Społeczności

Torebki damskie

   

Zima

Czapka z talerzyka

Czapka z talerzyka

Talerzyk papierowy rozcinamy na pół nadając mu kształt czapki. Przyklejamy na kartonie. Wycinamy kółko (pompon) i przyklejamy nad talerzykiem. Talerzyk (czapka) ozdabiamy stemplując palcem maczanym w farbach plakatowych. 

Czytaj więcej...

Zamek królowej Zimy

Zamek królowej zimyNagromadzone różnej wielkości pudełka oklejamy białą bibułą, watą, folią aluminiową. Sklejamy z sobą pudełka klejem wikolem, taśmą dwustronną na wzór naszkicowanego czy wymyślonego przez siebie kształtu zamka.

Czytaj więcej...

Mikołajek

Mikołajek

Mikołaj został wykonany z bloku technicznego-kolor czerwony. Blok zwijamy w stożek przyklejamy biały pasek jako element czapki, niżej różowy pasek jako twarz Mikołaja oraz brodę.

Czytaj więcej...

Zima

zima

Obrazek powstał z samoprzylepnych gotowych podkładek filcowych naklejonych na katon.

Czytaj więcej...

Sanki

Sanki

Wycinamy prostokątny kawałek z tektury falistej i zakręcamy jego jeden koniec. Do tektury przyklejamy środkową część z pudełka po zapałkach. Do saneczek wkładamy ludzika ulepionego z plasteliny.

Czytaj więcej...

Mrozem malowane

Mrozem malowane

Na kolorowej kartce rysujemy dowolne wzory, które następnie pokrywamy grubszą warstwą kleju. Kartkę posypujemy cukrem. Nadmiar cukru strzepujemy. Na koniec posypujemy brokatem i odkładamy do wyschnięcia.

Czytaj więcej...

Rękawiczki do pary

Rękawiczki do paryBiałą kartkę z bloku technicznego składamy na pół, otwieramy i na jednej połowie odrysowujemy kontur rękawiczki.

Czytaj więcej...

Zielona choinka w śniegu

zielona choinkaDzieci wycinają z zielonego papieru kolorowego kilka kółek. Po pozaginaniu na pół, posłużą one za koronę naszego wiecznie zielonego, iglastego drzewa. Przykleić należy je po dwa, w kolejności od najmniejszego, do największego, do kartki służącej za tło obrazka.

Czytaj więcej...