Wilk z plasteliny i ziaren słonecznikaŁączymy ze sobą szarą i czarną plastelinę i robimy dużą kulkę. Z kulki odrywamy część plasteliny i lepimy mniejszą kulkę. Kulkę spłaszczamy z jednej strony tak, by powstał pysk wilka. Doczepiamy uszy z ziaren słonecznika, nos z ziarna pieprzu, oczy z małych kuleczek z plasteliny.

Czytaj więcej...

Biedronka z rolkiRolki po papierze oklejamy czarną bibułą. Z czerwonego papieru wycinamy duże koło, które następnie przecinamy na pół. Skrzydełka ozdabiamy czarnymi kropkami i naklejamy na rolkę. Na niebieską kartkę naklejamy zielone paseczki, najlepiej w różnych odcieniach. Na koniec naklejamy biedronki na łąkę.

Czytaj więcej...

Bocian z małej i dużej rolkiBocian z małej rolki:
Rolkę spłaszczamy i wycinamy z niej kształt bociana tak, by nie przeciąć łączenia rolki w miejscu dzioba, ogona i stóp. Nogi i dziób malujemy na czerwono, resztę na biało. Czarnym markerem rysujemy oczy. Z czarnej bibuły wycinamy skrzydła i przyklejamy.

Czytaj więcej...

Motyl quillingowyPrzygotowujemy małą gałązkę z dwoma rozgałęzieniami (jak litera „Y”) lub dwie gałązki. Gałązkę owijamy szarym sznurkiem i zaklejamy jego końcówkę. Wycinamy dwa krótkie i dwa długie paski papieru w dowolnym kolorze (dwa mogą mieć długość krótszego boku kartki A4, a drugie dwa długość dłuższego boku kartki A4). Paski zwijamy na patyczku lub okrągłej kredce.

Czytaj więcej...

Zwierzęta żyjące na łąceNa kartce stemplujemy palec zamoczony w farbie. Odbicia mogą być wykonane różnymi kolorami, można zrobić np. dwa odbicia koło siebie. Po wyschnięciu farby, ślady palców przekształcamy w różne owady, pająki. W tym celu dorysowujemy pisakami odnóża, kropki, czółki, skrzydełka itp.

Czytaj więcej...

Kot z kawałka materiałuObcinamy brzegi czarnego kartonu (około 1,5 cm - 2 cm). Naklejamy czarny karton na żółty tak, aby powstała ramka. Związujemy czerwonym sznurkiem kawałek materiału dzieląc go na tułów i głowę kota. Doklejamy materiał do kartonu, nadając odpowiednie kształty - tułów, głowa, uszy. Doklejamy ogon wykorzystując pocięte kawałki włóczki. Przyklejamy elementy pyszczka kotka - nos, wąsy oraz oczy.

Czytaj więcej...

Robaczek - mieszkaniec wiosennej łąkiZ szarego papieru wycinamy dwa, średniej wielkości koła. Każde koło składamy na pół i przyklejamy na trzecie, szare koło tej samej wielkości. Z czerwonego papieru wycinamy mniejsze koło, składamy na pół (głowa), doklejamy do robaka.

Czytaj więcej...

Śpiący jeżPapierową rolkę przecinamy na pół. Połowę rolki rozcinamy, zaginamy jeden koniec, a drugi zaokrąglamy nożyczkami. Na zgiętym, pierwszym końcu wycinamy trójkątną głowę zwierzątka. Na głowie rysujemy oczy, uszy i nos. W środku rysujemy łapki. Z czarnej bibuły odcinamy pasek.

Czytaj więcej...

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych


Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.