Pióropusz indiańskiNa środku paska kartonowego naklejamy wzór z papierowych figur geometrycznych. Od wewnętrznej strony przyklejamy kolorowe piórka taśmą klejącą. Z paska tworzymy opaskę łącząc zszywaczem biurowym lub taśmą dwustronną.

Czytaj więcej...

Czapka pirataZa pomocą sznurka odmierzamy obwód głowy. Zmierzony obwód dzielimy na pół. Dodajemy do tego 8 cm i otrzymamy długość połowy czapki. Nadmiar kartki odcinamy. Na pozostałej kartce od prawej strony odmierzamy 2 cm a od lewej 6 cm i zaznaczamy. Czarną kartkę składamy na pół równolegle do dłuższego boku.

Czytaj więcej...

Smocze butyDo wykonania butów potrzebne będą dwa pudełka po chusteczkach higienicznych. Oklejamy je kawałkami zielonej wycinanki w różnych odcieniach. Pod spód naklejamy białe pazury z bloku technicznego.

Czytaj więcej...

Skrzydła aniołaW jednym talerzyku robimy 4 otwory – 2 po prawej i 2 po lewej stronie. Przez otwory przeciągamy gumki tak aby ich końce znalazły się po wklęsłej stronie talerzyka. Na końcach gumek robimy pętelkę po cym przyszywamy gumkę zszywaczem to talerzyka tak aby węzeł nie przedostał się na drugą stronę. 

Czytaj więcej...

Łapa niedźwiedziaDwa papierowe talerzyki malujemy brązową farbą, oba talerzyki sklejamy ze sobą (lub łączymy zszywaczem). Ze załączonych talerzyków odcinamy dół (tak by móc włożyć do środka rękę). Z czarnego papieru wycinamy trzy pazury, 3 małe koła i jedno większe koło.

Czytaj więcej...

Czapka kucharskaKartkę przecinamy na pół wzdłuż dłuższej krawędzi. Również wzdłuż dłuższej krawędzi zaginamy kartki na wysokość około 2 cm. Łączymy ze sobą kartki tworząc długi pas. Rozwijamy bibułę i przecinamy ją otrzymując pas o szerokości około 25 cm. (Nie przecinamy bibuły do końca gdyż nie wiemy ile będzie nam jej potrzeba. W razie konieczności będziemy nacinać dalej.)

Czytaj więcej...

Czapka wróżkiNa papierze zaznaczamy łuk za pomocą sznurka i ołówka. Łuk powinien mieć kąt większy niż 100°. Od miejsca przyłożenia sznurka do końca łuku rysujemy linię prostą, a następnie około 1,5 cm obok drugą równoległą do niej. Wycinamy, tnąc wzdłuż łuku aż do drugiej linii, a następnie wzdłuż tej linii. Ścinamy wierzchołek pod kątem na szerokość równą odległości między liniami prostymi.

Czytaj więcej...

Do uprzednio przygotowanego szablony maski wykonanej z pianki dekoracyjnej w dowolny sposób przyklejamy cekiny, pióra, brokat. Z boku maski za pomocą zszywacza umieszczamy drucik kreatywny, który będzie pełnił rolę uchwytu.

Czytaj więcej...