Wyprawa na rybyProstokąt dzielimy wzdłuż na trzy części: 5 centymetrów, 3 centymetry, 5 cm i robimy zagięcia. Linie nacinamy do ok 2 cm i sklejamy zewnętrzne boki tworząc łódkę. Da patyka na szaszłyki wiążemy sznurek - wędkę i przyklejamy ryby z koła.

Czytaj więcej...

NurkowanieNa białej kartce stemplujemy koła za pomocą rolki z papieru toaletowego i niebieskiej farby. Naklejamy koło, ręce i nogi wycięte z różowego papieru. Doklejamy kąpielówki wycięte z pomarańczowego papieru. Przyklejamy włosy wycięte z brązowego papieru.

Czytaj więcej...

Stojąca tęczaOpakowanie po serkach topionych rozcinamy na pół. Z czerwonej plasteliny robimy cienki wałek i przyklejamy go jako największy łuk tęczy przy brzegach pudełka. Następnie robimy wałek pomarańczowy, żółty, zielony, błękitny, granatowy i fioletowy i naklejamy poniżej. Łuk, który pozostał bez plasteliny odcinamy.

Czytaj więcej...

Letnia widokówkaDwie widokówki o podobnej tematyce tniemy na paski szerokości ok 2 cm i przyklejamy na kartkę A4 na przemian. Resztę obrazu domalowujemy kredkami, a dół pracy smarujemy klejem, posypujemy piaskiem i doklejamy muszle.

Czytaj więcej...

WinogronaKilka rolek po papierze toaletowym tniemy na 3 części i każdą owijamy fioletową bibułą. Zszywamy zszywaczem, tak by powstała kiść winogrona. Z zielonej kartki wycinamy liście.

Czytaj więcej...

LatawiecZ żółtej kartki wycinamy dwa jednakowe szablony latawca. Na jeden z nich naklejamy białą, gładką bibułę, a na nią kwadraciki wycięte z również z gładkiej ale kolorowej bibuły. Na to przyklejamy drugi szablon. Do górnej części latawca przyklejamy kawałek rafii tworząc pętle...

Czytaj więcej...

OgniskoDłoń malujemy żółtą i pomarańczową farbą, odbijamy na kartce. Brązową pastelą rysujemy gałęzie.

Czytaj więcej...

PalmaZ zielonej kartki wycinamy liście palmy. Wytłoczki na jajka wycinamy i malujemy na brązowo. Z brązowej bibuły robimy kulki. Jak już wytłoczki przeschną, układamy je w wieżę, a między wytłoczki wkładamy potarganą gazetę. Do ostatniej wytłoczki przyklejamy wycięte liście palmy, a do środki przyklejamy kulki z bibuły. Kulki te można przykleić również między liście palmy.

Czytaj więcej...

 

Prace plastyczne na lato

Zobacz najnowsze prace z kategorii "Lato".

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 280 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 

Reklama

Swetry na jesień - galeria zdjęć


 

Materiały do pobrania

Szablony pisanek

Pisanki

 Grafiki  Szablony 

Nauka kolorów

Nauka kolorów

 Grafiki 

Warzywa - rysunki dla dzieci

Warzywa - rysunki dla dzieci

 Grafiki