Jajko z bibułowego sznurkaWydmuszkę lub styropianowe jajko smarujemy klejem wikol lub magic i oklejamy sznurkiem skręconym z bibuły. Do jajka doklejamy piórka i zawieszkę.

Czytaj więcej...

Makaronowy baranekZ pomocą dorosłego przyklejamy klejem na gorąco zapałki na nogi. Klejem Magic smarujemy całą wydmuszkę i oklejamy ją makaronem- muszelki. Doklejamy uszy, malujemy oczy.

Czytaj więcej...

Jajko- decoupageSerwetki rozwarstwiamy, zostawiamy tylko część z nadrukiem. Wycinamy różne elementy np. ptaki, pisanki, kwiaty. Jajko smarujemy klejem i przyklejamy serwetkę. Serwetkę również smarujemy klejem. Czekamy aż wszystko wyschnie i gotowe!

Czytaj więcej...

Pisanka malowana lakierem do paznokciDo wysokiego pojemnika wlewamy wodę oraz na nią skraplamy kilka kropel lakierów w różnym kolorze. Lakier mieszamy delikatnie wykałaczką. Do pojemnika wkładamy nabite na długą wykałaczkę styropianowe jajko. Drugą wykałaczką odgarniamy pozostały lakier na wodzie i wyciągamy jajko. Pisankę pozostawiamy do wyschnięcia.

Czytaj więcej...

Pisanki z kaszą mannąStyropianowe jajka nadziewamy na patyczki do szaszłyków, smarujemy klejem i obsypujemy kaszą manną. Po wyschnięciu kaszy jajka malujemy farbą wymieszaną z wikolem. Jajka ozdabiamy tasiemkami, koronkami i cekinami.

Czytaj więcej...

Wielkanocne zajączki z jajkaJajko styropianowe owijamy szarym sznurkiem, przyklejając go klejem na bazie wikolu (lub gorącym klejem). Na środek jajka przyklejamy pomponik-nosek, natomiast u góry przyklejamy plastikowe oczka. Jajko wbijamy na patyczek do szaszłyków, pod którym mocujemy kokardkę z tasiemki. W górnej części zajączka przyklejamy wcześniej wycięte z ozdobnego papieru uszy.

Czytaj więcej...

Kurczątko z łuskanym grochemKurczątko wyklejamy grochem łuskanym, z ziela angielskiego robimy oko. Mazakami rysujemy brakujące elementy. Tło tworzymy pędzelkiem maczanym w farbie plakatowej stemplując dół na zielono, a górę na niebiesko. Doklejamy piórka.

Czytaj więcej...

Koszyczek z pisankamiZ okładki bloku technicznego wycinamy koszyczek. Wyklejamy go sznurkiem. Malujemy owalne płatki higieniczne farbami plakatowymi, tworząc kolorowe pisanki. Doklejamy koszyk do kartonu i umieszczamy w nim pisanki.

Czytaj więcej...

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych


Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.