Stokrotka z drucikówBiały drucik kreatywny składamy w zygzak. Łączymy końcówki drucika formując tym samym kwiat. Aby zapobiec rozwinięciu się, zaplatamy pośrodku kwiatka zielony drucik kreatywny. Skręcamy go pod kwiatem. Można na dole uformować liść. Na środek stokrotki przyklejamy kółeczko ze zwiniętego, żółtego drucika.

Czytaj więcej...

Kwiaty drukowaneZ papieru zielonego wydzieramy trawę i łodygę kwiatka. Pąk i płatki stemplujemy rolką maczaną w farbie.

Czytaj więcej...

Wiosenne kwiaty cebulkoweMalujemy na zielono kilka patyczków drewnianych. Kolorujemy i wycinamy obrazki wiosennych kwiatów. Kwiaty naklejamy na łodygi z patyczków. Z rajstopy odcinamy część i wiążemy ją z jednej strony. Do środka nasypujemy trochę piasku lub ziemi do kwiatów i wiążemy od góry gumką recepturką (nie za mocno).

Czytaj więcej...

Przebiśniegi z łyżeczekWycinamy zielone paski, które naklejamy na kolorową kartkę, tworząc łodygę i liście. Na końcu łodygi naklejamy zieloną plastelinę, w którą wkładamy ułamane łyżeczki plastikowe.

Czytaj więcej...

Bratek z wacikówZ pięciu wacików układamy bratka - nakładamy kolejno jeden wacik na drugi. Przyklejamy je klejem magikiem na kolorową kartkę. Na środku przyklejamy koralik. Można zaznaczyć płatki mazakiem, dokleić łodygę oraz liście.

Czytaj więcej...

Marcowa pogodaNa kartce z bloku technicznego rysujemy kredkami woskowymi kontury małych domków. Większość kartki ma stanowić niebo do prezentacji zmiennej, marcowej pogody. Domy oraz niebo malujemy farbami akwarelowymi. Przygotowujemy trzy koszulki na dokumenty i obrazek wkładamy do pierwszej z nich. Na koszulce wykonujemy chmury i deszcz.

Czytaj więcej...

Krokusy z rolkiNa kartce malujemy łodygę i liście. Rolkę po papierze toaletowym malujemy farbą plakatową w kolorze krokusów, a po wyschnięciu rozcinamy na krążki szerokości 1 cm. Do łodygi przyklejamy po trzy płatki tworząc kielich krokusa.

Czytaj więcej...

Balonowa Pani WiosnaZ niebieskiej kartki wycinamy trójkątną sukienkę, z czerwonej serduszka. Sukienkę zdobimy czarnym długopisem i czerwonymi sercami, a następnie mocujemy do kija. Z bibuły wycinamy długi pasek i nacinamy go z jednej strony (włosy). Balony dmuchamy. Okrągły balon przywiązujemy na czubek kija i malujemy na nim buzie, oczy i nos. Do głowy doklejamy bibułowe włosy.

Czytaj więcej...

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych


Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.