Rekin zabawkaPraca dla dzieci starszych. Z plastikowej butelki odcinamy dno i dzieci wycinają zęby rekina, doklejamy oczy ruchome, a w nakrętkę wkręcamy sznurek długości ok. 1 metra. Z korka po winie robimy rybkę i pinezką doczepiamy do sznurka. Machając rekinem próbujemy złapać rybę.

Czytaj więcej...

Konik morskiWycięty szablon konika morskiego dzieci malują kolorowymi farbami mieszając je ze sobą. Głowę konika kilkakrotnie dziurkujemy dziurkaczem i przekładamy kolorowe włóczki, robiąc czuprynę. Oko konika tworzymy przyklejając 3 guziki różnej wielkości.

Czytaj więcej...

 ŚlimaczkiZ plasteliny robimy wałeczki i czułki. U góry układamy makaron muszelki i ślimaczek gotowy.

Czytaj więcej...

Wiewiórka z rolkiRolki smarujemy klejem i obklejamy bibułą. Następnie zagniatamy rolkę z jednej strony tworząc ”uszka” wiewiórki. Z jasnego papieru kolorowego wycinamy kółko, naklejamy je na ciemniejszy kolor i wycinamy koło nacinając je nieco dookoła.

Czytaj więcej...

Motyle budzą się do życiaNa białą kartkę naklejamy wyciętą z tektury gałąź. Doklejamy do niej liście wycięte z zielonego papieru. Na pierwszym liściu przyklejamy kilka ziarenek ryżu (jajka), na kolejnym liściu przyklejamy makaron w kształcie świderka (gąsienica), na kolejny liść naklejamy makaron muszelkę (kokon), na ostatni liść naklejamy makaron kokardkę (motyl).

Czytaj więcej...

Jeżyk TuptuśGałązki, liście przyklejamy na deseczkę. Papierowy karton zwijamy w rulon, obcinamy jedną stronę w trójkąt. Pocięte gałązki wbijamy w zrolowany karton. Przyklejamy oczka, oraz jabłko z plasteliny, nosek przyklejamy z żołędzia. 

Czytaj więcej...

Bocian z łyżeczkiNa kartonie rysujemy mazakiem dziób i łapki. Wycinamy. Naklejamy łyżeczkę na kartonie. Doklejamy oczy, dziób, łapki. Na łyżeczkę doklejamy piórka. W niektórych z nich, końcówki malujemy czarnym mazakiem.

Czytaj więcej...

Stojący piesekWycinamy kontur pieska. Składamy na pół i ozdabiamy kulkami kolorowej krepiny. Doklejamy ucho wycięte z filcu. Kolorujemy oczko flamastrami.

Czytaj więcej...

 

Wiosenne prace plastyczne

Zobacz najnowsze prace z kategorii "Wiosna".

 

 


 

Prace wielkanocne

Pisanki, zajączki, kartki wielkanocne i wiele innych.

 

 

   

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 280 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 

Materiały do pobrania

Szablony pisanek

Pisanki

 Grafiki  Szablony 

Nauka kolorów

Nauka kolorów

 Grafiki 

Warzywa - rysunki dla dzieci

Warzywa - rysunki dla dzieci

 Grafiki