Tęcza z motyliKolorowe, prostokątne kartki składamy na pół i odrysowujemy na nich od kartonowego szablonu skrzydła motyla. Motyle wycinamy i naklejamy na karton tworząc siedmiobarwne, tęczowe łuki. (Praca grupowa)

Czytaj więcej...

Wiosenne żabki nad stawemTalerzyki papierowe malujemy zielonej farby i jeszcze mokre posypujemy brokatem. Z zielonego papieru wycinamy żabie odnóża oraz oczy i doklejamy do talerzyka. Dodatkowo cała grupa może wykonać staw, wycinając z brystolu dużą „plamę” i ozdabiając ją bibułą w różnych kolorach niebieskiego.

Czytaj więcej...

Wiosenna tęczaPapierowy talerzyk przecinamy na pół i malujemy żółtą farbą. Z żółtej kartki wycinamy promienie i przyklejamy od spodu do talerzyka. Słońcu przyklejamy ruchome oczy i malujemy uśmiech. Z włóczki tniemy 15 - 20 cm odcinki w kolorach tęczy (czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, granatowy i fioletowy) i przyklejamy od spodu na dole słoneczka.

Czytaj więcej...

Dmuchawiec ze słomekZ taśmy dwustronnej wycinamy koło i przyklejam je do niebieskiej kartki. Z zielonej kartki wycinamy o połowę mniejsze koło i przyklejamy je na środku koła z taśmy dwustronnej. Wycinamy także wąski pasek zielonego papieru i przyklejamy jako łodygę. Słomki do napojów zginamy i odcinamy dłuższe fragmenty (tak by przed zgięciem i za zgięciem była taka sama długość). Zgięte słomki przyklejamy na obwodzie koła z taśmy dwustronnej. W wolnych miejscach możemy dokleić odcięte wcześniej fragmenty słomek. Końcówkę każdej słomki nacinamy na 4 i odginamy.

Czytaj więcej...

Tęcza z garnkiem złotaZ kolorowego papieru wycinamy paski, a z czarnego garnek. Paski przyklejamy na kartkę wywijając je w łuk. Na jednym końcu przyklejamy chmurę, a na drugim garnek. Do garnka przyklejamy grosze.

Czytaj więcej...

Rozdmuchane dmuchawce na łąceNiebieską kartkę smarujemy białą farbą. Na mokrej farbie drewnianym patyczkiem robimy kreski w różnym kierunku i w ten sposób powstaje łąka z rozdmuchanymi dmuchawcami.

Czytaj więcej...

Stokrotki z serwetkiMalujemy brzegi serwetki na różowo, następnie nacinamy je na brzegach. Naklejamy je tak, aby tylko środki były doklejone do kartki. Płatki zagniatamy aby lekko odstawały. Na środek każdego kwiatka naklejamy zagniecioną kulkę z bibuły. Na koniec doklejamy zielone łodygi.

Czytaj więcej...

Tęcza pod chmurkąZ białej kartki wycinamy chmurkę, na niej czarnym markerem rysujemy buzię i oczy. Z kolorowej bibuły wycinamy paski i przyklejamy je z jednej strony chmurki.

Czytaj więcej...