Baranek wielkanocnyNa wycięte z tektury szare kółko naklejamy kawałki białej waty. Doklejamy głowę owieczki, na której malujemy oczy, uśmiech i naklejamy nos. Doklejamy ręce i nogi oraz pisanką, na której wcześniej narysowaliśmy wzorki. Na głowie owieczki doklejamy także kilka kawałków waty.

Czytaj więcej...

Wielkanocny kurczaczekKurczaczka kolorujemy kredkami lub flamastrami. Skorupki wyklejamy ziarnami kukurydzy używając kleju introligatorskiego.

Czytaj więcej...

Zakładka- zającWycinamy z białego papieru szablon zakładki. Sklejamy ją w kwadrat z "kieszonką" wg wzoru. Doklejamy uszy, oczy, nos i malujemy wąsy.

Czytaj więcej...

Zajączek z kasząZ bloku technicznego wycinamy kształt zajączka. Z mąki, wody i soli wykonujemy klej, którym smarujemy zajączka i posypujemy go kaszą. Pozostawiamy do wyschnięcia. Suchego króliczka malujemy szarą farbą i znów pozostawiamy do wyschnięcia. Na koniec doklejamy wycięte z papieru kolorowego oczy, nos, wąsy i środki uszów.

Czytaj więcej...

Baranek z rolkiPół rolki po papierze toaletowym smarujemy klejem i oklejamy watą tworząc głowę baranka. Przyklejamy uszy i ruchome oczy, malujemy nos. Robimy dwie kulki z waty i przyklejamy nogi.

Czytaj więcej...

Rodzina kurczakówNakrętkę w kształcie koła malujemy zieloną farbą i odbijamy na białej kartce tworząc trawę. Kolejną nakrętkę malujemy żółtą farbą i odbijamy w różnych miejscach na kartce. Kurczaczkom dorysowujemy czarnym flamastrem oczy, doklejamy wycięte z pomarańczowej kartki dzioby, rysujemy pomarańczową kredką skrzydła, ogonki i nóżki.

Czytaj więcej...

Kogut z kołaZ białej kartki wycinamy koło, a z pomarańczowej trójkąt. Na czerwonej kartce odrysowujemy rękę, rysujemy też "chmurkę" i wycinamy. Wycięte elementy przyklejamy do białego koła. Między grzebieniem a dziobem przyklejamy ruchome oczy.

Czytaj więcej...

Zajączek wielkanocnySzablon zajączka wyklejamy kolorowymi kawałkami papieru. Doklejamy ruchome oczy, nosek, wąsy z kreatywnego drucika. Na brzuszku naklejamy jajko, na szyi kokardę. Tworzymy ramkę z pomalowanych pestek dyni.

Czytaj więcej...


 

Prace plastyczne - Zima

Zobacz pomysły na zimowe prace plastyczne.

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 330 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 Facebook
YouTube

Kontakt


Linki:

ArtykułyMedycyna estetycznaJakiEkogroszek.plBoskiepiersi.pl, Uncja.tv