Jesienne prace plastyczne


Wraz z nadejściem jesieni rozpoczyna się czas inspirujący do różnorodnych działań artystycznych. Sam spacer w poszukiwaniu darów jesieni napawa każdego miłymi doznaniami estetycznymi. Najprostsza aktywność polegająca na układaniu bukietów z liści, to początek przygody z jesiennymi zabawami plastycznymi.

Prace plastyczne od kuchni - warzywa i owoce


Warzywa i owoce cieszą nie tylko smakiem, zapachem, ale inspirują swoimi kolorami i kształtami. Nic dziwnego, że znalazły swoje miejsce w plastyce. Najsłynniejszym przykładem wykorzystania warzyw i owoców w sztuce jest twórczość Giuseppe Arcimboldo, przedstawiciela manieryzmu. Ten włoski malarz stworzył swoje arcydzieła wykorzystując m.in. warzywa, owoce, kwiaty, ryby.

Dziecko przy pomocy pędzla nakłada na dłonie farbę w odpowiednim kolorze i odciska je na płaszczyznę kartki. Następnie stylizuje kształt odciśniętej rączki przeobrażając ją np. w kwiatek z łodygą i listkami, motyla, do którego dorysuje flamastrem tułów i czułki. Z  odcisków może stworzyć również inne zwierzęta jak: sowę, kaczkę, bociana lub żyrafę wystarczy, że dorysuje flamastrem oczy, a pędzlem domaluje nóżki, głowę, czy też dziób. Z kilkukrotnie odbitych obok siebie rączek w tym samym kolorze może stworzyć gąsienice czy tez uśmiechające się słoneczko. Odciskając zaś stopę i dwie dłonie w kolorze czerwonym może stworzyć kształt raczka.

Materiały:

  • biały karton
  • farby wodne np. plakatowe lub akrylowe
  • pędzel
  • pojemnik na wodę
  • czarny flamaster

Cudaki


 

Prace plastyczne - Jesień

Zobacz pomysły na jesienne prace plastyczne. 

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 330 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 

Zobacz nasz pakiet autorskich szablonów do ponad 250 prac plastycznych.

Przydatne w codziennej pracy z dziećmi.

Przejdź do sklepuFacebook
YouTube

Kontakt


Linki:

ArtykułyMedycyna estetycznaJakiEkogroszek.plBoskiepiersi.pl, Uncja.tv