Pan samochodzikRolkę po papierze toaletowym malujemy farbą plakatową i wycinamy w niej otwór. Do rolki przyklejamy drewniane koła lub koła z papieru. Doklejamy kierowcę- misia.

Czytaj więcej...

Auto z kartonuKartonowe pudełko oraz cztery papierowe talerzyki kolorujemy kredkami. Z jednego talerzyka robimy kierownicę do auta. Jeden bok kartonowego pudełka nacinamy tak, aby się otwierały drzwi. Z przodu i z tyłu wycinamy dwa prostokąty i zalepiamy je taśmą (szyby).

Czytaj więcej...

Zebra na zebrzeNa gazecie malujemy czarne pasy i pozostawiamy do wyschnięcia. Z kartki białej wycinamy dwa duże kółka, na które naklejamy czarne paseczki. Sklejamy ze sobą dwa kółka. Na jedno z kółek naklejamy mniejsze czarne, a na drugie różowy brzuszek. Doklejamy ruchome oczka. Czarną bibułę nacinamy i zwijamy w grzywę – doklejamy ją do głowy.

Czytaj więcej...

Sygnalizator z cekinamiSzpatułkę laryngologiczną malujemy na czarno, jedną końcówkę na całej szerokości i domalowujemy wąską „nogę”. Naklejamy cekiny we właściwym układzie kolorystycznym.

Czytaj więcej...

BarkaWieczko od pojemnika malujemy na dowolny kolor. Wklejamy kabinę sterowniczą- karton po herbacie lub syropie i również malujemy farbą. Z niebieskiej kartki wycinamy i przyklejamy okna kabiny. Na pokład można załadować dowolny towar.

Czytaj więcej...

Łódka z patykówNa niebieskiej kartce przyklejamy przeźroczystą reklamówkę, do niej przyklejamy patyki od najmniejszego do największego, a nad nimi biały trójkąt. Dookoła statku przyklejamy żółte gwiazdki.

Czytaj więcej...

Tir dostawczyW większym pudełku odcinamy jeden bok. Pudełka oklejamy kolorowym papierem lub bibułą. Na mniejszym rysujemy szczegóły- drzwi kabiny, kierowcę itp. Na dole doklejamy koła z zakrętek. Pudełka sklejamy ze sobą. Do tira ładujemy dowolny towar np. mniejsze kartony.

Czytaj więcej...