Wiosenne kurkiPłatki kosmetyczne tniemy na połowę, na każdej malując czarną kropkę - oczko kurki. Przyklejamy na kartkę w różnych miejscach. Z żółtej kartki wycinamy dziobki, a z czerwonej czubki. Czarnym cienkopisem dorysowujemy nóżki i rozsypane ziarenka.

Czytaj więcej...

Kwitnąca jabłońZ brązowej bibuły wycinamy długie i wąskie paski. Skręcamy je w sznurki - gałązki. Gałązki przyklejamy na kartonie. Z białego papieru robimy kwiatki - wycinamy kwadrat, składamy na pół, powstały prostokąt składamy na pół, powstały kwadrat składamy na pół tym razem po skosie. 

Czytaj więcej...

Kwiatki spiraleZ bloku technicznego wycinamy 3 kółka (średnica 4-5 cm). Koła rozcinamy jak spiralki.Doklejamy do kwiatków wycięte łodygi i liście.

Czytaj więcej...

PrzebiśniegZieloną kartkę A4 zginamy wzdłuż dłuższej krawędzi i końce sklejamy (powstaje nam okrąg, rurka). Złożoną kartkę nacinamy zaczynając od złożonej krawędzi. Nie docinamy do końca. Powstałe paski naciągamy na zewnątrz, aby powstały listeczki. Na tych listeczkach przyklejamy po dwa koła wycięte z białego papieru i złożone w pół.

Czytaj więcej...

Bazie z gazetyWycinamy kilka brązowych paseczków różnych długości, następnie układamy z nich gałązkę - przyklejamy na kartkę. Z czarno-białych gazet wycinamy małe kółka, które przyklejamy na gałązkę w różnych odstępach.

Czytaj więcej...

Wiosenna gąsienicaMałe pojemniki po śmietanie oklejamy kolorowym papierem. Zszywaczem lub klejem na gorąco łączymy ze sobą pojemniki. Z plastikowej pokrywki robimy głowę gąsienicy, oklejając ją i doklejając szczegóły. Z dwóch kawałków drucika kreatywnego robimy czułki.

Czytaj więcej...

Marcowy garnekDzieci rysują na kolorowych kartkach papieru symbole marcowej pogody, wycinają szablony i naklejają na rolkę po papierze toaletowym – marcowy garnek. Następnie nauczyciel przygotowuje dziurki po obu stronach rolki, a dzieci przewlekają przez nie sznurek – ucho garnka.

Czytaj więcej...

Słoik z rzeżuchąDo szklanego słoika wkładamy kolorową bibułę, na nią watę i ziarna rzeżuchy. Z zewnątrz obwiązujemy słoik ozdobnym sznurkiem. Podlewamy i czekamy aż rzeżucha wyrośnie.

Czytaj więcej...

 

Zimowe prace plastyczne

Zobacz najnowsze prace z kategorii "Zima".

 

 

   

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 280 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 

Materiały do pobrania