Maska owieczkiZ papierowego talerzyka wycinamy środek. Pozostaje nam okrągła ramka. Naklejamy na nią kulki zrobione z białej krepy. Wycinamy z białej tektury uszy, rysujemy w środku różowy kształt uszu. Z tyłu przyklejajmy słomkę.

Czytaj więcej...

Smocze butyDo wykonania butów potrzebne będą dwa pudełka po chusteczkach higienicznych. Oklejamy je kawałkami zielonej wycinanki w różnych odcieniach. Pod spód naklejamy białe pazury z bloku technicznego.

Czytaj więcej...

Stroje dla wróbelkówNa głowę dziecka przygotowujemy opaskę do której przyklejamy trójkąt zgięty na pół - to będzie dzióbek. Skrzydełka powstają przez umocowanie za pomocą zszywek do tasiemki wyciętych pasów z brązowej i srebrnej krepiny.

Czytaj więcej...

Łapa niedźwiedziaDwa papierowe talerzyki malujemy brązową farbą, oba talerzyki sklejamy ze sobą (lub łączymy zszywaczem). Ze załączonych talerzyków odcinamy dół (tak by móc włożyć do środka rękę). Z czarnego papieru wycinamy trzy pazury, 3 małe koła i jedno większe koło.

Czytaj więcej...

Broda z włóczkiCzarną gumkę zszywamy tak, by dwa końce się połączyły. Włóczkę ucinamy w różnej długości i przewiązujemy przez gumkę tylko z jednej strony na 1/3 długości gumki.

Czytaj więcej...

Czapka wróżkiNa papierze zaznaczamy łuk za pomocą sznurka i ołówka. Łuk powinien mieć kąt większy niż 100°. Od miejsca przyłożenia sznurka do końca łuku rysujemy linię prostą, a następnie około 1,5 cm obok drugą równoległą do niej. Wycinamy, tnąc wzdłuż łuku aż do drugiej linii, a następnie wzdłuż tej linii. Ścinamy wierzchołek pod kątem na szerokość równą odległości między liniami prostymi.

Czytaj więcej...

Pióropusz indiańskiNa środku paska kartonowego naklejamy wzór z papierowych figur geometrycznych. Od wewnętrznej strony przyklejamy kolorowe piórka taśmą klejącą. Z paska tworzymy opaskę łącząc zszywaczem biurowym lub taśmą dwustronną.

Czytaj więcej...

Czapka pirataZa pomocą sznurka odmierzamy obwód głowy. Zmierzony obwód dzielimy na pół. Dodajemy do tego 8 cm i otrzymamy długość połowy czapki. Nadmiar kartki odcinamy. Na pozostałej kartce od prawej strony odmierzamy 2 cm a od lewej 6 cm i zaznaczamy. Czarną kartkę składamy na pół równolegle do dłuższego boku.

Czytaj więcej...

 

Prace plastyczne na lato

Zobacz najnowsze prace z kategorii "Lato".

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 280 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 

Reklama

Swetry na jesień - galeria zdjęć


 

Materiały do pobrania

Szablony pisanek

Pisanki

 Grafiki  Szablony 

Nauka kolorów

Nauka kolorów

 Grafiki 

Warzywa - rysunki dla dzieci

Warzywa - rysunki dla dzieci

 Grafiki