardziej ozdobne, plecione, oparte na różnego rodzaju węzłach. Wraz z rozwojem krawiectwa i powstawaniem nowych materiałów następowała ewolucja chwostów. Wzbogacano je o koraliki, perełki czy metalowe elementy. W przeszłości ozdobne chwosty były wyrazem dystynkcji klas społecznych czy stopni oficerskich. Im bogatszy i wpływowy właściciel tym wykwintniejszy chwost. Zastosowanie też miały różne, bo były również wykorzystywane do baldachimów, lamp, zasłon czy guzików. W raz z ewolucją chwostów zaczęto je wykorzystywać w jeszcze innych formach. Tworzono coraz ciekawsze propozycje, min. biżuterię w tym kolczyki chwosty. Chwosty biżuteryjne są znacznie mniejszym odpowiednikiem tych szlacheckich z dawnych czasów. Różnią się nie tylko rozmiarem ale również różnorodnością pod kątem koloru, materiału oraz wykończenia.

Unikatowe kolczyki chwosty

Każda kobieta chce się poczuć czasem wyjątkowo. Na pewno biorąc udział w przyjęciu wolałaby nie martwić się, że zobaczy u innej kobiety takie same kolczyki czy u koleżanki na kawie tą samą biżuterię. Rozwiązaniem są produkty handmade, których bogaty asortyment można znaleźć na stronie artyferia.pl. Wszystkie rzeczy są ręcznie robione, co zapewnia oryginalność produktów ale również wysoką jakość ich wykonania. Spełnia to dwie najważniejsze cechy biżuterii ale przede wszystkim kolczyki zachwycają swoim pięknem i różnorodnością, a co za tym idzie możliwością dopasowania ich do każdej okazji i preferencji. Wśród oferowanych kolczyków można znaleźć takie w stylu boho, duże geometryczne frędzle, kolczyki lniane i wiele wiele innych. Wybór jest ogromny i na pewno każda miłośniczka mody znajdzie coś dla siebie.