Pierścień księżniczkiDzieci wybierają guzik- oczko pierścienia. Na guzik tzw. grzybek wystarczy przewlec błyszczący drucik kreatywny i dopasować go do rozmiaru palca. Końcówki drucika należy zapleść, aby nie były widoczne. W przypadku guzika z dwoma dziurkami, drucik przewlekamy przez oba otwory, dopasowujemy do palca, następnie już na guziku zwijamy końcówki drucika.

Czytaj więcej...

Królowa ŚnieguDwie białe kartki zginamy na pół wzdłuż dłuższej krawędzi. Z jednej kartki wycinamy koronę, a z drugiej kształt głowy. Głowę nie zaokrąglamy w górnej części, tylko pozostawiamy prostą krawędź kartki. Od tej krawędzi rozpoczynamy nacinanie kartki tworząc białe włosy królowej.

Czytaj więcej...

KrasnoludekObrazek muchomora kserujemy na kremowej kartce. Dzieci malują grzybka, po wyschnięciu farby stemplują kropki na kapeluszu korkiem maczanym w białej farbie. Można też domalować trawę, odbić ślad pomalowanego liścia. Wydrukowane zdjęcie stojącego dziecka wycinamy.

Czytaj więcej...

ElsaPlastikową butelkę 1,5 litrową wypełniamy w środku żółtymi serwetkami. Z białej krepy wycinamy paski i naklejamy na górę butelki- to włosy. Z włosów pleciemy warkocz. Z białego papieru wycinamy dziurkaczem gwiazdki, naklejamy je na niebieską krepę, którą owijamy po środku butelkę i w pasie zawiązujemy ozdobną tasiemkę - to będzie sukienka.

Czytaj więcej...

Smok Wawelski/DinozaurSzkielet smoka sklejamy z kartonowych prostokątów- wielkość uzależniamy od wielkości całego smoka/dinozaura. Do szkieletu przyklejamy taśmą pogniecione gazety do uzyskania pożądanego kształtu zwierzęcia. Całość owijamy papierową taśmą malarską. Malujemy smoka brązową farbą.

Czytaj więcej...

Krasnoludek z rolkiRolkę malujemy na czerwono. U góry doklejamy zieloną bibułę, którą sklejamy w miejscu nachodzenia na siebie. Niepotrzebne fragmenty odcinamy. Powstałą czapkę zginamy, skręcamy na końcu i doklejamy pompon. Z papieru w kolorze kremowym wycinamy półkole, doklejamy jako twarz, dorysowujemy oczy, nos, uśmiech, policzki. Z wełny czesankowej doklejamy brodę.

Czytaj więcej...

Bazyliszek- kleksCzarnym tuszem robimy na kartonie fantazyjne plamy. Pozostawiamy do wyschnięcia. Do kleksa dorysowujemy czerwonym mazakiem dodatkowe elementy tworząc fantazyjnego potwora- Bazyliszka.

Czytaj więcej...

Okienko z bajkąKolorową kartkę papieru składamy na pół i nacinamy tak, aby powstało otwierające się okienko. Ozdabiamy je np. kolorowymi literkami tworzącymi tytuł bajki. Drugą kartkę w kolorze niebieski ozdabiamy rysując ulubioną bohaterkę bajki i dekorując kolorowym i brokatowym papierem. Następnym krokiem jest połączenie obu części pracy w jedno za pomocą kleju.

Czytaj więcej...

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych


Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.