Król lewZ grubego kartonu wycinamy obręcz o szerokości 5 cm. Dzieci wycinają paski z żółtego i pomarańczowego bloku rysunkowego i oklejają obręcz w dwóch warstwach. Po wyschnięciu kleju delikatnie na nożyczkach skręcamy paski. Doklejamy uszy.

Czytaj więcej...

Stopy dinozauraZ pianki kreatywnej wycinamy zielone ślady dinozaura. Od strony pięty wycinamy otwór żeby włożyć stopę. Na paluchach naklejamy żółte trójkąty.

Czytaj więcej...

Strój pszczółkiNa żółtej koszulce zaznaczamy pasy do pomalowania, oklejając ją odpowiednio taśmą. Farbkami do tkanin dzieci malują czarne pasy. Na głowę przygotowujemy opaskę okręconą czarna krepiną, z czółkami z kreatywnych drucików oraz czarnych pomponików. Po dopasowaniu spodni w kolorze czarnym strój pszczółki jest gotowy.

Czytaj więcej...

Kosmiczny beretDruciki kreatywne przewlekamy przez otwory w durszlaku wyginając je w dowolny sposób. na dwóch drucikach przyklejamy ruchome oczy.

Czytaj więcej...

Pszczela koronaRolkę po papierze toaletowym oklejamy naprzemiennie żółtą i czarną taśmą pakunkową. Z jednej strony nacinamy tak, aby powstały trójkąty, które z kolei smarujemy klejem i posypujemy brokatem. Z drugiej strony nacinamy dwie dziurki - po przeciwległych stronach i przewlekamy przez nie złotą, cienką gumkę.

Czytaj więcej...

Opaska na walentynkiZ różowego bloku dzieci wycinają serca i pasek z białego, technicznego bloku. Docinamy biały pasek na rozmiar głowy i w sercach robimy dwa nacięcia. Dzieci przekładają serca i sklejają opaskę.

Czytaj więcej...

Dzieci-kwiatyZ czerwonej bibuły wycinamy owalne kształty- płatki (około 15 szt.). Do papierowej opaski dopasowanej do głowy dziecka przyklejamy płatki kwiatu. Przy zakończeniu opaski, z dwóch stron doklejamy po dwa zielone liście i pnącza. Z gumki lub tasiemki doklejamy troczki do wiązania. Powstały w ten sposób kwiatek ubieramy na głowę dziecka, zawiązując pod brodą.

Czytaj więcej...

Opaska- krokodylNa zielonym kartonie rysujemy opaskę z nozdrzami i wycinamy ją. Nozdrza kolorujemy w środku na czarno. Mały, papierowy talerzyk rozcinamy na pół i malujemy na zielono. Gdy wyschnie doklejamy u góry opaski. Z tyłu talerzyka doklejamy taśmą papierową dwie plastikowe łyżki tak, by wypukłe części wystawały nad talerzyk. Na łyżkach rysujemy markerem pionowe kreski.

Czytaj więcej...


 

Prace plastyczne - Wiosna

Zobacz pomysły na wiosenne prace plastyczne. 

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 330 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 Metoda nauki słówek poprzez skojarzeniaFacebook
YouTube

Kontakt


Linki:

ArtykułyMedycyna estetycznaJakiEkogroszek.plBoskiepiersi.pl, Uncja.tv