Rafa koralowaWycinamy rybki z kolorowych folderów lub kartonów po chusteczkach higienicznych. Naklejamy je na niebieską kartkę. Z chrupek SKROPAK tworzymy gąbki będące składnikiem rafy. Z czerwonej pianki dekoracyjnej wycinamy paseczki i przyklejamy jako koralowce.

Czytaj więcej...

KonewkaStyropianowy kubek malujemy zieloną farbą. Doklejamy wycięte z zielonego papieru elementy (2 paski takiej samej długości i szerokości oraz końcówkę konewki, złożona w miejscu przerywanej linii).

Czytaj więcej...

Zdrowe ząbkiNa białej kartce drukujemy postać dziewczynki lub chłopca z otwartą buzia. Kredkami kolorujemy postać. Przyklejamy w miejscu zębów białe fasolki (czarne fasolki mogą przedstawiać zepsuty ząb).

Czytaj więcej...

Górski witrażBiałą kartkę malujemy kolorowymi farbami przy pomocy gąbki. Z białej kartki wycinamy różnej długości paski i naklejamy w różnych miejscach na kartce tworząc witraż.

Czytaj więcej...

Stolik dla lalekW kubeczku styropianowym wycinamy kawałki tak, aby powstał stolik. Robimy w nim dziurkę w którą wkładamy słomkę do napojów i zakładamy parasol z koła.

Czytaj więcej...

Zegar z kukułkąProstokątne pudełko sklejamy kolorowym papierem, a na środku przyklejamy tarcze zegara. Robimy dach z twardego papieru. Wąski pasek papieru składamy w harmonijkę i przyklejamy do ptaka i na zegar.

Czytaj więcej...

Jak działa ludzka dłońNa niebieskiej kartce obrysowujemy dłoń, wycinamy ją. Papierowe palce zaginamy jak prawdziwe palce i naklejamy na nie pocięte żółte rurki do picia. Poniżej palców przyklejamy 5 dłuższych kawałków rurki. Przez rurki przyciągamy włóczkę. Włóczkę z jednej strony przyklejamy na końcach palców, a z drugiej strony końce wiążemy razem. 

Czytaj więcej...

PatelniaPapierowy talerz malujemy na czarno i doklejamy czarną rączkę z grubej tektury. Na patelnię naklejamy papierowe jajko sadzone.

Czytaj więcej...

 

Prace plastyczne na lato

Zobacz najnowsze prace z kategorii "Lato".

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 280 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 

Materiały do pobrania

Szablony pisanek

Pisanki

 Grafiki  Szablony 

Nauka kolorów

Nauka kolorów

 Grafiki 

Warzywa - rysunki dla dzieci

Warzywa - rysunki dla dzieci

 Grafiki