Suszarka do włosówRolki oklejamy papierem kolorowymi, jedną z nich lekko zgniatamy z jednej strony. Drugą rolkę nacinamy w dwóch miejscach, rozkładamy i przyklejamy do pierwszej rolki taśmą dwustronną. Wszystkie brzegi zabezpieczamy z dwóch stron dodatkowym paskiem papieru. Na rączce naklejamy przycisk- kawałek papieru w kształcie prostokąta. Suszarkę można wykorzystać do ćwiczeń oddechowych.

Czytaj więcej...

FryzuryZ papieru wycinamy kontury głowy widzianej z profilu i naklejamy na kolorową kartkę. Z wybranego rodzaju włóczki formujemy fryzurę i przyklejamy ją na kartkę.

Czytaj więcej...

Kucharz z przyprawamiNa kartce formatu A3 rysujemy kucharza. Smarujemy poszczególne elementy klejem i obsypujemy różnymi przyprawami w proszku.

Czytaj więcej...

KucharzZ białego papieru wycinamy dość szeroki pasek, który składamy na pół. W miejscu złożenia robimy nacięcia i za pomocą zszywacza mocujemy tak powstałą czapkę u góry rolki. Pod czapką rysujemy oczy, nos i uśmiech. Następnie wycinamy kolejny pasek papieru i przyklejamy u dołu rolki...

Czytaj więcej...

KucharzZ czerwonego papieru wycinamy prostokąt, doklejamy do niego wycięte z czerwonego papieru ręce. Doklejamy wycięte z pomarańczowego papieru dłonie i głowę. Do głowy doklejamy wycięte z czarnego papieru wąsy, oczka i czapkę wycięta z białego papieru  (prostokąt i kwadrat zagięty w harmonijkę).

Czytaj więcej...

StrażacyNa białej kartce odbijamy dłoń pomalowaną czerwoną farbą. Czarnym pisakiem dorysowujemy wąż strażacki, na jego końcu przyklejamy paski niebieskiej bibuły (woda). Na każdym odbitym palcu rysujemy kredkami głowy z kaskiem i ręce, które trzymają wąż strażacki.

Czytaj więcej...

Paleta do farbW plastikowym talerzu wycinamy otwór na palec. Do talerza doklejamy kolorowe zakrętki.

Czytaj więcej...

ZębyZ różowego papieru wycinamy podłużne półkole, naklejamy na nie wycięty z czerwonego papieru język. Naklejamy zęby wycięte z wytłaczanki na jajka. Zęby malujemy białą farbą.

Czytaj więcej...


 

Prace plastyczne - Wiosna

Zobacz pomysły na wiosenne prace plastyczne. 

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 330 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 Metoda nauki słówek poprzez skojarzeniaFacebook
YouTube

Kontakt


Linki:

ArtykułyMedycyna estetycznaJakiEkogroszek.plBoskiepiersi.pl, Uncja.tv