Piernikowa choinka

Piernikowa choinka

Wykonanie tej pracy to przede wszystkim bardzo dobra zabawa dla przedszkolaków: wspólnie zagniatamy ciasto na pierniki, wałkujemy i wycinamy różne kształty (głównie różnej wielkości gwiazdki).  Do wykonania choinki potrzebujemy dziesięć gwiazdek różnej wielkości. Po dwa z danego rozmiaru pierniki sklejamy od największej gwiazdki do najmniejszej lukrem w proszku połączonym z odrobiną wody. Najmniejszą gwiazdę przyklejamy na stojąco tak, aby stanowiła gwiazdę na czubku choinki. Na kilku ramionach gwiazdy Dzieci stawiają małą kropkę lukru i przyklejają jadalne koraliki, perełki.

Materiały:

  • składniki na ciasto: 2 i pół szklanki mąki pszennej , pół szklanki cukru pudru, 2 duże łyżki miodu roztopionego, łyżeczka sody oczyszczonej, 3 łyżeczki przyprawy do pierników, jedno jajko, 5 łyżek masła, 3 łyżeczki soku z pomarańczy
  • lukier w proszku, gorąca woda
  • kolorowe jadalne perełki

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych

Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.