Nauka nowego języka to fantastyczny sposób, aby otworzyć się na nowe kultury, zaprzyjaźnić się z ludźmi z całego świata i uzyskać dostęp do możliwości kariery. Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć uczyć się angielskiego lub innego języka. Dowiedz się, jak nauka angielskiego może wpłynąć na rozwój osobisty.

Czytaj więcej...

Egzamin dojrzałości za Tobą, a Ty nadal nie wiesz, co chcesz studiować? Zastanawiasz się nad psychologią, ale nie wiesz, czy będziesz miał pracę w zawodzie? Ten artykuł odpowie na wszystkie Twoje pytania i rozwieje wątpliwości.

Czytaj więcej...

Z czym kojarzy Ci się szkoła i nauka? Niestety nie każdy dorosły ma pozytywne skojarzenia, szczególnie jeżeli chodzi o sposób nauczania. Egzaminy, kartkówki, sprawdziany, długie wypracowania oraz stres związany z tym wszystkim często sprawiają, że wiele osób – zarówno dzieci, jak i nastolatków, traci zapał i chęć do nauki. Staje się to dla nich jedynie mozolnym, nudnym obowiązkiem. A przecież nie musi tak być! Wiele rzeczy, których uczymy się w szkole, przydaje się nam później w dorosłym życiu. Doskonałym przykładem jest, chociażby język angielski. 

Czytaj więcej...

Wyprawka szkolna bez tajemnicSkompletowanie wyprawki szkolnej może okazać się niemałym wyzwaniem. Mnogość produktów dostępnych na rynku może nas przytłoczyć. Artykuły szkolne muszą z jednej strony spełniać wymagania i potrzeby wynikające z nauczania, a z drugiej podobać się maluchom. Ich gusta zazwyczaj bezpośrednio wiążą się z popularnymi bajkami i animacjami. Przybory szkolne muszą spełniać ich oczekiwania, a to wcale nie jest takie proste.

Czytaj więcej...

Znajomość języków obcych to niezwykle cenna umiejętność, która przydaje się zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Możliwość swobodnego porozumiewania się w innym języku poszerza nasze horyzonty i czyni świat bardziej dostępnym i zrozumiałym. Warto zatem uczyć się języków. Co najważniejsze, wcale nie trzeba do tego drogich czy czasochłonnych kursów. Można zdecydować się na naukę z fiszek. Jak to działa i czy faktycznie nauczymy się w ten sposób języka?

Czytaj więcej...

Wybór dobrych zabawek dla niemowląt nie jest łatwy. Półki sklepowe uginają się od ton różnorodnych produktów skierowanych do najmłodszych. Pozornie ułatwia to sytuację osób chcących dokonać zakupu, jednak wśród gąszczu ofert można się zagubić i poczuć dezorientację. Problem wyboru dotyczy zarówno rodziców, jak i osób, które chcą obdarować dziecko czymś miłym. Jak wybrać zabawki, które będą bezpieczne, rozwijające i ucieszą dziecko?

Czytaj więcej...