SkrzydlakiSkrzydlaki klonu (tzw. noski) oraz gałązki układamy na kartce tworząc ważki i motyle. Materiał przyrodniczy łączymy plasteliną lub klejem na gorąco. Skrzydła owadów malujemy farbami.

Czytaj więcej...

Motyl z lizakaDo wykonania tego motylka potrzebujemy lizaka w kształcie kulki. Wycinamy szablon ze skrzydłami i ozdabiamy je np. elementami wyciętymi dziurkaczami. Następnie robimy nacięcia w dwóch miejscach, aby patyczek od lizaka mógł przez nie przejść.

Czytaj więcej...

Motyle z wacikówPłatki higieniczne marszczymy na środku i owijamy wełną. Z wystającej wełny robimy czułki. Na ich końcach zawiązujemy supełki. Motylki malujemy farbami plakatowymi, a po wyschnięciu farby przyklejamy do kartonu.

Czytaj więcej...

KwokaZ masy papierowej lepimy kurę, po wyschnięciu malujemy ją farbami plakatowymi (zamiast figurki można użyć sylwety kury wyciętej z tektury). Z tektury wycinamy koło, na które naklejamy klejem magic kurę, jajka z łupinek pistacji oraz siano.

Czytaj więcej...

PłaszczkaZ szarego papieru wycinamy dwa jednakowe kwadraty. Na jednym kwadracie, przy wierzchołku doklejamy długi ogon (również wycięty z szarego papieru). Klejem magic smarujemy boki kwadratu (zostawiamy część otwartą, bez kleju) i naklejamy drugi kwadrat. Teraz papier malujemy farbami plakatowymi, możemy zrobić białe kropki. Po wyschnięciu farby, przez zostawione, otwarte miejsce wkładamy trochę pogniecionego papieru.

Czytaj więcej...

PapugaPapuga wykonana jest z prostokątnej kartki z bloku technicznego (1/4 kartki). Kartkę kolorujemy różnymi kolorami kredek z dwóch stron i na koniec składamy pod ukosem. Zgięta część kartki tworzy coś podobnego do złożonego skrzydła ptaka, a jeden z wierzchołków to głowa. Na głowie naklejamy biały dziób wycięty z dodatkowej kartki. Rysujemy pisakiem oko.

Czytaj więcej...

Oddychające żabyPotrzebujemy dwóch takich samych trójkątów. Róg przy dwóch jednakowych bokach zginamy na ok 2 cm. Z czerwonego papieru wycinamy długi pasek szerokości 2 cm. Jeden trójkąt smarujemy klejem, na zagiętym rogu kładziemy pasek czerwonego papieru i słomkę. Przyklejamy drugi trójkąt.

Czytaj więcej...

Bocian z talerzykaPapierowy talerzyk przecinamy na pół. Można zaokrąglić nieco brzeg cięcia, tworząc kształt pestki dyni. Z drugiego talerzyka wycinamy kształt podłużnego dzwonka. Brzegi skrzydeł malujemy na czarno. Z łyżeczki plastikowej doklejamy głowę, wodoodpornym mazakiem rysujemy detale i doklejamy dziób. Z dwóch pasków doklejamy czerwone nogi.

Czytaj więcej...