Pomysły na prace plastyczne dla dzieci

BałwanekOdcinamy z drucika kreatywnego dwa odcinki po 7 cm, dwa odcinki po 3 cm i jeden odcinek 2 cm. Odcinek 3 cm zaginamy na końcu odcinka 7 cm - powstaje ręka z trzema palcami. To samo robimy  z pozostałymi kawałkami. 

Czytaj więcej...

Płynie kra

Dziecko otrzymało kawałek białego papieru i miało za zadanie potargać go na kawałki tak jak kruszy się lód i powstaje kra, która dryfuje po morzu lub rzekach. Targając kawałki papieru niektóre dzieci (jak na obrazku) układały fragmenty jak puzzle.

Czytaj więcej...

Bałwanek z gazet

Wykonanie bałwanka zaczynamy od zgniecenia gazet. Zgniecione gazety dzielimy na trzy kupki: małą, średnią i dużą. Z największej ilości gazet robimy dużą kulę i owijamy ją białą bibułą. W podobny sposób wykonujemy dwie pozostałe kule.

Czytaj więcej...

Zimowe drzewa

Praca plastyczna została wykonana z firanki. Dzieci wycinają z firany trójkąty różnej wielkości. Następnie naklejają na kartkę. Z czarnego papieru wycinają prostokąty, które są pniami drzewa. Na końcu doklejamy gwiazdki wycięte ozdobnym dziurkaczem oraz watę.

Czytaj więcej...

Koronkowy pejzaż zimowy

Praca plastyczna inspirowana ludową sztuką wykonywania koronek oraz treścią teatrzyku wg scenariusza E. Szelburg Zarembiny pt. "O Klaruni koronczarce i zimowych wróżkach".

Czytaj więcej...

Bałwanek z ziemniaków

Ziemniaki łączymy wykałaczkami. Kapelusz to 2 plasterki ziemniaka - górny i środkowy, przymocowane wykałaczką. Wszystko malujemy farbami. Miotełka - szpilka do szaszłyków owinięta naciętym paskiem bibuły.

Czytaj więcej...

Bałwan z kółek

Na początek malujemy pastelami brzegi kółek – następnie rozcieramy kredkę by uzyskać efekt rozmazania. Niebieską kartkę naklejamy na błękitną tapetę, w celu uzyska ramki. 

Czytaj więcej...

Bałwanek z zakrętek

Na białą kartkę z boku technicznego naklejamy niebieską kartkę wyciętą w fantazyjny kształt. Naklejamy zakrętki, robimy guziczki, oczy i usta z czarnej plasteliny. Z kolorowych kartek wycinamy lub dajemy dzieciom gotowe akcesoria bałwanka: kapelusz, miotła i nos. Wszystkie elementy przyklejamy za pomocą plasteliny.

Czytaj więcej...