POMYSŁY NA PRACE PLASTYCZNE DLA DZIECI

Zimowy senW rolce wycinamy otwór. Rolkę z papieru toaletowego malujemy brązową farbą. Z brązowego papieru wycinamy drzewo. Z kolorowanki wycinamy śpiące niedźwiedzie i kolorujemy je kredkami. Do rolki wkładamy watę.

Czytaj więcej...

Ślady na śnieguKolorową sztywną kartkę smarujemy całą klejem typu magik. Następnie obsypujemy ją mąką. Czekamy chwilkę aż troszkę przeschnie. Następnie patykiem rysujemy ślady ptaków, saren, ludzkich butów, kotów i co tylko nam do głowy wpadnie.

Czytaj więcej...

Zima w górachZ wytłaczanki po jajkach odcinamy górną część. Malujemy ją białą farbą. W środku wytłaczanki czarną, szarą i białą farbą malujemy góry. Z pozostałej, dolnej części wytłaczanki odcinamy stożki. Malujemy je czarną, szarą i białą farbą.

Czytaj więcej...

Taniec śnieżynekNa niebieską kartkę naklejamy 4 płatki kosmetyczne. Na każdym płatku rysujemy flamastrem przecinające się linie, tworzące śnieżynki. Do każdej śnieżynki dorysowujemy głowę, ręce i nogi w różnych pozycjach np. jedna ręka w górę, druga w dół, tak jakby śnieżynki tańczyły.

Czytaj więcej...

Zimowe sporty haloweNa kartonie naklejamy budynek wycięty z papieru. Zaginając papier przy rozciętych drzwiach uzyskujemy efekt trójwymiarowy z zamykanymi i otwieranymi drzwiami. Wewnątrz naklejamy wcześniej narysowane i wycięte postacie przedstawiające jakąś aktywność fizyczną w hali sportowej.

Czytaj więcej...

Rodzina pingwinówNa białej kartce papieru odrysowujemy dłoń dziecka i wycinamy. Każdy paluszek poprawiamy czarną kredką, tworząc gruby kontur. Dorysowujemy pingwinkom oczy, dzioby i detale ubioru. Całość przyklejamy na przygotowane tło, np. zaspa śniegu.

Czytaj więcej...

Puszysta zimaPrzygotowujemy farbę z pianki do golenia połączonej z klejem płynnym. Na niebieskiej kartce rysujemy drzewo. Śnieg z przygotowanej farmy malujemy na gałęziach drzewa, pod drzewkiem i jako chmurki. Na koniec posypujemy wszystko brokatem.

Czytaj więcej...

ŚnieżynkiRolkę po papierze toaletowym nacinamy i wyginamy końce, tworząc gwiazdę. Słomkę do napojów nacinamy w ten sam sposób. Tak przygotowane narzędzia moczymy w niebieskiej farbie i odciskamy na kartce, tworząc padający śnieg.

Czytaj więcej...