Wiosenny owiesSiejemy w doniczkach owies, gdy wyrośnie możemy z niego zrobić piękne, kreatywne dekoracje wiosenne. Ze wstążki satynowej robimy kokardki, którymi związujemy owies na różne sposoby. Oczy i buzie robimy z papieru kolorowego i przyklejamy za pomocą taśmy dwustronnej.

Czytaj więcej...

Biedronki z wiosennej łąkiNa białej kartce z bloku technicznego przyklejamy kawałek brązowego i czarnego papieru (ziemia). Przyklejamy paski w 3 odcieniach zieleni (trawa). Doklejamy 4 średniej wielkości koła z czarnego papieru, oraz 4 mniejsze koła wycięte z czarnego papieru (biedronki).

Czytaj więcej...

Bazie kotki z watyDużą wykałaczkę owijamy brązową bibułą. Teraz formułujemy kulki z waty i doklejamy do łodygi. Patyczek wsadzamy w duży koralik i bazia stoi. Można zrobić wystawkę baziowych kotków.

Czytaj więcej...

PrzebiśniegiPapierowy talerzyk malujemy na niebiesko. Z zielonego papieru wycinamy paski - będą to łodygi, naklejamy je na talerzyk. Niektóre z nich delikatnie zaginamy na końcu przyklejając do nich trzy sklejone końcami białe paski. Na dół talerzyka naklejamy watę.

Czytaj więcej...

Łąka wiosnąDo wykonania tej pracy potrzebujemy korki od wina. Korek możemy podzielić na 3 części, najlepiej aby to zrobił nauczyciel. Z pozostałych części korków możemy stworzyć słoneczko. Motylki tworzymy z makaronu kokardek wraz z drucikiem kreatywnym. Korki jak i makaron malujemy farbą tak, aby było kolorowo.

Czytaj więcej...

StokrotkiGórną część wieczka wyklejamy niebieską plasteliną, dolną część zieloną, tak by zielona nachodziła na niebieską. Jako środki stokrotek przymocowujemy żółte guziki, wokół których mocujemy fasolki. Łodygi i liście lepimy z ciemnej zielonej plasteliny.

Czytaj więcej...

Portret Pani WiosnyMazakiem rysujemy portret Pani Wiosny. Z papierowych serwetek wycinamy paski - włosy. Z papierowej serwetki wycinamy ubranie i naklejamy. Z gotowych elementów - kwiatków robimy korale. Na białym bloku technicznym rysujemy kokardę i słoneczko. Wycinamy i naklejamy na głowie i nad głową Pani Wiosny.

Czytaj więcej...

Wiosenne kurkiPłatki kosmetyczne tniemy na połowę, na każdej malując czarną kropkę - oczko kurki. Przyklejamy na kartkę w różnych miejscach. Z żółtej kartki wycinamy dziobki, a z czerwonej czubki. Czarnym cienkopisem dorysowujemy nóżki i rozsypane ziarenka.

Czytaj więcej...

 

Wiosenne prace plastyczne

Zobacz najnowsze prace z kategorii "Wiosna".

 

 


 

Prace wielkanocne

Pisanki, zajączki, kartki wielkanocne i wiele innych.

 

 

   

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 280 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 

Materiały do pobrania

Szablony pisanek

Pisanki

 Grafiki  Szablony 

Nauka kolorów

Nauka kolorów

 Grafiki 

Warzywa - rysunki dla dzieci

Warzywa - rysunki dla dzieci

 Grafiki