Bocian - czapkaPraca dla starszych dzieci. Brystol długości obwodu głowy dzieci i wysokości 15 cm nacinamy do 3/4 wysokości w paski szerokości 3 cm. Nauczyciel łączy paski na szczycie. Z czerwonego bloku technicznego wycinamy dziób oraz malujemy oczy. Do czapki można dokleić inne elementy i stworzyć dowolną postać.

Czytaj więcej...

Odrzutowy plecak dla kosmonautyDwie butelki oklejamy kawałkami srebrnej folii samoprzylepnej i sklejamy ze sobą taśmą samoprzylepną. Butelki owijamy sznurkiem i zakładamy jak plecak. W miejscu zakrętek wkładamy paski z czerwonej i żółtej bibuły.

Czytaj więcej...

Czapka z talerzykaW papierowym talerzu wycinamy środek (zostawiając kawałek) i wyginamy go do góry. Na wygiętą cześć przyklejamy dowolną dekorację- tu burak pokolorowany przez dzieci do wiersza pt. "Na zagonie". Na rant czapki mocujemy gumkę. okrągłą.

Czytaj więcej...

Strzała IndianinaDo drewnianego patyka przyklejamy trójkątny grot strzały, a na drugim końcu mocno nacięte "pióro" strzały.

Czytaj więcej...

Owocowy beretZ bibuły wycinamy koło o średnicy ok. 50 cm. Odmierzamy gumkę do obwodu głowy dziecka z lekkim naddatkiem. Wiążemy końce. Do gumki doklejamy wycięte koło (marszczymy przy tym bibułę).

Czytaj więcej...

Hiszpański wachlarzCzerwona kartkę techniczną składamy w harmonijkę. Dół owijamy tasiemką i wiążemy kokardkę, a górę malujemy złotym brokatem w kleju.

Czytaj więcej...

Leśna wróżkaBrzeg peleryny podcinamy w kształt zygzaków. Z brązowej krepiny skręcamy sznurki, do których przyklejamy zielone listki. Pelerynę z ozdobami nawlekamy na wstążeczkę w kolorze brązowym.

Czytaj więcej...

Król lewZ grubego kartonu wycinamy obręcz o szerokości 5 cm. Dzieci wycinają paski z żółtego i pomarańczowego bloku rysunkowego i oklejają obręcz w dwóch warstwach. Po wyschnięciu kleju delikatnie na nożyczkach skręcamy paski. Doklejamy uszy.

Czytaj więcej...