Królowa ŚnieguDwie białe kartki zginamy na pół wzdłuż dłuższej krawędzi. Z jednej kartki wycinamy koronę, a z drugiej kształt głowy. Głowę nie zaokrąglamy w górnej części, tylko pozostawiamy prostą krawędź kartki. Od tej krawędzi rozpoczynamy nacinanie kartki tworząc białe włosy królowej.

Czytaj więcej...

Zaczarowane jabłkoJabłko owijamy folią spożywczą, następnie zaklejamy taśmą bezbarwną. Przecinamy nożyczkami (lub nauczyciel nożykiem) jabłko na pół i wyciągamy jabłko. Powstałe "skorupki w kształcie jabłka" sklejamy za pomocą taśmy. Gotowe jabłko malujemy np. sprejem i posypujemy brokatem.

Czytaj więcej...

ElsaPlastikową butelkę 1,5 litrową wypełniamy w środku żółtymi serwetkami. Z białej krepy wycinamy paski i naklejamy na górę butelki- to włosy. Z włosów pleciemy warkocz. Z białego papieru wycinamy dziurkaczem gwiazdki, naklejamy je na niebieską krepę, którą owijamy po środku butelkę i w pasie zawiązujemy ozdobną tasiemkę - to będzie sukienka.

Czytaj więcej...

KsiążeczkaSkładamy kartkę bloku technicznego na pół. Z gazety wycinamy literki. Układamy napis np. „Moja bajeczka” i naklejamy na okładkę książeczki. Okładkę ozdabiamy w wybrany przez siebie sposób. Białą kartkę składamy w harmonijkę i wklejamy do środka książki.

Czytaj więcej...

Krasnoludek z rolkiRolkę malujemy na czerwono. U góry doklejamy zieloną bibułę, którą sklejamy w miejscu nachodzenia na siebie. Niepotrzebne fragmenty odcinamy. Powstałą czapkę zginamy, skręcamy na końcu i doklejamy pompon. Z papieru w kolorze kremowym wycinamy półkole, doklejamy jako twarz, dorysowujemy oczy, nos, uśmiech, policzki. Z wełny czesankowej doklejamy brodę.

Czytaj więcej...

Wilk z Czerwonego KapturkaBrązowy papier pakowy rozdzieramy na małe kawałki i przyklejamy je na cały papierowy talerzyk. Z brązowego papieru wycinamy uszy i pysk wilka, następnie naklejamy je na talerzyk. Z białego papieru wycinamy oczy i zęby i doklejamy do głowy wilka. Z czarnego papieru wycinamy koła - źrenice oraz nos i doklejamy.

Czytaj więcej...

Okienko z bajkąKolorową kartkę papieru składamy na pół i nacinamy tak, aby powstało otwierające się okienko. Ozdabiamy je np. kolorowymi literkami tworzącymi tytuł bajki. Drugą kartkę w kolorze niebieski ozdabiamy rysując ulubioną bohaterkę bajki i dekorując kolorowym i brokatowym papierem. Następnym krokiem jest połączenie obu części pracy w jedno za pomocą kleju.

Czytaj więcej...

Czerwony KapturekZ kremowej kartki wycinamy jedno koło- głowa oraz mniejsze koło, które przecinamy na pół- dłonie. Wycinamy również czerwony trójkąt oraz czarne buty. Kwadratową, czerwoną chustkę rozwarstwiamy, pozostawiamy tylko kolorową część.

Czytaj więcej...

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych


Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.