Górski witrażBiałą kartkę malujemy kolorowymi farbami przy pomocy gąbki. Z białej kartki wycinamy różnej długości paski i naklejamy w różnych miejscach na kartce tworząc witraż.

Czytaj więcej...

Zaczarowany fletRolkę do ręcznikach papierowych nacinamy z jednej strony na ok 4 cm i zaginamy do środka. Powstanie w ten sposób ustnik fletu. Z czarnej kartki wycinamy detale - otwór powietrza (kształt zbliżony do paznokcia). W czarnym pasku kartki robimy otwory dziurkaczem i przyklejamy na rolkę.

Czytaj więcej...

Zegar z kukułkąProstokątne pudełko sklejamy kolorowym papierem, a na środku przyklejamy tarcze zegara. Robimy dach z twardego papieru. Wąski pasek papieru składamy w harmonijkę i przyklejamy do ptaka i na zegar.

Czytaj więcej...

FontannaBok okrągłego opakowania po serkach oklejamy taśmą izolacyjną. Następnie na taśmę naklejamy białe puste naklejki jako cegiełki. W środek pudełka przyklejamy kulkę z plasteliny. Na kulce umieszczamy kawałek słomki do napojów.

Czytaj więcej...

PatelniaPapierowy talerz malujemy na czarno i doklejamy czarną rączkę z grubej tektury. Na patelnię naklejamy papierowe jajko sadzone.

Czytaj więcej...

Rodzaje chmurNa niebieskiej kartce naklejamy uformowane z waty chmury. Doklejamy karteczki z napisanym nazwami chmur.

Czytaj więcej...

Ufoludki z rolekRolki po papierze ozdabiamy w dowolny sposób; malujemy farbą, obklejamy bibułą lub folią aluminiową. Doklejamy z plasteliny oczy, nosy, otwory gębowe i inne... Wykorzystując druciki kreatywne, kolorowe bibuły, kartki, pióra, doklejamy kosmitom części ciała, fryzury, antenki itp.

Czytaj więcej...

Czarno-białyKartkę papieru zamalowujemy na czarno oprócz koła w środkowej części, którą zakrywamy wyciętym z papieru kołem. Po zamalowaniu zdejmujemy je i mamy białą cześć. Po wyschnięciu pracy w białej części rysujemy czarną kredką sceny z różnych bajek.

Czytaj więcej...

 

Wiosenne prace plastyczne

Zobacz najnowsze prace z kategorii "Wiosna".

 

 


 

Prace wielkanocne

Pisanki, zajączki, kartki wielkanocne i wiele innych.

 

 

   

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 280 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 

Materiały do pobrania

Szablony pisanek

Pisanki

 Grafiki  Szablony 

Nauka kolorów

Nauka kolorów

 Grafiki 

Warzywa - rysunki dla dzieci

Warzywa - rysunki dla dzieci

 Grafiki