Dzień Kredki

Kredki w rękach dziecka to skarbnica pięknych rysunków. 22 listopada obchodzimy Dzień Kredki i jak na takie święto przystało, warto je uczcić tworząc prace plastyczne z wykorzystaniem kredek.

Propozycje kilku technik plastycznych z zastosowaniem kredek świecowych (w tym białej) lub pasteli olejnych:

Roztopiona świeca

Obrazek z ostrużyn z kredek świecowych
Roztopiona świeca

 

Wydrapywanka

Obrazek wydrapny na kartce pokrytej w całości kredkami świecowymi i tuszem.

Wydrapywanka - techniki plastyczne

 

Wydrapywanie w plastelinie i pastelach olejnych
Wydrapywanie w plastelinie i pastelach olejnych

 

Malowanie świecą

W roli głównej biała kredka świecowa lub świeca.

Malowanie świecą

 

Pingwin wielofunkcyjny

Pomysł na pojemnik na kredki

W pracy wykorzystujemy niepotrzebne opakowania plastikowe o różnych kształtach, do których można doklejać ozdoby (w tym przykładzie jest to pingwin). Po ewentualnym zużyciu/zniszczeniu zawsze można wykonać nowy pojemnik i zrealizować nowy pomysł.

Pingwin wielofunkcyjny

 

Wesoła kredka

Kredka ze wstążką. Wstążka to kreska, którą „narysowała” kredka. Kredką mogą się dzieci bawić w rysowanie „na niby” na dywanie. Pracę można też wykorzystać do tańca przy piosence o kredkach.


Wesoła kredka

 

Płotek z kredek

Barwny, dwustronny płot z papierowych kredek. Tu dzieci mają możliwość poznawania i eksperymentowania z różnymi rodzajami kredek. Jedna strona płotu, to pokolorowane kredki, na odwrocie dzieci wykonują obrazek (oczywiście z wykorzystaniem różnych rodzajów kredek).

Płotek z kredek

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych

Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.