Srebrna rakietaRolkę po papierze owijamy folią aluminiową, wystające fragmenty wpychamy do środka rolki. Z folii aluminiowej robimy kulkę, wpychamy ją do rolki od góry i ugniatamy palcami w kształt stożka. Na dole rolki i na górze przyklejamy niebieską taśmę izolacyjną.

Czytaj więcej...

Robot na MarsieZ kartonu po butach odcinamy dwie ścianki. Malujemy karton na czerwono. Można dodać różne odcienie czerwieni, wtedy uzyskamy lepszy efekt. Po wyschnięciu smarujemy karton wikolem i posypujemy czerwoną soczewicą oraz czerwoną fasolą.

Czytaj więcej...

GwiazdozbioryNa czarnej kartce z bloku rysunkowego rysujemy żółtą pastelą gwiazdki. Gwiazdki łączymy białą pastelą tworząc gwiazdozbiór. Na prostokąt z tektury nakładamy prostokąt z czarnej kartki. Kredką ołówkową tworzymy dziurki tylko w miejscu gwiazdek wchodzących w skład gwiazdozbioru. Można odwzorować faktyczne gwiazdozbiory lub łączyć kropki w dowolny kształt.

Czytaj więcej...

W przestrzeni kosmicznejNa białej kartce obrysowujemy czarnym pisakiem dłonie i buty. Dorysowujemy pozostałe części siebie, planet, gwiazd, itp. Kolorujemy całość kredkami.

Czytaj więcej...

Galaktyka w słoikuDo wykonania pracy potrzebny będzie słoik. Wodę barwimy na niebiesko, czerwono i zielono (może być barwiona zwykłą krepiną). Do słoika wlewamy odrobinę niebieskiego koloru, następnie dajemy watę i wszystko posypujemy brokatem.

Czytaj więcej...

PlanetyDo kartonu przyklejamy folię aluminiową. Folię malujemy niebieską farbą plakatową. Wycinamy z kolorowego, błyszczącego papieru kółka- planety i naklejamy na tło.

Czytaj więcej...

UfoludekZ papierowego talerzyka wycinamy w środku koło. Powstałą obręcz owijamy folią aluminiową. Z kolorowego papieru wycinamy planetę i głowę ufoludka. Na głowę naklejamy ruchome oko. Z drucików kreatywnych robimy antenkę i ręce ufoludka oraz orbitę planety. Czarnym flamastrem rysujemy uśmiech.

Czytaj więcej...

Kosmiczny stwórStyropianową kulę malujemy kolorowymi farbami. Wciskamy do niej kolorowe druciki kreatywne. Z białej kartki wycinamy oczy i malujemy je czarnym flamastrem. Przyklejamy taśmą do drucików.

Czytaj więcej...

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych


Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.