Flaga z liściNa niebieskiej kartce rysujemy czarną kreskę (drzewiec). Liście malujemy w połowie na biało i w połowie na czerwono. Liście naklejamy na kartkę tworząc flagę. Flagę można wykonać też tylko z jednego liścia lub narysować większy kontur flagi i wykleić go w górnej części liśćmi pomalowanymi na biało, a w dolnej na czerwono.

Czytaj więcej...

Flaga ze wstążeczekZ bibuły ucinamy wąskie paski (szerokość około 1 cm, długość około 20 cm). Paski przyklejamy do patyczka- białe u góry, a czerwone na dole.

Czytaj więcej...

„F” jak flagaZ tektury wycinamy kształt litery „F”. Literę ozdabiamy tak, aby przypominała polską flagę. Wykorzystujemy np. waciki kosmetyczne, włóczkę, bibułę.

Czytaj więcej...

Polskie drzewoDziurkaczem wycinamy kwiaty- białe i czerwone. Układamy z nich biało- czerwoną koronę drzewa. Z brązowego kartonu wycinamy pień drzewa. Elementy przyklejamy.

Czytaj więcej...

Obrazki kontrastowe w barwach narodowychCzerwoną i białą kartkę w tym samym rozmiarze składamy na pół. Odrysowujemy połowę konturu postaci (Polaka lub Polki) i wycinamy. Obrazki rozcinamy na pół (również odcięte części tła). Naklejamy na kolejną, białą kartkę. Zaczynamy od czerwonego tła, które naklejamy z prawej strony karteczki, po czym doklejamy czerwoną połowę postaci.

Czytaj więcej...

Kotylion sznurowanyZ grubej kartki z bloku technicznego wycinamy koło (średnica około 6 cm) i dziurkujemy dookoła. Przygotowujemy czerwoną wstążkę (około 80 cm długości). Na końcu wstążki wiążemy supeł i sznurujemy koło (od dziurki na zewnątrz). Koniec związujemy i odcinamy nadmiar materiału. Taśmą dwustronną doklejamy od spodu białą i czerwoną wstążkę.

Czytaj więcej...

Godło z liściZ czerwonej kartki odcinamy dolną część na kształt tarczy godła. Dobieramy różne liście, układamy z nich orła, następnie malujemy na biało. Po wyschnięciu liście naklejamy na tarczę. Z Żółtego papieru wycinamy koronę, dziób, pazury i naklejamy na orła. Dorysowujemy oko.

Czytaj więcej...

Flaga z wykałaczekZ wykałaczek układamy flagę i przyklejamy klejem magicznym. Po wyschnięciu patyczki malujemy na odpowiednie kolory farbami plakatowymi lub temperami.

Czytaj więcej...