Groźna dynia

Groźna dynia praca plastyczna

Praca plastyczna "Groźna dynia" to doskonała ozdoba na Halloween, która rozwija zdolności manualne i wyobraźnię dzieci. Dzięki prostym materiałom, takim jak pomarańczowy papier, klej i nożyczki, przedszkolaki mogą stworzyć efektowną dekorację, którą z dumą pokażą rodzicom. Tę dynię można wykorzystać jako ozdobę sali przedszkolnej, dekorację na halloweenową imprezę lub jako rekwizyt do zabaw i przedstawień. Groźna twarz dyni doda uroku każdemu wnętrzu i wprowadzi wszystkich w świąteczny nastrój.

Opis wykonania pracy plastycznej:

Składamy 3 kartki pomarańczowego koloru w harmonijkę i przecinamy na pół. Sklejamy ze sobą bokami wszystkie harmonijki, tak aby powstało koło. Całość podklejamy dużym kołem z papieru. Następnie wycinamy z białej kartki oczy, z czarnej źrenice nosek oraz groźną minę. Z zielonej kartki wycinamy i przyklejamy ogonek dyni i ozdoba na Halloweenowe szaleństwo gotowa.

Szablon do pracy plastycznej dyniaSzablon do pracy plastycznej dynia

Materiały:

  • 3 kartki pomarańczowe formatu A4
  • czarna, biała i zielona kartka papieru
  • klej
  • nożyczki

Zobacz podobne prace plastyczne:


Dodaj swój pomysł na pracę plastyczną

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych

Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.