Czapka z talerzykaW papierowym talerzu wycinamy środek (zostawiając kawałek) i wyginamy go do góry. Na wygiętą cześć przyklejamy dowolną dekorację- tu burak pokolorowany przez dzieci do wiersza pt. "Na zagonie". Na rant czapki mocujemy gumkę. okrągłą.

Czytaj więcej...

Strzała IndianinaDo drewnianego patyka przyklejamy trójkątny grot strzały, a na drugim końcu mocno nacięte "pióro" strzały.

Czytaj więcej...

Owocowy beretZ bibuły wycinamy koło o średnicy ok. 50 cm. Odmierzamy gumkę do obwodu głowy dziecka z lekkim naddatkiem. Wiążemy końce. Do gumki doklejamy wycięte koło (marszczymy przy tym bibułę).

Czytaj więcej...

Hiszpański wachlarzCzerwona kartkę techniczną składamy w harmonijkę. Dół owijamy tasiemką i wiążemy kokardkę, a górę malujemy złotym brokatem w kleju.

Czytaj więcej...

Leśna wróżkaBrzeg peleryny podcinamy w kształt zygzaków. Z brązowej krepiny skręcamy sznurki, do których przyklejamy zielone listki. Pelerynę z ozdobami nawlekamy na wstążeczkę w kolorze brązowym.

Czytaj więcej...

Król lewZ grubego kartonu wycinamy obręcz o szerokości 5 cm. Dzieci wycinają paski z żółtego i pomarańczowego bloku rysunkowego i oklejają obręcz w dwóch warstwach. Po wyschnięciu kleju delikatnie na nożyczkach skręcamy paski. Doklejamy uszy.

Czytaj więcej...

Odrzutowy plecak dla kosmonautyDwie butelki oklejamy kawałkami srebrnej folii samoprzylepnej i sklejamy ze sobą taśmą samoprzylepną. Butelki owijamy sznurkiem i zakładamy jak plecak. W miejscu zakrętek wkładamy paski z czerwonej i żółtej bibuły.

Czytaj więcej...

Strój pszczółkiNa żółtej koszulce zaznaczamy pasy do pomalowania, oklejając ją odpowiednio taśmą. Farbkami do tkanin dzieci malują czarne pasy. Na głowę przygotowujemy opaskę okręconą czarna krepiną, z czółkami z kreatywnych drucików oraz czarnych pomponików. Po dopasowaniu spodni w kolorze czarnym strój pszczółki jest gotowy.

Czytaj więcej...


 

Prace plastyczne - Zima

Zobacz pomysły na zimowe prace plastyczne.

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 330 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 Facebook
YouTube

Kontakt


Linki:

ArtykułyMedycyna estetycznaJakiEkogroszek.plBoskiepiersi.pl, Uncja.tv