Wyspy WielkanocneRolki po papierze toaletowym malujemy na ciemnobrązowy kolor. Po wyschnięciu docinamy rolki, aby były różnej wysokości. Przyklejamy usta, nosy, brwi z brązowej plasteliny i cienkim pędzelkiem malujemy detale białą farbą.

Czytaj więcej...

Dzień ZiemiW środku zakrętki od słoika rozcieramy niebieską plastelinę, a na takim tle naklejamy zielony ląd. Do zakrętki od tyły doklejamy wstążeczkę. Z czerwonej kartki wycinamy serce i naklejamy z tyłu kuli ziemskiej.

Czytaj więcej...

Dinozaur – szaszłykZ kolorowych myjek kuchennych odrywamy szorstką część. Z jednej gąbki wycinamy głowę i ogon np. w kształcie trójkąta. Podłużną głowę możemy naciąć tworząc otwartą paszczę. Pozostałe gąbki możemy pociąć w dowolne kształty lub potargać (w tym przypadku zyskujemy dodatkowe ćwiczenie manualne). Na patyczek do szaszłyków nabijamy głowę i przeciągamy ją do końca patyczka tak, aby ukryć jego zakończenie.

Czytaj więcej...

Oszczędzaj wodęUmywalkę wycinamy z białej kartki, mydelniczkę z mydłem z kolorowych. Kredkami rysujemy niektóre elementy, aby przedmioty były bardziej podobne do prawdziwych. Rolkę po papierze owijamy folią aluminiową i przyklejamy taśmą dwustronną jako kran. Do kranu doklejamy też pokrętło do włączania wody.

Czytaj więcej...

UlNa białej kartce z bloku technicznego odbijamy folię bąbelkową pomalowaną żółtą farbą. Po wyschnięciu farby powtarzamy czynność na drugiej stronie kartki. Pudełko po zapałkach oklejamy papierem kolorowym. Środkową część pudełka nacinamy w dwóch miejscach i odchylamy jego jeden krótki bok. Na odgięty bok naklejamy prostokąt większy od tego boku tak, aby powstał mały daszek.

Czytaj więcej...

Pies z budzieKolorową kartkę składamy na pół  i podcinamy pod skosem tworząc dach. Farbami malujemy brzegi powstałej budy. Z czarnej kartki wycinamy koło. Koło – wejście do budy składamy na pół i ponownie otwieramy. Na jednej połowie koła nakładamy plamy brązowej i białej farby, następnie składamy koło. Powstaje nam symetryczny kleks, który przekształcamy w pieska.

Czytaj więcej...

LasZ brązowej plasteliny robimy cienkie wężyki (pień drzewa), z zielonej plasteliny robimy cienkie wężyki i zwijamy w ślimaki (korona drzewa). Na białej kartce papieru przyklejamy uformowaną plastelinę tworząc drzewa. Z zielonych wężyków plasteliny robimy trawę.

Czytaj więcej...

Zabawy koloramiNa karton kładziemy folię spożywczą. Nadmiar folii zawijamy pod spód. Wyciskamy klej wikol i rozprowadzamy go po folii linijką. W kilku miejscach nakładamy kropelki barwników spożywczych. Kolory mieszamy linijką. Pracę pozostawiamy do wyschnięcia.

Czytaj więcej...