Latający kubekPlastikowy kubek malujemy czarnym markerem w paski i kropki. Dmuchamy balon, również go malujemy pisakami i przyklejamy do niego cekinowe kwiatuszki. Rurki przyklejamy do balona taśmą klejącą, przyklejamy również drugi koniec słomki do wewnętrznej strony kubka. Do środka kubka można włożyć pluszaka.

Czytaj więcej...

Balon – statek powietrznyStyropianowe jajko ułożone szerszą stroną do góry przypomina kształt balona. Z węższej części odcinamy nożykiem bardzo mały fragment. Z kolorowej bibuły wycinamy kolorowe paski. Czaszę balona smarujemy klejem i przyklejamy na niej pionowo paski bibuły. W dolnej części przyklejamy białe kółeczko. Dwa krzyżujące się na górze kawałki sznurka przyklejamy do balona.

Czytaj więcej...

RowerNa zieloną kartkę naklejamy dwie metalowe zakrętki. W środku każdej przyklejamy pocięte kawałki czarnej słomki do napojów. Z wykałaczek układamy kształt roweru i przyklejamy je na kartkę. Wykałaczkę tworzącą kierownicę oklejamy z obu stron niebieską taśmą. Siodełko to przyklejony korek z butelki.

Czytaj więcej...

Pociąg z imionamiNa początek dzieci malują po trzy rolki papieru toaletowego, które po wyschnięciu sklejają ze sobą. Do rolek doklejają kółka, z kolorowych liter układają swoje imiona i naklejamy je na wagony pociągu. Dodatkowo w grupach dzieci malują dwie rolki po ręcznikach papierowych oraz trzy małe rolki. Wyschnięte rolki sklejają ze sobą w kształt lokomotywy. Watę formują w dym.

Czytaj więcej...

SpadochronChusteczkę higieniczną przywiązujemy sznurkiem za wszystkie rogi. Do małego plastikowego kubeczka przyklejamy taśmą sznurki równo na przeciwko siebie. Spadochron rzucony z wysokości idealnie się rozkłada.

Czytaj więcej...

Balon powietrznyZ górnej części plastikowej butelki wraz z zakrętką tworzymy kosz i „stojak” na balon. Plastikową część nacinamy osiem razy od góry do zakrętki, można odciąć co drugą część. Zakrętkę smarujemy klejem i owijamy szarym sznurkiem. Nadmuchujemy balonik. Balonik ozdabiamy bibułowymi pasami.

Czytaj więcej...

Łódź podwodnaDwie duże zakrętki sklejamy ze sobą. Naklejamy pasek niebieskiej taśmy. Czarnym pisakiem rysujemy okienka po bokach i z przodu łodzi. Za pomocą białej plasteliny mocujący rurkę na górnej części łodzi i z tyłu naciętą rurkę.

Czytaj więcej...

Pan samochodzikRolkę po papierze toaletowym malujemy farbą plakatową i wycinamy w niej otwór. Do rolki przyklejamy drewniane koła lub koła z papieru. Doklejamy kierowcę- misia.

Czytaj więcej...

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych


Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.