Kwiaty z łyżeczekMiarki lub inne łyżeczki z tworzywa sztucznego owijamy krepiną w kolorze zielonym. Doklejamy liście, kwiaty i środki kwiatów. Praca dla dzieci młodszych.

Czytaj więcej...

Wiosna z zakrętekZ tektury wycinamy tulipana, motylka, gąsienicę, trawę itp. Tekturę smarujemy klejem i przyklejamy do niej zakrętki. Przyklejając zwracamy uwagę na kształt tektury np. łodyga, liście- przyklejamy zakrętki zielone.

Czytaj więcej...

Dmuchawce ze szczotkiOkrągłą szczotkę moczymy w białej farbie i odbijamy na czarnej kartce. Z zielonej kartki wycinamy wąskie paski i przyklejamy do każdego dmuchawca.

Czytaj więcej...

Kwiaty z workaZ worka na śmieci ucinamy wąski pasek i zwijamy tworząc środek kwiatka. Miejsce, w którym trzymamy kleimy taśmą klejącą. Z różowego worka wycinamy szerszy pasek i owijamy dookoła żółtego. Ponownie sklejamy taśmą. Kwiatki układamy na przyklejonym do kartki zielonym worku na śmieci.

Czytaj więcej...

Ptaszki w gniazdkuFragment wytłaczanki z czterema połączonymi miejscami na jajka malujemy farbami. Będą to ptaszki. Dookoła ptaszków przyklejamy taśmę dwustronną (może być wąska lub szeroka). Z taśmy ściągamy zabezpieczenie i zaczynamy „wić” gniazdo. Przyklejamy sianko, małe gałązki, piórka. Można też użyć sizalu lub rafii.

Czytaj więcej...

Kwiatek z wytłaczankiZ wytłaczanki wycinamy kwadrat z czterema miejscami na jajka. Malujemy wytłaczankę wewnątrz oraz na zewnątrz dwoma różnymi kolorami. Po wyschnięciu, na środek kwiatka przyklejamy nakrętkę, a z tyłu zieloną słomkę. Do niej doklejamy listki wycięte z zielonego papieru. Całość umieszczamy w podstawce wypełnionej plasteliną.

Czytaj więcej...

Wiosenne, kwitnące drzewoNa początek sklejamy ze sobą rolki na kształt drzewa. Nauczyciel spina rolki zszywaczem, natomiast dzieci nakładają jedną rolkę na drugą  (rolki należy naciąć po bokach i wsuwać jedną w drugą).  Po uformowaniu drzewa malujemy je na brązowe. Tniemy zwinięta bibuły na paski o szerokości ok. 5 cm. Paski nacinamy na całej długości, następnie zwijamy ze sobą białą i różową bibułę.

Czytaj więcej...

Stokrotka z drucikówBiały drucik kreatywny składamy w zygzak. Łączymy końcówki drucika formując tym samym kwiat. Aby zapobiec rozwinięciu się, zaplatamy pośrodku kwiatka zielony drucik kreatywny. Skręcamy go pod kwiatem. Można na dole uformować liść. Na środek stokrotki przyklejamy kółeczko ze zwiniętego, żółtego drucika.

Czytaj więcej...

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych


Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.