Jak zrobić kotylion z dzieckiem?

Wykonywanie kotylionów przez dzieci – czy to samodzielnie, czy przy niewielkiej pomocy – jest ważnym narzędziem kształtowania poczucia patriotyzmu. Nauczyciele często poszukują kreatywnych i prostych pomysłów, aby najmłodsi mogli tworzyć te symbole wyrażające miłość do Ojczyzny.

Tworzenie kotylionu jest procesem, który musi podążać za pewnymi wytycznymi, takimi jak na przykład zachowanie odpowiedniej kolejności barw narodowych. Biało-czerwona rozeta przybiera jednak często różne formy. Istnieje też wiele materiałów, z których można ją wykonać.

Popularnym wyborem są kartki papieru w kolorach narodowych. Z wyciętych z nich elementów, takich jak pasy, serca czy koła, można stworzyć różne wersje kotylionów.

Kotylion

Kotylion

 

Narodowy kotylion
Narodowy kotylion

 

 

Rozeta z harmonijki
Rozeta z harmonijki

Kombinacja papierowego koła i wstążki pozwala na wykonanie ciekawego kotylionu sznurowanego.

Kotylion sznurowany

Kotylion sznurowany

Innym powszechnie stosowanym materiałem jest bibuła, której plastyczność doskonale nadaje się do tworzenia kokard.

Kokarda narodowa

Kokarda narodowa

Doskonałą bazę do tworzenia kotylionów mogą stanowić gotowe elementy, takie jak papierowe foremki do muffinów czy jednorazowe kubeczki.

Kotylion

Kotylion

 

Kotylion z kubeczka
Kotylion z kubeczka

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych

Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.