Trzy małe świnkiZ pojemnika po jajkach wycinamy trzy części. Z kartonu wycinamy paski (ogony) i uszy. Doklejamy je. Całość malujemy różową farbą plakatową i pozostawiamy do wyschnięcia. Naklejamy nosy z kartonu oraz rysujemy oczy.

Czytaj więcej...

Ukochana baśńDzieci rysują swoją ulubioną baśń w czterech okienkach. Serce- połowę kartki A4 zginamy na pół wzdłuż dłuższej krawędzi i znowu na pół. Odginamy do góry kartkę z dwóch stron i kolejny raz składam na pół. Na górze wycinamy na półokrągło. Otwieramy gotowe serce. Dzieci dekorują pracę, na końcu pasek papieru wkładają w kieszonkę serduszka. 

Czytaj więcej...

CalineczkaNa środku kartonu przyklejamy łyżeczkę (po odjęciu rączki) oraz wycięte z kolorowego papieru płatki kwiatka. Z plasteliny lepimy postać Calineczki. Umieszczamy ją na wcześniej przygotowanym kwiatku.

Czytaj więcej...

Czerwony KapturekZ żółtego papieru wycinamy koło z wystającym paskiem o długości 1,5 - 2 cm, którym potem doklejamy głowę do kubeczka. Z czerwonego talerzyka wycinamy koło, nacinamy w nim poziomy pasek, do którego wsuwamy czubek głowy, kapturek oklejamy czerwonym brokatem. Dorysowujemy szczegóły twarzy, doklejamy ręce wycięte z czerwonego talerzyka i koszyczek wycięty z bloku technicznego.

Czytaj więcej...

Bal KopciuszkaKarton przecinamy tak, by powstała otwierana sala balowa. Wyklejamy go tkaninami, ozdabiamy krepiną i tasiemkami. Postaci z bajki wykonujemy z widelczyków i łyżeczek plastikowych, ozdabiając je tkaninami, koralikami i papierem kolorowym.

Czytaj więcej...

Pałac Królowej ŚnieguSklejamy cztery szpatułki tworząc kwadrat. Przyklejamy do niego z dwóch stron papier transparentny, obcinamy wystające fragmenty.  Kwadrat przyklejamy na kartkę. Dwa kwadratowe płatki kosmetyczne rozcinamy na pół i przyklejamy po obu stronach kwadratu tworząc baszty. okrągły płatek kosmetyczny rozcinamy na pół i z każdej połówki odcinamy zaokrąglone części tworząc trójkąty. Powstałe trójkąty przyklejamy na baszty, będą to wieżyczki.

Czytaj więcej...

Zamek księżniczkiNa niebieskiej kartce papieru odbijamy dłoń posmarowana różową farbą (nie malujemy kciuka). Z czerwonego papieru wycinamy drzwi i trójkąty, które naklejamy na odbite końce palców. Doklejamy flagi wycięte z żółtego papieru.

Czytaj więcej...

Królowa ŚnieguZ ozdobnej folii wycinamy prostokąt. Na dole folii wycinamy falę, a u góry zawiązujemy sznurkiem tworząc kołnierz płaszcza. Wycinamy koło- twarz. Dorysowujemy mazakiem elementy twarzy, doklejamy włosy z wełny i koronę wyciętą z foremki do babeczki. Doklejamy też ręce z folii. U góry i na dole możemy dokleić elementy wycięte z kolorowego talerzyka.

Czytaj więcej...


 

Prace plastyczne - Wiosna

Zobacz pomysły na wiosenne prace plastyczne. 

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 330 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 Metoda nauki słówek poprzez skojarzeniaFacebook
YouTube

Kontakt


Linki:

ArtykułyMedycyna estetycznaJakiEkogroszek.plBoskiepiersi.pl, Uncja.tv