Obrazki kontrastowe w barwach narodowychCzerwoną i białą kartkę w tym samym rozmiarze składamy na pół. Odrysowujemy połowę konturu postaci (Polaka lub Polki) i wycinamy. Obrazki rozcinamy na pół (również odcięte części tła). Naklejamy na kolejną, białą kartkę. Zaczynamy od czerwonego tła, które naklejamy z prawej strony karteczki, po czym doklejamy czerwoną połowę postaci.

Czytaj więcej...

Kotylion sznurowanyZ grubej kartki z bloku technicznego wycinamy koło (średnica około 6 cm) i dziurkujemy dookoła. Przygotowujemy czerwoną wstążkę (około 80 cm długości). Na końcu wstążki wiążemy supeł i sznurujemy koło (od dziurki na zewnątrz). Koniec związujemy i odcinamy nadmiar materiału. Taśmą dwustronną doklejamy od spodu białą i czerwoną wstążkę.

Czytaj więcej...

Godło z liściZ czerwonej kartki odcinamy dolną część na kształt tarczy godła. Dobieramy różne liście, układamy z nich orła, następnie malujemy na biało. Po wyschnięciu liście naklejamy na tarczę. Z Żółtego papieru wycinamy koronę, dziób, pazury i naklejamy na orła. Dorysowujemy oko.

Czytaj więcej...

Flaga z wykałaczekZ wykałaczek układamy flagę i przyklejamy klejem magicznym. Po wyschnięciu patyczki malujemy na odpowiednie kolory farbami plakatowymi lub temperami.

Czytaj więcej...

Flaga ze wstążeczekZ bibuły ucinamy wąskie paski (szerokość około 1 cm, długość około 20 cm). Paski przyklejamy do patyczka- białe u góry, a czerwone na dole.

Czytaj więcej...

Biały orzełOrzeł został stworzony z pogniecionych, odpowiednio ułożonych i przyklejonych papierowych serwetek. Markerem kolorujemy brakujące elementy.

Czytaj więcej...

Polskie drzewoDziurkaczem wycinamy kwiaty- białe i czerwone. Układamy z nich biało- czerwoną koronę drzewa. Z brązowego kartonu wycinamy pień drzewa. Elementy przyklejamy.

Czytaj więcej...

Biało-czerwone barwy PolskiNa połowie białego talerzyka przyklejamy cztery coraz mniejsze elementy ucięte z innych, białych talerzyków. Tak wyklejamy drugą połowę talerzyka i dodatkowo malujemy ją czerwoną farbą plakatową.

Czytaj więcej...


 

Prace plastyczne - Jesień

Zobacz pomysły na jesienne prace plastyczne. 

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 330 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 

Zobacz nasz pakiet autorskich szablonów do ponad 250 prac plastycznych.

Przydatne w codziennej pracy z dziećmi.

Przejdź do sklepuFacebook
YouTube

Kontakt


Linki:

ArtykułyMedycyna estetycznaJakiEkogroszek.plBoskiepiersi.pl, Uncja.tv