RowerNa zieloną kartkę naklejamy dwie metalowe zakrętki. W środku każdej przyklejamy pocięte kawałki czarnej słomki do napojów. Z wykałaczek układamy kształt roweru i przyklejamy je na kartkę. Wykałaczkę tworzącą kierownicę oklejamy z obu stron niebieską taśmą. Siodełko to przyklejony korek z butelki.

Czytaj więcej...

Pociąg z imionamiNa początek dzieci malują po trzy rolki papieru toaletowego, które po wyschnięciu sklejają ze sobą. Do rolek doklejają kółka, z kolorowych liter układają swoje imiona i naklejamy je na wagony pociągu. Dodatkowo w grupach dzieci malują dwie rolki po ręcznikach papierowych oraz trzy małe rolki. Wyschnięte rolki sklejają ze sobą w kształt lokomotywy. Watę formują w dym.

Czytaj więcej...

SpadochronChusteczkę higieniczną przywiązujemy sznurkiem za wszystkie rogi. Do małego plastikowego kubeczka przyklejamy taśmą sznurki równo na przeciwko siebie. Spadochron rzucony z wysokości idealnie się rozkłada.

Czytaj więcej...

Balon powietrznyZ górnej części plastikowej butelki wraz z zakrętką tworzymy kosz i „stojak” na balon. Plastikową część nacinamy osiem razy od góry do zakrętki, można odciąć co drugą część. Zakrętkę smarujemy klejem i owijamy szarym sznurkiem. Nadmuchujemy balonik. Balonik ozdabiamy bibułowymi pasami.

Czytaj więcej...

Łódź podwodnaDwie duże zakrętki sklejamy ze sobą. Naklejamy pasek niebieskiej taśmy. Czarnym pisakiem rysujemy okienka po bokach i z przodu łodzi. Za pomocą białej plasteliny mocujący rurkę na górnej części łodzi i z tyłu naciętą rurkę.

Czytaj więcej...

Pan samochodzikRolkę po papierze toaletowym malujemy farbą plakatową i wycinamy w niej otwór. Do rolki przyklejamy drewniane koła lub koła z papieru. Doklejamy kierowcę- misia.

Czytaj więcej...

Auto z kartonuKartonowe pudełko oraz cztery papierowe talerzyki kolorujemy kredkami. Z jednego talerzyka robimy kierownicę do auta. Jeden bok kartonowego pudełka nacinamy tak, aby się otwierały drzwi. Z przodu i z tyłu wycinamy dwa prostokąty i zalepiamy je taśmą (szyby).

Czytaj więcej...

Zebra na zebrzeNa gazecie malujemy czarne pasy i pozostawiamy do wyschnięcia. Z kartki białej wycinamy dwa duże kółka, na które naklejamy czarne paseczki. Sklejamy ze sobą dwa kółka. Na jedno z kółek naklejamy mniejsze czarne, a na drugie różowy brzuszek. Doklejamy ruchome oczka. Czarną bibułę nacinamy i zwijamy w grzywę – doklejamy ją do głowy.

Czytaj więcej...