Wakacyjny rowerCzarny obrazek roweru kserujemy na kolorowej kartce. Rower ozdabiamy rozmaitymi materiałami. Ozdoby możemy przykleić. Kartka z rowerem może być też wykorzystana tylko do układania na niej dekoracji.

Czytaj więcej...

Balon latający z papieruZ kolorowej kartki wycinamy kształt balonu i naklejamy na niebieską kartkę. W innym kolorze wycinamy prostokątny, mały kosz i naklejamy go pod balonem. Kosz z balonem łączymy dwoma liniami narysowanymi pisakami.

Czytaj więcej...

Samolot z rolkiUżywając gąbki malujemy białą kartkę na niebiesko. Gdy kartka nieco wyschnie delikatnie cieniujemy ją za pomocą białej farby i gąbki, i pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia. Obklejamy rolki po papierze bibułą, z kolorowego papieru wycinamy skrzydła i doklejamy do rolki. Gotowy samolot naklejamy na przygotowane wcześniej tło.

Czytaj więcej...

CysternaDwa pudełka kartonowe (mniejsze i większe) oraz rolkę po ręcznikach papierowych malujemy farbami plakatowymi. Po wyschnięciu, do dłuższego kartonika doklejamy rolkę, a potem mniejsze pudełeczko sklejamy z większym. Z tektury wycinamy koła i przyklejamy do pojazdu. Na wierzch cysterny doklejamy jeszcze pasek z rolki. Cysterna gotowa.

Czytaj więcej...

Latający kubekPlastikowy kubek malujemy czarnym markerem w paski i kropki. Dmuchamy balon, również go malujemy pisakami i przyklejamy do niego cekinowe kwiatuszki. Rurki przyklejamy do balona taśmą klejącą, przyklejamy również drugi koniec słomki do wewnętrznej strony kubka. Do środka kubka można włożyć pluszaka.

Czytaj więcej...

Balon – statek powietrznyStyropianowe jajko ułożone szerszą stroną do góry przypomina kształt balona. Z węższej części odcinamy nożykiem bardzo mały fragment. Z kolorowej bibuły wycinamy kolorowe paski. Czaszę balona smarujemy klejem i przyklejamy na niej pionowo paski bibuły. W dolnej części przyklejamy białe kółeczko. Dwa krzyżujące się na górze kawałki sznurka przyklejamy do balona.

Czytaj więcej...

RowerNa zieloną kartkę naklejamy dwie metalowe zakrętki. W środku każdej przyklejamy pocięte kawałki czarnej słomki do napojów. Z wykałaczek układamy kształt roweru i przyklejamy je na kartkę. Wykałaczkę tworzącą kierownicę oklejamy z obu stron niebieską taśmą. Siodełko to przyklejony korek z butelki.

Czytaj więcej...

Pociąg z imionamiNa początek dzieci malują po trzy rolki papieru toaletowego, które po wyschnięciu sklejają ze sobą. Do rolek doklejają kółka, z kolorowych liter układają swoje imiona i naklejamy je na wagony pociągu. Dodatkowo w grupach dzieci malują dwie rolki po ręcznikach papierowych oraz trzy małe rolki. Wyschnięte rolki sklejają ze sobą w kształt lokomotywy. Watę formują w dym.

Czytaj więcej...

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych


Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.