Zakładka- zającWycinamy z białego papieru szablon zakładki. Sklejamy ją w kwadrat z "kieszonką" wg wzoru. Doklejamy uszy, oczy, nos i malujemy wąsy.

Czytaj więcej...

Zajączek z kasząZ bloku technicznego wycinamy kształt zajączka. Z mąki, wody i soli wykonujemy klej, którym smarujemy zajączka i posypujemy go kaszą. Pozostawiamy do wyschnięcia. Suchego króliczka malujemy szarą farbą i znów pozostawiamy do wyschnięcia. Na koniec doklejamy wycięte z papieru kolorowego oczy, nos, wąsy i środki uszów.

Czytaj więcej...

Baranek z rolkiPół rolki po papierze toaletowym smarujemy klejem i oklejamy watą tworząc głowę baranka. Przyklejamy uszy i ruchome oczy, malujemy nos. Robimy dwie kulki z waty i przyklejamy nogi.

Czytaj więcej...

Rodzina kurczakówNakrętkę w kształcie koła malujemy zieloną farbą i odbijamy na białej kartce tworząc trawę. Kolejną nakrętkę malujemy żółtą farbą i odbijamy w różnych miejscach na kartce. Kurczaczkom dorysowujemy czarnym flamastrem oczy, doklejamy wycięte z pomarańczowej kartki dzioby, rysujemy pomarańczową kredką skrzydła, ogonki i nóżki.

Czytaj więcej...

Kogut z kołaZ białej kartki wycinamy koło, a z pomarańczowej trójkąt. Na czerwonej kartce odrysowujemy rękę, rysujemy też "chmurkę" i wycinamy. Wycięte elementy przyklejamy do białego koła. Między grzebieniem a dziobem przyklejamy ruchome oczy.

Czytaj więcej...

Zajączek wielkanocnySzablon zajączka wyklejamy kolorowymi kawałkami papieru. Doklejamy ruchome oczy, nosek, wąsy z kreatywnego drucika. Na brzuszku naklejamy jajko, na szyi kokardę. Tworzymy ramkę z pomalowanych pestek dyni.

Czytaj więcej...

Małe zajączki wielkanocneZ papierowej rolki odcinamy dwie obręcze i każdą z nich formujemy w kształt profilu zajączka (odginamy część na uszy, spłaszczmy u podstawy). Pisakiem rysujemy oczy, nos i wąsy. Doklejamy uszy z nasion słonecznika i ogon z bazi. Prostokąt z zielonej kartki technicznej zginamy w około 1/3 szerokości. Z zagiętej części wycinamy trawę. Ozdobnymi dziurkaczami wycinamy kolorowe kwiatuszki. Kwiatuszki i zajączki naklejamy na łąkę.

Czytaj więcej...

Kura z masy solnejWycinamy jeden fragment wytłaczanki na jajka i lepimy na nim kurę. Malujemy ją na żółto. Z czerwonego papieru wycinamy grzebień i dziób. Dokładamy oczy z pieprzu.

Czytaj więcej...


 

Prace plastyczne - Wiosna

Zobacz pomysły na wiosenne prace plastyczne. 

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 330 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 Metoda nauki słówek poprzez skojarzeniaFacebook
YouTube

Kontakt


Linki:

ArtykułyMedycyna estetycznaJakiEkogroszek.plBoskiepiersi.pl, Uncja.tv