Grzebień dla lalkiOdcinamy pasek tektury tak, aby jego dłuższy bok miał widoczne, pofalowane wnętrze. Do paska przymierzamy drewnianą szpatułkę i tworzymy zarys grzebienia. Kształt wycinamy. Przyklejamy z obu stron szpatułki. "Zęby" grzebienia wykonujemy z wykałaczek. Końcówki wykałaczek maczamy w kleju magic i wbijamy do tektury. Tekturę lekko dociskamy i czekamy, aż klej wyschnie.

Czytaj więcej...

KucharzZ czerwonego papieru wycinamy prostokąt, doklejamy do niego wycięte z czerwonego papieru ręce. Doklejamy wycięte z pomarańczowego papieru dłonie i głowę. Do głowy doklejamy wycięte z czarnego papieru wąsy, oczka i czapkę wycięta z białego papieru  (prostokąt i kwadrat zagięty w harmonijkę).

Czytaj więcej...

Łatwa ramka na obrazekDowolny obrazek naklejamy w centralnym miejscu na większą od niego, kolorową kartkę. Kartkę składamy z każdej strony wzdłuż krawędzi obrazka i przy wierzchołkach, pod skosem. Ramkę dowolnie dekorujemy np. rysujemy pisakiem linie obok obrazka, przy krawędzi ramki oraz na zagiętych skosach.

Czytaj więcej...

Paleta do farbW plastikowym talerzu wycinamy otwór na palec. Do talerza doklejamy kolorowe zakrętki.

Czytaj więcej...

Suszarka do włosówRolki oklejamy papierem kolorowymi, jedną z nich lekko zgniatamy z jednej strony. Drugą rolkę nacinamy w dwóch miejscach, rozkładamy i przyklejamy do pierwszej rolki taśmą dwustronną. Wszystkie brzegi zabezpieczamy z dwóch stron dodatkowym paskiem papieru. Na rączce naklejamy przycisk- kawałek papieru w kształcie prostokąta. Suszarkę można wykorzystać do ćwiczeń oddechowych.

Czytaj więcej...

FryzuryZ papieru wycinamy kontury głowy widzianej z profilu i naklejamy na kolorową kartkę. Z wybranego rodzaju włóczki formujemy fryzurę i przyklejamy ją na kartkę.

Czytaj więcej...

Kucharz z przyprawamiNa kartce formatu A3 rysujemy kucharza. Smarujemy poszczególne elementy klejem i obsypujemy różnymi przyprawami w proszku.

Czytaj więcej...

KucharzZ białego papieru wycinamy dość szeroki pasek, który składamy na pół. W miejscu złożenia robimy nacięcia i za pomocą zszywacza mocujemy tak powstałą czapkę u góry rolki. Pod czapką rysujemy oczy, nos i uśmiech. Następnie wycinamy kolejny pasek papieru i przyklejamy u dołu rolki...

Czytaj więcej...

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych


Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.