POMYSŁY NA PRACE PLASTYCZNE DLA DZIECI

Jeżeli spojrzymy na fototapety wielopoziomowo - fototapeta, tapeta, dekoracja ścienna, sztuka oraz forma komunikacji - dojdziemy do wniosku, że narodzin pierwotnej formy ozdobnika ściennego możemy się dopatrywać w okresie prehistorii - dokładnie w paleolicie. Nasi przodkowie ozdabiali ściany przedstawiając w ten sposób fragmenty swojego ówczesnego życia.

Czytaj więcej...

„Naucz mnie robić to samodzielnie” – to zdanie, które idealnie definiuje pedagogikę Marii Montessori. Jej założenia mają pomagać w rozwijaniu indywidualnych cech osobowości dziecka, w formowaniu prawidłowego charakteru, zdobywaniu wiedzy, umiejętności szkolnych, jak i współdziałania. Zgodnie z nią, małemu człowiekowi należy zagwarantować możliwość samodzielnego działania – odpowiednio do jego wieku i umiejętności. Aby proces wychowania przebiegał prawidłowo, również rodzice powinni zachowywać się wobec swojej pociechy w sposób przemyślany, korzystając z założeń systemu montessoriańskiego.

Czytaj więcej...

Wielkimi krokami zbliżają się dwa ważne styczniowe święta. Jednego dnia to babcie są najważniejszymi personami w każdej rodzinie, następnego natomiast dziadkowie zbierają upominki od swoich wnucząt. No właśnie – upominki. Zastanówmy się, co mogłoby naszych ukochanych seniorów uszczęśliwić, co sprawiłoby im radość, co wywołałoby na ich twarzach szczere uśmiechy zadowolenia. Kolejne kapcie, bombonierka, zestaw kosmetyków? Nuda! Przydałoby się coś specjalnego!

Czytaj więcej...

Obecnie gry planszowe stają się coraz bardziej popularne i rozpowszechnione. Przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, sprawdzają się jako sposób na rozwijanie kreatywności i wyobraźni. Jest to także idealny sposób, aby spędzić cenny czas z całą rodziną.

Czytaj więcej...

Niemowlęta i małe dzieci coraz częściej pojawiają się na basenach wraz ze swoimi rodzicami i nikogo już ten fakt nie dziwi. Dzieje się tak ponieważ rodzice zdają sobie sprawę z pozytywnych wpływów takiej aktywności na malucha. Czym dziecko wcześniej rozpocznie przygodę z nowym środowiskiem jakim jest woda tym lepiej, związku z szybsza adaptacją i brakiem oporów przed nieznanym.

Czytaj więcej...

Ochrona słoneczna odpowiednia dla dzieci. Łatwa i szybka aplikacja + pełna ochrona! Korzyści stosowania: natychmiastowa ochrona przed promieniowaniem UVA/UVB, aktywna ochrona słoneczna dzięki najwyższej zawartości tlenku cynku i dwutlenku tytanu, skuteczne jakościowe formuły, 100% naturalnych, zmikronizowanych minerałów...

Czytaj więcej...

Dzieci to prawdziwa radość, jednak również bardzo duży obowiązek. Pociechom oczywiście trzeba pozwalać na rozwój i rozumieć ich potrzeby, natomiast bardzo ważną rolę odgrywa również ich wychowywanie. W jaki sposób to robić, aby dziecko uczyło się dobrego zachowania a jednocześnie nie czuło się źle? Poniżej znajduje się kilka ciekawych metod wychowawczych, które warto wypróbować na swoim maluchu.

Czytaj więcej...

Książka "Szablony do prac plastycznych"

110 niepowtarzalnych, ręcznie rysowanych szablonów do prac plastycznych zamieszczonych w serwisie PracaPlastyczna.pl
Wersja PDF przygotowana do druku.

 

Czytaj więcej...