Rakieta ze styropianowego jajkaStyropianowe jajko nabijamy na długą wykałaczkę. Jajko malujemy różową i niebieską farbą. Doklejamy elementy wycięte z fioletowego i białego papieru. Pod jajkiem przyklejamy kilka kwadratowych kawałków żółtej bibuły.

Czytaj więcej...

KosmoludekZ folii aluminiowej formujemy kulę. Z dwóch czerwonych drucików kreatywnych splatamy nóżki i czułki Kosmoludka. Na końcach drucików przyklejamy oczka.

Czytaj więcej...

Fantazyjny ufoludekDzieci otrzymują różnorodne materiały plastikowe i patyczki do szaszłyków. Tworzą z nich fantazyjną formę przestrzenną- ufoludka. Z łyżeczek robimy oczy, z patyczków do szaszłyków ręce, a z widelców nogi. Z tyłu przyklejamy grubą słomkę. Cienkie słomki tniemy na kawałki i wsypujemy do kubeczka. Kubek doklejamy do przykrywki od lodów. Markerem rysujemy oczy.

Czytaj więcej...

Rakieta kosmicznaDo styropianowego kubeczka za pomocą taśmy bezbarwnej mocujemy patyczki do uszu, a z drugiej strony druciki z woreczków śniadaniowych. Rakietę zdobimy niebieską i czerwoną taśmą.

Czytaj więcej...

UFORękę malujemy na zielono i odbijamy na białej kartce, wycinamy zaokrąglając od strony palców i naklejamy na czarną kartkę. Z białej kartki wycinamy pięć kółek i malujemy w nich oko, naklejamy na każdy palce. Z każdego palca zielonym flamastrem rysujemy antenkę. Z kolorowego papieru wycinamy kształt statku i ozdabiamy kolorową bibułą. Gwiazdy robimy z kulek żółtej bibuły.

Czytaj więcej...

Guzikowy księżycZ białej kartki wycinamy kształt księżyca. Koleją kartkę malujemy czarną farbą. Księżyc naklejamy na czarną kartkę, a na nim żółte guziki. Żółtymi i białymi kredkami pastelowymi malujemy gwiazdy.

Czytaj więcej...

MarsjanieDo miseczki wlewamy mleko, olej, barwnik spożywczy. Polewamy karton z bloku technicznego tworząc fantazyjne wzory. Pozostawiamy do wyschnięcia. Markerem rysujemy mieszkańców Marsa.

Czytaj więcej...

Międzygalaktyczne stworkiNa białej kartce stemplujemy rozciętą rolkę z papieru toaletowego zamoczoną w czarnej farbie. Doklejamy ruchome oczka.

Czytaj więcej...


 

Prace plastyczne - Jesień

Zobacz pomysły na jesienne prace plastyczne. 

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 330 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 

Zobacz nasz pakiet autorskich szablonów do ponad 250 prac plastycznych.

Przydatne w codziennej pracy z dziećmi.

Przejdź do sklepuFacebook
YouTube

Kontakt


Linki:

ArtykułyMedycyna estetycznaJakiEkogroszek.plBoskiepiersi.pl, Uncja.tv