Gitara basowaZ tektury wycinamy kształt gitary (osobno korpus i gryf) i przyklejamy do niej folię aluminiową. Elementy instrumentu łączymy ze sobą. W korpusie robimy dwie dziury i przeciągamy przez nie sznurek do powieszenia. Końce sznurka wiążemy ze sobą. Czarnym markerem rysujemy struny instrumentu.

Czytaj więcej...

Porcelanowa filiżankaNa tekturze rysujemy pisakiem filiżankę. Skorupki jajek myjemy i zostawiamy do wyschnięcia. Obrazek smarujemy klejem (po fragmencie). Odrywamy kawałki skorupek, układamy na obrazku i dociskamy je krusząc wypukłości materiału. Po wyschnięciu kleju malujemy farbami wzory na filiżance.

Czytaj więcej...

Odciski w gipsieZ tężejącego już gipsu wycinamy prostokąty. Dzieci odbijają w nich muszelki i inne drobne przedmioty.

Czytaj więcej...

Drzewo w czterech porach rokuOdcinamy nożykiem górną część plastikowej, przeźroczystej butelki. Odciętą część ustawiamy węższą stroną do dołu (jak lejek) i zaczynamy tworzyć z niej koronę drzewa. Wyklejamy gałęzie z plasteliny. Pień wykonujemy z rolki po papierze. Rolkę możemy trochę zwęzić, rozciąć ją i skleić lub zostawić bez zmian. Pień oklejamy brązową bibułą, końce materiału wkładamy do środka rolki. Na pień nakładamy koronę drzewa.

Czytaj więcej...

KlaunNa żółtej kartce odrysowujemy pisakiem koło- głowę klauna. Na głowie stemplujemy farbami kolorowe włosy używając do tego korków. Kółeczka stemplujemy również na dodatkowej kartce w innym kolorze. Malujemy białą farbą okrągłe oczy, szeroki uśmiech, a czerwoną farbą duży, okrągły nos (kontury tych elementów mogą być narysowane przez nauczyciela, lub dzieci same je malują). Wszystko pozostawiamy do wyschnięcia farby.

Czytaj więcej...

Kolorowy miśPrzygotowujemy kilka kubeczków z lekko rozwodnioną farbą plakatową (każdy kubeczek z innym kolorem). Na kolorową kartkę z bloku technicznego naklejamy duży płatek kosmetyczny. Płatek malujemy przy pomocy pipety. Rozcinamy na pół okrągły płatek kosmetyczny i doklejamy do obrazka tworząc uszy misia. Drugi, okrągły płatek posłuży za pyszczek.

Czytaj więcej...

FajerwerkiZabezpieczamy rysik ołówka (np. zasłaniamy go gąbką i zaplatamy gumką recepturką). Na paletę nakładamy kilka kleksów farby plakatowej. Na czarnej kartce stemplujemy kolorowe kropki gumką ołówka zamoczoną w farbie. Rozpoczynamy od jednej kropki wokół której stemplujemy kolejne i kolejne.

Czytaj więcej...

Łyżka do mioduWycinamy pięć kół z pinki dekoracyjnej (jedno koło największe, dwa średnie i dwa najmniejsze). Układamy największe koło, z jego prawej i lewej strony średnie, a najmniejsze skrajnie z dwóch stron. Koła nabijamy na patyczek do szaszłyków w ustalonej kolejności i przesuwamy na jego koniec zostawiając między kołami małe odstępy. Koniec patyczka można zabezpieczyć doklejając na taśmie dwustronnej dwa elementy wycięte z pianki.

Czytaj więcej...