Pisklątka w skorupkachZ płatków higienicznych wycinamy skorupki jajek składające się z 2 części - dużej i małej. W skorupkach umieszczamy kurczątka. Na ich głowach doklejamy 2 część skorupki, a na dole przyklejamy sizal.

Czytaj więcej...

Na talerz obiadowy płaski wylewamy piankę do golenia, którą równomiernie rozkładamy na talerzu. Na piankę zakraplaczem wpuszczamy barwnik do jajek w płynie i delikatnie "rozcinamy" kropki wykałaczką. Wycięte z bloku technicznego jajko kładziemy na kolorowej piance i delikatnie dociskamy. Nadmiar pianki zbieramy ręcznikiem papierowym. Powstaje piękna marmurkowa pisanka.

Czytaj więcej...

Zajączek z włóczkiNa białej kartce wycinamy kształt zajączka. Na drugiej kartce naklejamy jeden pod drugim kawałki kolorowej włóczki - tyle, (gdy przyłożymy wycięty szablon) by było więcej na długość i szerokość. Taśmą klejącą przyklejamy końce włóczki z góry na dół, a następnie naklejamy szablon zajączka. Odstające części kartki odcinamy.

Czytaj więcej...

Wełniany baranekMałe jajko styropianowe łączymy z dużym za pomocą wykałaczki. Do dużego jajka przyklejamy cztery chrupki jako nogi. Na mniejszym jajku rysujemy oczy, uśmiech i doklejamy po bokach makaron jako rogi. Baranka oklejamy wełną czesankową.

Czytaj więcej...

Pianka z brokatemStyropianowe jajko nabijamy na długą wykałaczkę. Jajko malujemy farbami plakatowymi i posypujemy brokatem. Po wyschnięciu zawijamy w celofan i wiążemy wstążką.

Czytaj więcej...

BaranekZ czarnego bloku technicznego wycinamy głowę i nogi. Na białym papierze rysujemy mazakiem oczy i doklejamy do głowy. Naklejamy poszczególne elementy na kartonie.

Czytaj więcej...

Wielkanocna kura na spinaczachKwadrat z białego technicznego papieru składamy na trójkąt. Przyklejamy skrzydła, dziób, grzebień i oczy. Na krawędź kury zapinamy spinacze po jedynym na trójkąt tworząc nogi kury.

Czytaj więcej...

 

Prace plastyczne na lato

Zobacz najnowsze prace z kategorii "Lato".

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 280 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 

Reklama

Swetry na jesień - galeria zdjęć


 

Materiały do pobrania

Szablony pisanek

Pisanki

 Grafiki  Szablony 

Nauka kolorów

Nauka kolorów

 Grafiki 

Warzywa - rysunki dla dzieci

Warzywa - rysunki dla dzieci

 Grafiki