Rafa koralowaWieczko od pudełka przykrywamy pomiętym szarym papierem. Na przygotowanym podłożu naklejamy kulki z masy solnej. Do masy wbijamy kolorowe makarony (świderki, rurki, makaron spaghetti). Patyczki higieniczne przecinamy na pół i końcówki malujemy na różowy kolor. Przygotowane patyczki wbijamy do żółtej kulki z plasteliny.

Czytaj więcej...

Słonecznik z kamieniKamienie malujemy na żółto, zielono i brązowo. Suche kamienie przyklejamy do zielonej kartki układając z nich kwiat.

Czytaj więcej...

Pejzaż górskiBiałą kartkę z bloku technicznego zakrapiamy wodą. Na kartkę układamy pociętą na duże prostokąty czarną lub ciemnoniebieską bibułę. Prostokąty układamy skośnie, ich wierzchołki mają utworzyć szczyty górskie. Nad górami układamy kawałki niebieskiej, a pod górami pas zielonej bibuły. Wszystko zakraplamy wodą, czekamy chwilkę, aż bibuła zabarwi kartkę.

Czytaj więcej...

Jabłko z robaczkiemWycinamy dwa jednakowe jabłka, w jednym robimy dziurkę. Doklejamy ogonek i liść. Robaczek wykonujemy z pasa serwetki (około 2/3  długości). Zwijamy ją na okrągłą, grubą kredkę, zaklejamy koniec i marszczymy. W tym celu ustawiamy kredkę ze zwiniętą serwetkę pionowo i zsuwamy w dół (po trochu, zaczynamy od dołu). Serwetkę ściągamy z kredki (okręcając).

Czytaj więcej...

WachlarzNa arkuszu papieru śniadaniowego rysujemy pisakami dowolne wzory np. kwiaty. Arkusz składamy na pół wzdłuż dłuższego boku. Wycinamy pas z kolorowej kartki z bloku rysunkowego. Smarujemy klejem przygotowany pas z wzorami (w środku) i naklejamy do środka pas kolorowy. Pas można schować w całości lub np. w połowie, wówczas otrzymujemy efekt cieniowania kolorów (ciemny - blady wzorzysty - biały wzorzysty).

Czytaj więcej...

Tekturowe klapkiNa tekturze odrysowujemy stopę, następnie ją wycinamy. Wycinamy również z tektury szeroki pasek. Pasek doklejamy na taśmie dwustronnej do kartonowej stopy. Doklejony pasek smarujemy klejem i do niego przyklejamy włóczkę.

Czytaj więcej...

BransoletkiZ kolorowej kartki technicznej wycinamy dwa, jednakowe paski (można użyć nożyczek ze wzorkiem). Na blat stołu układamy pas szerokiej, przeźroczystej taśmy, klejącą stroną do góry. Końce przyklejamy do stołu dodatkowymi kawałkami taśmy. Na brzegi taśmy naklejamy kolorowe paski papieru, a między nimi układamy dowolne, płaskie ozdoby np. cekiny, kolorową mulinę.

Czytaj więcej...

Słońce z rąk i nógŻółtą i pomarańczową bibułę tniemy w paski i przyklejamy do żółtego koła. Gotowe koło przyklejamy na sam środek niebieskiej kartki, a dookoła odbijamy dłonie i stopy zamoczone w pomarańczowej lub żółtej farbie. Na koniec przyklejamy chmurki z waty i sznurka.

Czytaj więcej...