Z czarnej kartki wycinamy 2 centymetrowe paski i przyklejamy je do białej tektury, robiąc 2 wpisane w siebie prostokąty. Rolki papieru sklejamy klejem na gorąco, tak by powstał półokrąg, rolki w dwuszeregu. Gotowy półokrąg doklejamy do białej kartki i malujemy go od wewnętrznej i wewnętrznej strony.

Czytaj więcej...

Rafa koralowaWycinamy rybki z kolorowych folderów lub kartonów po chusteczkach higienicznych. Naklejamy je na niebieską kartkę. Z chrupek SKROPAK tworzymy gąbki będące składnikiem rafy. Z czerwonej pianki dekoracyjnej wycinamy paseczki i przyklejamy jako koralowce.

Czytaj więcej...

Ludek z kwadratówZ białego papieru wycinamy 6 kwadratów, czarnym pisakiem na każdym kwadracie rysujemy inny wzór. Wycinamy 1 koło, czarnym pisakiem rysujemy na nim oczy, nos, buzię. Z białego papieru wycinamy buty. Wszystko przyklejamy na czarną kartkę, tworząc ludka. Żółtą kredką dorysowujemy włosy i ręce.

Czytaj więcej...

Zdrowe ząbkiNa białej kartce drukujemy postać dziewczynki lub chłopca z otwartą buzia. Kredkami kolorujemy postać. Przyklejamy w miejscu zębów białe fasolki (czarne fasolki mogą przedstawiać zepsuty ząb).

Czytaj więcej...

Szkielet rękiNa brązowej kartce odbijamy rękę pomalowana białą farbą. Naklejamy patyczki do uszu (kości).

Czytaj więcej...

Stolik dla lalekW kubeczku styropianowym wycinamy kawałki tak, aby powstał stolik. Robimy w nim dziurkę w którą wkładamy słomkę do napojów i zakładamy parasol z koła.

Czytaj więcej...

WiatrakiKubek papierowy malujemy plakatową farbą. Z żółtej kartki wycinamy małe kwadraty oraz kwadrat z zaokrąglonym bokiem. Kontury tych elementów obrysowujemy czarnym markerem oraz w kwadratach robimy krzyż, a w drzwiach kropkę – klamka. Okna i drzwi przyklejamy do wymalowanego kubka.

Czytaj więcej...

Jak działa ludzka dłońNa niebieskiej kartce obrysowujemy dłoń, wycinamy ją. Papierowe palce zaginamy jak prawdziwe palce i naklejamy na nie pocięte żółte rurki do picia. Poniżej palców przyklejamy 5 dłuższych kawałków rurki. Przez rurki przyciągamy włóczkę. Włóczkę z jednej strony przyklejamy na końcach palców, a z drugiej strony końce wiążemy razem. 

Czytaj więcej...

 

Prace plastyczne na lato

Zobacz najnowsze prace z kategorii "Lato".

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 280 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 

Reklama

Swetry na jesień - galeria zdjęć


 

Materiały do pobrania

Szablony pisanek

Pisanki

 Grafiki  Szablony 

Nauka kolorów

Nauka kolorów

 Grafiki 

Warzywa - rysunki dla dzieci

Warzywa - rysunki dla dzieci

 Grafiki