Łąka z motylamiKartkę papieru malujemy farbami, połowę kartki na niebiesko, a drugą połowę na zielono. Gdy kartka wyschnie przyklejamy paski z zielonej bibuły na zielona część kartki. Bibułę możemy skręcić bądź przykleić prosto. Na bibułę przyklejamy kwiaty. Makaron kokardki malujemy farbami różnymi kolorami. 

Czytaj więcej...

NarcyzZ płatków kosmetycznych wycinamy płatki kwiatka i naklejamy na zieloną kartkę. Środek kwiatu robimy z żółtej bibuły. Łodygę robimy z zielonej rurki do picia. Doklejamy liście wycięte z zielonego papieru.

Czytaj więcej...

Wiosenna chmurkaZ niebieskiej technicznej kartki wycinamy sylwetę chmury, na której przyklejamy wykonane wcześniej ozdobnym dziurkaczem listki, kolorowe kwiatki. Następnie zwijamy kolorowe paski chusteczek lub bibuły przyklejając je pod chmurką. Na chmurkę dodatkowo przyklejamy plastikowe oczka.

Czytaj więcej...

Wiosenna pogodaPrzecinamy wszystkie rolki na pół i sklejamy je ze sobą na kształt chmurki. Malujemy powstałą chmurkę na biało i po wyschnięciu wypełniamy watą. Oklejamy talerzyk papierowy kawałkami bibuły i naklejamy go na żółtą kartkę. Po naklejeniu obcinamy kartkę tak, aby otrzymać promyki. Doklejamy nosek i oczka z kolorowego papieru.

Czytaj więcej...

Kwiat z kółZ zielonej kartki wycinamy 3 różnej wielkości koła i łodyżkę. Koła zaginamy na 3 części i przyklejamy wraz z łodyżką do drugiej zielonej kartki. Z pomarańczowej i niebieskiej kartki wycinamy po 5 kół (koła różnią się wielkością, kolorami). Koła mniejsze przyklejamy do dużego koła, zaginamy w 3 częściach i przyklejamy do łodyżki.

Czytaj więcej...

Wiosenny owiesSiejemy w doniczkach owies, gdy wyrośnie możemy z niego zrobić piękne, kreatywne dekoracje wiosenne. Ze wstążki satynowej robimy kokardki, którymi związujemy owies na różne sposoby. Oczy i buzie robimy z papieru kolorowego i przyklejamy za pomocą taśmy dwustronnej.

Czytaj więcej...

ŻonkilZ zielonej tektury robimy rulonik i dokładnie sklejamy - powstaje łodyga. Teraz wycinamy sześć żółtych płatków i sklejamy dokładnie. Środek żonkila to rulon sklejony, lekko nacięty i zagięty tak, by go wkleić w środek kwiatka.

Czytaj więcej...

Bazie kotki z watyDużą wykałaczkę owijamy brązową bibułą. Teraz formułujemy kulki z waty i doklejamy do łodygi. Patyczek wsadzamy w duży koralik i bazia stoi. Można zrobić wystawkę baziowych kotków.

Czytaj więcej...

 

Prace plastyczne na lato

Zobacz najnowsze prace z kategorii "Lato".

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 280 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 

Reklama

Płaszcze damskie - galeria zdjęć


 

Materiały do pobrania

Szablony pisanek

Pisanki

 Grafiki  Szablony 

Nauka kolorów

Nauka kolorów

 Grafiki 

Warzywa - rysunki dla dzieci

Warzywa - rysunki dla dzieci

 Grafiki