POMYSŁY NA PRACE PLASTYCZNE DLA DZIECI

Drukujemy lub rysujemy kształt brokuła na białej kartce. Wycinamy go. Kolorujemy na zielono. Górną część brokuła wyklejamy kołami wyciętymi z zielonego papieru i złożonymi na pół.

Czytaj więcej...

Szklanka z rurką na letnie upałyNa białej kartce czarnym markerem odrysowujemy od linijki szklankę. Słomkę z jednej strony moczymy w żółtej farbie i odbijamy – stemplujemy na białej kartce oraz w górnej część szklanki. Tak samo postępujemy z niebieską farbą.

Czytaj więcej...

MorzeZ różnych odcieni niebieskiej kartki i białej wycinamy różnej długości paski. Przyklejamy do niebieskiej kartki tworząc fale. Z szarego papieru wycinamy rekina i malujemy mu oko oraz paszczę. Z brązowego papieru wycinamy łódkę, z żółtego maszt, który przytwierdzamy do patyczka po lodzie.

Czytaj więcej...

NamiotPatyczki do lodów sklejamy klejem magic tworząc stelaż namiotu, a pomiędzy nimi wklejamy kawałek sztywnej tektury. Nakładamy na wierzch kolorowy papier.

Czytaj więcej...

Plaża i morzeNa białej kartce rysujemy czarnym pisakiem linie. Jedną części kartki wyklejamy kołami w różnych odcieniach niebieskiego (wyciętymi wcześniej dziurkaczem). Drugą część kartki malujemy stemplując gąbką żółtą oraz brązową farbą.

Czytaj więcej...

Podwodny światWacikiem zamoczonym w niebieskiej farbie malujemy białą kartkę. Z czarnej kartki wycinamy i przyklejamy ryby, rozgwiazdy, ośmiornice i wodorosty.

Czytaj więcej...

Letnia łąkaNa papierze malujemy tło niebieską farbą. Po wyschnięciu malujemy łąkę rozdmuchując rozwodnioną farbę przy pomocy słomki. Na wysuszonej kartce naklejamy: motylka ze słomki i kreatywnych materiałów, ważkę ze słomki błyszczącego papieru i małych pomponików...

Czytaj więcej...

Wiaderko do zabaw na plażyZ fioletowego papieru wycinamy kształt wiaderka. Z pomarańczowego papieru wycinamy grabie, z niebieskiego papieru wycinamy łopatkę. Doklejamy zabawki do wiaderka. Na górnej części wiaderka malujemy klejem magic i posypujemy piaskiem.

Czytaj więcej...