Letnia widokówkaDwie widokówki o podobnej tematyce tniemy na paski szerokości ok 2 cm i przyklejamy na kartkę A4 na przemian. Resztę obrazu domalowujemy kredkami, a dół pracy smarujemy klejem, posypujemy piaskiem i doklejamy muszle.

Czytaj więcej...

TruskawkaStyropianowe jajko malujemy czerwoną farbą plakatową. Po wyschnięciu przyklejamy szypułkę z papieru i malujemy pestki mazakiem.

Czytaj więcej...

LatawiecZ żółtej kartki wycinamy dwa jednakowe szablony latawca. Na jeden z nich naklejamy białą, gładką bibułę, a na nią kwadraciki wycięte z również z gładkiej ale kolorowej bibuły. Na to przyklejamy drugi szablon. Do górnej części latawca przyklejamy kawałek rafii tworząc pętle...

Czytaj więcej...

Orzeźwiający napójZ zielonego papieru wycinamy kształt kubka. Stemplujemy kwadratową gąbką i białą farbą (kostki lodu). Naklejamy plasterki cytryny wycięte z żółtego i pomarańczowego papieru. Doklejamy rurkę do picia.

Czytaj więcej...

PalmaZ zielonej kartki wycinamy liście palmy. Wytłoczki na jajka wycinamy i malujemy na brązowo. Z brązowej bibuły robimy kulki. Jak już wytłoczki przeschną, układamy je w wieżę, a między wytłoczki wkładamy potarganą gazetę. Do ostatniej wytłoczki przyklejamy wycięte liście palmy, a do środki przyklejamy kulki z bibuły. Kulki te można przykleić również między liście palmy.

Czytaj więcej...

LodyZ okładki bloku technicznego wycinamy 2 trójkąty. Wyklejamy je na skos kawałkami sznurka. Trójkąty doklejamy do kartonu. Nad wafelkami przyklejamy kolorowe waciki - lody.

Czytaj więcej...

arbuzZ czerwonego papieru wycinamy kształt kawałka arbuza, doklejamy pasek wycięty z białego papieru, następnie pasek wycięty z jasno zielonego papieru oraz pasek wycięty z ciemno zielonego papieru. Naklejamy czarne guziki (pestki).

Czytaj więcej...

WinogronaZ tyłu od bloku wycinamy kształt kiści winogron i przyklejamy rulony z krótkich pasków fioletowego papieru tworząc kiść. Doklejamy liście.

Czytaj więcej...

 

Prace plastyczne na lato

Zobacz najnowsze prace z kategorii "Lato".

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 280 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 

Materiały do pobrania

Szablony pisanek

Pisanki

 Grafiki  Szablony 

Nauka kolorów

Nauka kolorów

 Grafiki 

Warzywa - rysunki dla dzieci

Warzywa - rysunki dla dzieci

 Grafiki