Kosmos w pracach plastycznych dla dzieci

Kosmos, kosmiczne podróże, kosmiczne obiekty, fantazyjne stwory.

KOSMICZNE PODRÓŻE


Rakieta Orion 7

Tworzenie rakiety, której podstawę stanowi rolka. Dziób rakiety łatwo wykonać spinając w górnej części pojazdu bibułę. Tam również warto zawiązać kawałek sznureczka, aby móc wygodnie bawić się w start rakiety. Podnosząc pojazd, widać płomienie z silników- żółte, czerwone, pomarańczowe paski bibuły.

 

Zdjęcie kosmosu

Obrazek kosmosu wykonany poprzez pryskanie białą farbą za pomocą szczoteczki do zębów. W taki sposób można szybko i łatwo uzyskań elekt rozgwieżdżonego nieba.

Kosmos praca plastyczna

 

Makaronowy Kosmos

Obrazek kosmosu ułożony z makaronu. Do pracy można użyć makaronów o różnym kształcie. Makaron przyklejamy klejem magic lub mocujemy czarną plasteliną.

 Makaronowy Kosmos

 

ZAGŁĘBIANIE WIEDZY O KOSMOSIE POPRZEZ ZABAWY PLASTYCZNEWnętrze Ziemi

Pomysł na wykonanie modelu Ziemi i zobrazowanie jej warstw.

Wnętrze ZiemiPlanety odbite z nakrętek

Plakat z Układem Słonecznym. Wszystkie planety malowane są farbami roztartymi nakrętką. Do pracy należy przygotować zakrętki różnej wielkości.

Kornelia Biała - Szyszkowa Polana, Leśna

 

Galaktyka w słoiku

Malownicza galaktyka zamknięta w słoiku. Kolory można dobrać dowolnie lub kierować się zdjęciami z Kosmosu.

Galaktyka w słoiku

 

Meteoryt

Obrazek meteorytu i gwiazd. Do pracy użyto ciekawych materiałów m.in. szarego papieru i folii aluminiowej.

Meteoryt

 

Gwiazdozbiory

Zabawa w tworzenie gwiazdozbiorów. Można odwzorować faktyczne gwiazdozbiory lub łączyć kropki w dowolny kształt. Powstają wówczas gwiazdozbiory obrazkowe (np. kwiatuszkowy, serduszkowy, o nieokreślonym kształcie) lub gwiazdozbiór pierwszej litery imienia. W grupie przedszkolnej można utworzyć napis: NASZE KOSMICZNE PRZEDSZKOLE (składa się on z 25 liter). Przez dziurki przebija światło słoneczne, można więc obrazki powiesić na oknie, będą wówczas widoczne gwiazdozbiory. W ciemności zaś, świecąc małą lampką na obrazek, odbija się na ścianie wykonany gwiazdozbiór (taką zabawę można zaproponować rodzicom i dzieciom w domu).

Gwiazdozbiory

 

KOSMICZNA FANTAZJA

Statek kosmiczny „Alfa”

Tworzenie pojazdu ufoludków. Na kartce rysujemy kształt okienka, a dopiero w nim rysujemy tajemniczego przybysza z kosmosu. Okienko wycinamy i naklejamy na UFO.

UFO

 

Kosmiczny beret

Zabawy językowe z wykorzystaniem kosmicznego beretu. Dzieci mogą mówić w języku kosmitów, bawić się w uczenie przybyłego gościa swojego języka lub pełnić funkcję tłumacza. Rozmowy można prowadzić np. wymieniając nazwy różnych obiektów znajdujących się w sali, dzielić nazwy na sylaby lub w sposób całkowicie nieregularny. Dzieci mogą też poprawiać ufoludka- nauczycielkę, która coś „przekręciła” (na zasadzie przekomarzania się).

Księżycowy kamień

Pomysł na przeobrażenie zwykłego kamienia w drogocenny skarb, w tym przypadku księżycowy kamień.

Księżycowy kamień

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych

Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.