Kosmonauta w rakiecieNa kartce rysujemy kształt rakiety i wyklejamy wydzieranką z gazety. Zostawiamy kółko (okno), w które wklejamy zdjęcie dziecka. Doklejamy płomienie wycięte z czerwonej kartki.

Czytaj więcej...

Fantazyjny ufoludekDzieci otrzymują różnorodne materiały plastikowe i patyczki do szaszłyków. Tworzą z nich fantazyjną formę przestrzenną- ufoludka. Z łyżeczek robimy oczy, z patyczków do szaszłyków ręce, a z widelców nogi. Z tyłu przyklejamy grubą słomkę. Cienkie słomki tniemy na kawałki i wsypujemy do kubeczka. Kubek doklejamy do przykrywki od lodów. Markerem rysujemy oczy.

Czytaj więcej...

SłońceNa czarnym kartonie naklejamy koło lub talerzyk papierowy. Czerwoną farbę nanosimy patyczkiem. Wypełniamy powierzchnię talerzyka, malujemy również promienie Słońca.

Czytaj więcej...

UFORękę malujemy na zielono i odbijamy na białej kartce, wycinamy zaokrąglając od strony palców i naklejamy na czarną kartkę. Z białej kartki wycinamy pięć kółek i malujemy w nich oko, naklejamy na każdy palce. Z każdego palca zielonym flamastrem rysujemy antenkę. Z kolorowego papieru wycinamy kształt statku i ozdabiamy kolorową bibułą. Gwiazdy robimy z kulek żółtej bibuły.

Czytaj więcej...

Wnętrze ZiemiPrzygotowujemy kulki z plasteliny czerwonej, żółtej, pomarańczowej, brązowej, niebieskiej i zielonej. Na czerwoną kulkę nakładamy rozgniecione pozostałe kulki w takiej samej kolejności jak wymienione wcześniej. Przecinamy kulę na pół.

Czytaj więcej...

MarsjanieDo miseczki wlewamy mleko, olej, barwnik spożywczy. Polewamy karton z bloku technicznego tworząc fantazyjne wzory. Pozostawiamy do wyschnięcia. Markerem rysujemy mieszkańców Marsa.

Czytaj więcej...

Rakieta ze styropianowego jajkaStyropianowe jajko nabijamy na długą wykałaczkę. Jajko malujemy różową i niebieską farbą. Doklejamy elementy wycięte z fioletowego i białego papieru. Pod jajkiem przyklejamy kilka kwadratowych kawałków żółtej bibuły.

Czytaj więcej...

KosmoludekZ folii aluminiowej formujemy kulę. Z dwóch czerwonych drucików kreatywnych splatamy nóżki i czułki Kosmoludka. Na końcach drucików przyklejamy oczka.

Czytaj więcej...


 

Prace plastyczne - Zima

Zobacz pomysły na zimowe prace plastyczne.

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 330 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 Facebook
YouTube

Kontakt


Linki:

ArtykułyMedycyna estetycznaJakiEkogroszek.plBoskiepiersi.pl, Uncja.tv