Zajączek

Zajączek

Na początek musimy stworzyć matrycę. Matrycę przygotowuje się przyklejając do podstawowej płyty (w tym przypadku jest to kartka z bloku technicznego, formatu A4) materiały o różnych fakturach (w tej pracy wykorzystałam zasuszone liście, wycięte elementy z papieru ściernego oraz siatki, a także kawałki rafii). Następnie wszystkie wypukłe elementy matrycy pokrywamy cienką warstwą farby kryjącej (ja wykorzystałam tempery). Można do go użyć pędzelki lub wałeczki gąbkowe.

Kiedy matryca jest pokryta farbą (zdjęcie 1) nakładamy na nią kartkę z bloku technicznego (musi być taki sam format jaki ma matryca – w tym przypadku A4) i delikatnie wygładzamy rękami, pozwalając tym samym na odciśnięcie się wzoru z matrycy na kartce (musimy pamiętać, że wzór zawsze jest lustrzanym odbiciem, co jest istotne podczas odbijania liter i wyrazów).

Uzyskaną odbitkę (zdjęcie 2) można ozdobić passe-partout – kartonową ramką (ja zrobiłam czerwoną).

Materiały:

  • 2 kartki z bloku technicznego
  • zasuszone liście, papier ścierny, siatki, rafia
  • farby (tempery)
  • pędzel
  • kolorowa kartka

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych

Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.