Smok wawelskiZ zielonego papieru wycinamy kształt głowy smoka. Głowę ozdabiamy odbijając gumkę na ołówku zamoczoną w zielonej farbie. Z zielonego papieru wycinamy uszy, brwi i boczne elementy, które później doklejamy do głowy smoka. Z czarnego papieru wycinamy oczy i dziurki nosa, doklejamy do pracy. Z pomarańczowego papieru wycinamy ogień i doklejamy do dziurek nosa.

Czytaj więcej...

Wyklejana syrenkaWykonanie pracy rozpoczynamy od przygotowania tła. Wlewamy do pojemnika niebieski tusz, wodę, płyn do mycia naczyń. Dmuchamy przez słomkę. Dotykamy kartonem do powstałych baniek.Bańki pękają tworząc ciekawy efekt na kartonie. Dół stemplujemy tuszem i ręcznikiem papierowym.

Czytaj więcej...

Bazyliszek z fasolekPlastikowe wieczko od pudełka wyklejamy białą plasteliną. Na środku przyklejamy ruchome oczka. Łupinki od pistacji kolorujemy czerwonym flamastrem i przyklejamy pod oczami. Z grochu i fasolki mung wyklejamy tułów i nogi. Po bokach przyklejamy czerwone pióra. Z fasoli adzuki robimy pazury oraz dzwonki i grzebień jak u koguta.

Czytaj więcej...

SyrenkaWytłoczkę po jajkach przecinamy na dziesięć części, malujemy różnymi kolorami farb i przyklejamy jedna na drugą. Z kolorowego papieru wycinamy tułów, twarz, włosy i łączymy klejem z ogonem. Kilka koralików nawlekamy na dwa kawałki włóczki i doczepiamy do ogona.

Czytaj więcej...

Głowa smokaPapierowy talerzyk malujemy czerwoną farbą. Z wytłoczki na jajka wycinamy 3 małe wytłoczki, malujemy je na zielono. Dookoła talerzyka przyklejamy wycięte z żółtej tektury falistej trójkąty. Talerzyk składamy na pół. Z czerwonej kartki wycinamy język i przyklejamy go do wnętrza zagiętego talerzyka. 3 wytłoczki przyklejamy na górę czerwonego talerzyka.

Czytaj więcej...

Smok z foremekNiebieskie i czerwone, papierowe foremki na babeczki przecinamy na pół i przyklejamy kolorami na przemian na czarnej kartce. Z niebieskiej foremki wycinamy kształt głowy. Doklejamy do smoka. Z zielonego papieru wycinamy i doklejamy rogi, z czerwonego papieru robimy wąsy, 3 pomarańczowe paski składamy w harmonijki i doklejamy do głowy. 

Czytaj więcej...

Kropeczkowa SyrenkaGąbkę moczymy w niebieskiej farbie plakatowej i mocnymi ruchami tworzymy poziome kreski fale. Syrenkę wypełniamy kropeczkami - maczamy tył pędzelka w farbie plakatowej następnie stemplujemy.

Czytaj więcej...

Smok Wawelski z kolcamiNa kartonie z bloku technicznego rysujemy smoka. Karton doklejamy do kartki z bloku technicznego. Dzięki temu smok jest sztywniejszy i będzie można się nim pobawić. Na smoku rysujemy markerem oko i czarne plamki. Przypinamy drewniane spinacze.

Czytaj więcej...


 

Prace plastyczne - Wiosna

Zobacz pomysły na wiosenne prace plastyczne. 

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 330 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 Metoda nauki słówek poprzez skojarzeniaFacebook
YouTube

Kontakt


Linki:

ArtykułyMedycyna estetycznaJakiEkogroszek.plBoskiepiersi.pl, Uncja.tv