Karolinka, kuzynka ze ŚląskaWycinamy z różowego papieru kształt głowy z szyją i naklejamy na pomarańczową kartkę. Z fioletowego papieru wycinamy dziurkaczem kwiatki i przyklejamy nad głową Karolinki tworząc wianek. Papierową serwetkę przecinamy na pół i jedną połowę przyklejamy pod szyją dziewczynki.

Czytaj więcej...

WulkanPlastikową butelkę przyklejamy do kartonowej podkładki i oklejamy gazetą, formując górę wulkaniczną. Następnie malujemy farbą wulkan i otoczenie wokół niego. Gotowy wulkan, po wyschnięciu możemy wykorzystać do eksperymentu. Wybuch wulkanu łatwo uzyskać wlewając do niego miksturę z wody, płynu do naczyń, octu i proszku do pieczenia.

Czytaj więcej...

Kubek na długopisyTubę kartonową o szerokości około 10 cm. oklejamy krepiną. Doklejamy klejem na gorąco dno wycięte z kartonu. Kubek ozdabiamy tasiemkami z koronki, cekinami oraz kwiatami i serduszkami wyciętymi dziurkaczami ozdobnymi. Prezent można zapakować w celofan.

Czytaj więcej...

RobotW pracy wykorzystujemy ramki po naklejkach. Ramkę naklejamy na środku dużej kartki w jasnym kolorze. Dorysowujemy głowę, nogi i ręce robota. Puste pola po naklejkach wypełniamy kolorami, różnymi znakami, wzorami, wykresami, zegarami itp.

Czytaj więcej...

Doniczka z zakrętkamiOdcinamy górną część butelki plastikowej. Pozostałą część oklejamy taśmą dwustronną. Po ściągnięciu zabezpieczenia taśmy, doniczkę/osłonkę dekorujemy kolorowymi zakrętkami. Zakrętki można w razie potrzeby przeklejać w inne miejsce na doniczce/osłonce.

Czytaj więcej...

Plastelinowa pizzaZ tektury wycinamy koło. Z plasteliny w kolorze brązowym lepimy koło i rozcieramy palcami na tekturze. Z białej plasteliny lepimy grzybki, z zielonej groszek, z czarnej oliwki, z żółtej ser, z fioletowej salami. Wszystkie elementy doklejamy do pizzy.

Czytaj więcej...

Dinozaur wykluwający się z jajkaZ plasteliny w jednym kolorze lepimy małego dinozaura (może to być tylko kulka z głową). Paszczę otwieramy przecinając plastelinę wykałaczką. Do dinozaura doklejamy plamki w innym kolorze plasteliny, naklejamy też oczy, robimy wykałaczką dziurki nosa.

Czytaj więcej...

PizzaPapier pakowy wycinamy w kształt koła i podklejamy pod tekturowe kółko tak, aby około 5-8 cm wystawało poza jego brzeg. Wystający papier zgniatamy i zawijamy tworząc brzeg pizzy. Wycinamy (wcześniej wydrukowane) składniki pizzy i przyklejamy na wcześniej przygotowany spód.

Czytaj więcej...

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych


Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.