10 pomysłów na śnieżynki

Kto nie oglądał na spacerze płatków śniegu pod lupą? Są piękne i zachwycające. Co zrobić, aby taką śnieżynką „zabrać” do domu i móc podziwiać dłużej? Polecam wykonanie pracy plastycznej!

Czytaj więcej...

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Jest to bardzo lubiane przez dzieci święto. Z tej okazji nauczyciele, rodzice przygotowują dla najmłodszych miłe niespodzianki i ciekawe zabawy. Jedną z takich aktywności w Dniu Pluszowego Misia może być wykonanie pracy plastycznej.

Czytaj więcej...

Warzywa i owoce cieszą nie tylko smakiem, zapachem, ale inspirują swoimi kolorami i kształtami. Nic dziwnego, że znalazły swoje miejsce w plastyce. Najsłynniejszym przykładem wykorzystania warzyw i owoców w sztuce jest twórczość Giuseppe Arcimboldo, przedstawiciela manieryzmu. Ten włoski malarz stworzył swoje arcydzieła wykorzystując m.in. warzywa, owoce, kwiaty, ryby.

Czytaj więcej...

Jesienne prace plastyczne

Wraz z nadejściem jesieni rozpoczyna się czas inspirujący do różnorodnych działań artystycznych. Sam spacer w poszukiwaniu darów jesieni napawa każdego miłymi doznaniami estetycznymi. Najprostsza aktywność polegająca na układaniu bukietów z liści, to początek przygody z jesiennymi zabawami plastycznymi.

Czytaj więcej...