SowaZ jednej niebieskiej kartce wycinamy tułów sowy (prostokąt, a w jednym krótszym boku wycinamy półkole). Z pomarańczowej kartki wycinamy trójkąt - dziób sowy oraz nogi - miotły. Z białej kartki wycinamy dwa koła - oczy. Na niebieskiej całej kartce przyklejamy na samym środku tułów sowy, potem nogi, dziób i oczy.

Czytaj więcej...

Biały kotekNakrętkę wyklejamy białą plasteliną i doklejamy wycięte uszy, oczy z papieru. Z zapałek robimy wąsy, a nosek to kula z czarnej plasteliny, buzia zaś to pasek krepiny. Biały kotek jest gotowy i nawet można poruszać jego uszami.

Czytaj więcej...

Żółw z orzecha włoskiegoPraca bardzo prosta, bo wystarczy zjeść orzecha włoskiego, a odłożyć połowę łupinki. Następnie położyć go na płasko i dokleić z plasteliny pozostałe elementy. Można zaznaczyć wklęśnięciem oczy, buzię i gotowe.

Czytaj więcej...

Magiczne rybkiPrace tworzymy z talerzyków papierowych, wycinamy w nich niewielki trójkącik, będzie to pyszczek. Część, którą odcięliśmy wykorzystujemy przyszywając ją zszywaczem z przeciwnej strony, będzie to ogonek.

Czytaj więcej...

Piesek z budąDzieci dostają kwadratową karteczkę samoprzylepną i zaginają na pół, a potem odginają uszy i buźkę, naklejają na kartkę, doklejają oczy samoprzylepne. Głowa pieska już jest na kartce - teraz rysują dalsze elementy - nogi, ogon, tułów.

Czytaj więcej...

Poznańskie KoziołkiPraca w parach - każda osoba z pary wykonuje jednego koziołka zwróconego w innym kierunku niż koziołek kolegi. Pod kartką podklejony jest prostokąt. Zakolorowujemy kartkę bokiem pasteli olejnej (prostokąt się pokaże).

Czytaj więcej...

Miś z płatkówMiś wykonany z 2 płatków kosmetycznych. Do głowy przyklejamy połowy koła jako uszy, oczy i nos. Mazakiem malujemy buzię. Do brzucha przyklejamy nogi i ręce wycięte z brązowego papieru. Misia przyklejamy do patyka do szaszłyków.

Czytaj więcej...

Wąż z papieruPraca plastyczna przewidziana dla młodszych dzieci. Wąż wykonany jest z tektury - paszcza to owalny kształt złożony na połowę. Do dekoracji użyto kolorowych naklejek, kształtów z papieru ozdobnego.

Czytaj więcej...

 

Prace plastyczne na lato

Zobacz najnowsze prace z kategorii "Lato".

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 280 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 

Reklama

Swetry na jesień - galeria zdjęć


 

Materiały do pobrania

Szablony pisanek

Pisanki

 Grafiki  Szablony 

Nauka kolorów

Nauka kolorów

 Grafiki 

Warzywa - rysunki dla dzieci

Warzywa - rysunki dla dzieci

 Grafiki