Społeczności

   
Prace plastyczne Polecam

Wiosna

W marcu, jak w garncu

W marcu, jak w garncu

Po rozmowie z dziećmi na temat przysłowia „w marcu jak w garncu” przygotowujemy pracę plastyczną - garnek. Na papierowy talerzyk naklejamy obrazek do pokolorowania przedstawiający różne zjawiska charakterystyczne dla marcowej pogody.

Czytaj więcej...

Bociany na wiosennej łące

Bociany na wiosennej łąceDzieci przecinają białą serwetkę na połowę i przyklejają do kartki tworząc tułów bociana. Doklejają pozostałe części: szyję, głowę,  dziob, nogi, czarne skrzydło. Następnie tworzą łąkę pełną kwiatów  według własnego pomysłu.

Czytaj więcej...

Wiązanka kwitnącej wiśni

Wałązka kwitnącej wiśniNa błękitnym kartonie dzieci malują patyczkami gałązkę drzewa, a następnie patyczkami higienicznymi maczanymi w różnych odcieniach różowej farby stemplują płatki kwiatów wiśni.

Czytaj więcej...

Kwiatek z łyżeczki

Kwiatek z łyżeczki

Na kolorowym kartonie A5 przyklejamy plastikową łyżeczkę do herbaty. Obok łyżeczki (stanowiącej środek i łodygę kwiatka), doklejamy płatki i liście. Środek łyżeczki wyklejamy kolorowym papierem. Całość (zgodnie z inwencją twórczą dzieci) możemy ozdobić elementami dekoracyjnymi np. naklejki - biedronka, motyl, ślimak z bibuły.

Czytaj więcej...

Wiosenne kwiaty

Wiosenne kwiatyZ filtrów wycinamy koła różnej wielkości (starsze dzieci mogą wyciąć same). Na środku wyciętego kształtu rysujemy koło ołówkiem. Dzieci rysują kropki  w różnych kolorach dookoła środka. Moczymy palec wskazujący w wodzie i przykładamy na środku koła (w środku tego narysowanego ołówkiem).

Czytaj więcej...

Wiosna na rajstopie

Wiosna na rajstopieW pierwszej kolejności należy zaciągnąć rajstopę na plastikowy krążek. Następnie można malować farbami na rajstopie bez użycia wody (temat pracy może być różnorodny).

Czytaj więcej...

Krokusy kubkiem i mieszadełkiem malowane

KrokusyKubek "dnem" jest zanurzany w farbie, tak przygotowanym narzędziem malowany jest kielich kwiatu poprzez 3 ruchy ręką, kolejno mieszadełko jest zanurzane w zielonej farbie i malujemy łodygę, liście i trawę, grupa wiekowa.

Czytaj więcej...

Krokusy i przebiśniegi

krokusy, przebisniegiZadaniem dzieci jest pomalowanie farbą plakatową (wyciętych wcześniej przez nauczycielkę ostrym nożem) elementów z wytłaczanki do jajek. Główki kwiatków należy pomalować dzień wcześniej, a następnie kolejnego dnia, po wyschnięciu elementów przystąpić do montowania łodyżki.

Czytaj więcej...