
Papierowy prostokątny talerzyk składamy na pół i nacinamy z dwóch przeciwległych stron koło ramki (nie przecinamy do końca ramki). Talerzyk otwieramy z powrotem. Teraz przecinamy na pół środek. Powstają okiennice.
Okiennice malujemy na wiosenny, zielony kolor.
Po wyschnięciu farby doklejamy na środek okna, od tyłu firanki z papierowych, ażurowych serwetek.
Okienko dekorujemy kolorowymi motylkami, zielonymi listeczkami itp.
Pracę możemy zabrać na spacer i oglądać przyrodę.
Materiały:
- papierowy, prostokątny talerzyk
- nożyczki
- klej
- papierowa, ażurowa serwetka
- zielona farba plakatowa
- pędzel
- wycięte z papieru kolorowego ozdoby: motylki, listeczki




Praca zainspirowana następującym pomysłem.

Praca ma charakter większej dekoracji. Okno jest wycięte z tektury i owinięte sznurkiem. Okiennice oklejone są kolorowym papierem. W środku powiewa prawdziwa firanka.
Autor pomysłu:
Marta Cieciura - Przedszkole Miejskie nr 1 z Oddziałem Integracyjnym w Giżycku

