POMYSŁY NA PRACE PLASTYCZNE DLA DZIECI

Bombkowy bałwanekWykonanie do żarówki na jej wkręcie zrobić zawieszkę z sznurka, żarówkę posmarować grubą warstwą kleju, obtoczyć w śniegu, poczekać parę minut aż wyschnie klej, następnie posmarować klejem oczy i nos i przykleić.

Czytaj więcej...

Srebrzysty dzwoneczekZ wytłaczanki wycinamy fragment w kształcie stożka. Na czubku stożka robimy dziurkę. Stożek owijamy folią aluminiową, wystające fragmenty folii wpychamy do środka i przygniatamy. Drut składamy na pół. Przez jedną końcówkę drutu przewlekamy koralik (do około 2/3 długości, tak by u góry powstała pętelka do zawieszenia na choinkę)...

Czytaj więcej...

Choinka z patyczkówTrzy patyczki po lodach lub lekarskie sklejamy końcami, tworząc trójkąt. Malujemy zieloną farbą i ozdabiamy pomponikami lub cekinami wg uznania. Wiążemy tasiemkę w jednym z rogów.

Czytaj więcej...

Rolkę po papierowych ręcznikach malujemy na czerwono. Gdy wyschnie przyklejamy wzdłuż rolki złotą tasiemkę. Górę rolki obcinamy ukośnie w kształt mitry. Papierowe koło rozcinamy na pół i przyklejamy pod mitrą tworząc twarz Mikołaja.

Czytaj więcej...

Choinka z platonek po jajkachTrzy platonki złożone razem przecinamy po przekątnej. Powstają nam trzy trójkąty, które malujemy zieloną farbą. Po wyschnięciu układamy je w kształcie choinki i ozdabiamy wg własnego pomysłu. Korzystamy z różnego materiału plastycznego (szyszki, kokardki, złotka, plastelina, opakowania po cukierkach).

Czytaj więcej...

Choinka z wacikówSzkielet choinki robimy ze stożka skręconego ze sztywnego kartonu. Zaczynając od dołu przyklejamy płatki kosmetyczne, lekko zakładając je na siebie. Po wyschnięciu ozdabiamy koralikami i brokatem. Dołem przyklejamy dookoła kawałek łańcucha z choinki. Na czubku przyklejamy małą szyszkę.

Czytaj więcej...

Choinka z łańcuchaRobimy stożek z brystolu i spinamy spinaczem. Następnie łańcuch choinkowy obkręcamy wokół stożka i doklejamy. Teraz możemy ozdobić jeszcze powstałą choinkę według własnych pomysłów i dostępnych materiałów.

Czytaj więcej...

Choinka z koryNa kartę papieru dzieci przykleja kawałki kory od największej do najmniejszej, następnie dorysowują przysłowiową nogę choinki. Klejem przyklejają guziki tworząc tym samym bombki na choince, można również białą farbą oszronić korę i wyjdzie zimowa choinka.

Czytaj więcej...