Święty Mikołaj - praca plastyczna

Święty Mikołaj to postać uwielbiana przez wszystkich. Dzieci bardzo chętnie tworzą wizerunek Świętego i wszystko co jest z nim związane. Choć prawdziwy Mikołaj był biskupem, najczęściej przedstawiany jest w czerwonym płaszczu z czapką z pomponem. Tematy mikołajkowych prac plastycznych obejmują (oprócz samej postaci) również przedmioty, które się z nim kojarzą, czyli komin, worek, skarpeta, czerwona czapka z pomponem, sanie.

Prace plastyczne przedstawiające Mikołaja i kojarzące się z postacią Świętego:

 

Św. Mikołaj z rolki

Estetyczna praca wykonana z papierowej rolki. Mikołaja zdobią doklejone elementy (choinki, worki).

Św. Mikołaj z rolki

 

Mikołaj z brystolu

A tu rolka w dużym formacie, czyli Mikołaj na dekorację. Mikołaj ma założoną gotową czapkę, można ją też wykonać z bibuły.

Mikołaj z brystolu

 

Zacerowany worek Mikołaja

Propozycja karty pracy z workiem Mikołaja. Worek z kolorowymi łatami to też ładna praca plastyczna. Dzieci same mogą tworzyć łaty w dowolnych kształtach i „cerować” worek.

Zacerowany worek Mikołaja

 

Czapka Mikołaja

Praca wykonana z kartki papieru kolorowego (z jednej strony czerwonej, z drugiej białej). W ten sposób można szybko złożyć czapkę Mikołaja różnej wielkości. Czapkami można udekorować salę na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Oczywiście można też ozdobić same czapki np. dokleić do nich watę.

 

Mikołajowa choinka

Choinka z uporządkowanymi gałązkami- paskami, „przykryta od góry” mikołajową czapką.

Mikołajowa choinka

 

Mikołaj z papieru

Mikołaj do postawienie lub powieszenia na choinkę. Potargane paski papieru tworzą ciekawą, poskręcaną brodę.

Mikołaj z papieru

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych

Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.