Płetwa rekinaZ szarej pianki dekoracyjnej wycinamy charakterystyczny kształt płetwy rekina. Wycinamy dwa prostokąty z tektury. Prostokąty składamy na pół. Między prostokąty umieszczamy płetwę. Płetwę doklejamy lub przyszywamy do prostokątów. Wycinamy z tektury kolejny prostokąt, przygotowujemy również pętlę z gumki.

Czytaj więcej...

Bocian - czapkaPraca dla starszych dzieci. Brystol długości obwodu głowy dzieci i wysokości 15 cm nacinamy do 3/4 wysokości w paski szerokości 3 cm. Nauczyciel łączy paski na szczycie. Z czerwonego bloku technicznego wycinamy dziób oraz malujemy oczy. Do czapki można dokleić inne elementy i stworzyć dowolną postać.

Czytaj więcej...

Opaska krakowskaPrzygotowujemy kwiaty z bloku rysunkowego. Dzieci sklejają je po kilka tworząc przestrzenny kwiat. Kwiaty doklejamy do opaski w kolorze zielonym, dodajemy listki z bibuły.

Czytaj więcej...

Czapka z talerzykaW papierowym talerzu wycinamy środek (zostawiając kawałek) i wyginamy go do góry. Na wygiętą cześć przyklejamy dowolną dekorację- tu burak pokolorowany przez dzieci do wiersza pt. "Na zagonie". Na rant czapki mocujemy gumkę. okrągłą.

Czytaj więcej...

Krakowskie nakrycia głowyWianek dla krakowianki powstał ze zwiniętych z kolorowej krepiny kwiatków i przyklejonych klejem introligatorskim do opaski na włosy. Czapkę dla krakowiaka wykonujemy z czerwonego papieru.  Na środku karki odrysowujemy kwadrat i nacinamy go od wierzchołków kartki do wierzchołków kwadratu. Składamy do środka i mocujemy zszywaczem do czarnego paska papieru.

Czytaj więcej...

Owocowy beretZ bibuły wycinamy koło o średnicy ok. 50 cm. Odmierzamy gumkę do obwodu głowy dziecka z lekkim naddatkiem. Wiążemy końce. Do gumki doklejamy wycięte koło (marszczymy przy tym bibułę).

Czytaj więcej...

Opaska - rybaWycinamy długi pas z brystolu. Opaskę dopasowujemy do obwodu głowy dziecka. Nadmiaru paska nie obcinamy (będzie to ogon rybki). W miejscu przecinania się końców paska tworzymy nacięcie. Jedno nacięcie od góry do połowy szerokości paska, na jednym jego końcu i jedno nacięcie od dołu do połowy paska na drugim jego końcu. Pas łączymy na nacięciach (wsuwamy nacięcie w nacięcie).

Czytaj więcej...

Leśna wróżkaBrzeg peleryny podcinamy w kształt zygzaków. Z brązowej krepiny skręcamy sznurki, do których przyklejamy zielone listki. Pelerynę z ozdobami nawlekamy na wstążeczkę w kolorze brązowym.

Czytaj więcej...

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych


Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.