Koperta na laurkęNa kopercie naklejamy oczy i rysujemy buzię. Z kolorowego papieru wycinamy kółka (policzki), a z krepiny zwijamy nos. Wycinamy kapelusz, dodajemy wstążkę i wszystkie elementy przyklejamy. Pozostało z ozdobnej tasiemki zrobić bałwankowi szalik.

Czytaj więcej...

Matematyczne bałwanyZ płatków kosmetycznych naklejamy bałwany w ten sposób, aby każdy następny był większy o 1 kulę. Bałwanom doklejamy kapelusz i marchewkę z papieru kolorowego. Oczy, Buzię i guziki dorysowujemy flamastrami lub kredkami.

Czytaj więcej...

Roztopiony bałwanekZ białej kartki wycinamy dowolny kształt plamy, następnie naklejamy ją na niebieską kartkę. Wycinamy z białego papieru pasek o szerokości 2 cm i zwijamy go w rulonik. Rulonik nakładamy na palce i rysujemy dwie kropki jako oczy i kilka kropek na kształt uśmiechu. 

Czytaj więcej...

Drzewko z makaronuSzarą okładkę z bloku technicznego stemplujemy gąbką maczaną w farbie plakatowej (niebieski, granat, biały) starając się nabierać niewielką ilość farby. Po wyschnięciu przyklejamy

Czytaj więcej...

Pada śniegNa niebieskiej kartce przyklejamy na różnej wysokości, pionowo patyczki do uszu (padający śnieg). Na górną część kartki przyklejamy płatki kosmetyczne (chmury).

Czytaj więcej...

Oblodzona chataZ kartonu wycinamy kwadrat i przyklejamy na niebieską kartkę. Z filtra do kawy odcinamy zaokrągloną część i z tej części robimy u dołu strony zaspy. Pozostałą część filtra przyklejamy jako dach. Z jaśniejszej niebieskiej kartki wycinamy dwa małe kwadraty i naklejamy jako okna.

Czytaj więcej...

Pani ZimaDo niebieskiej kartki A4 przyklejamy sylwetkę zimy z chusteczki higienicznej związanej w 1/3 wysokości drutem kreatywnym z którego wyginamy ręce. Dzieci malują głowę i przyklejają włosy z włóczki.

Czytaj więcej...

Fasolowa zimaZ patyczków tworzymy pnie drzew. Można je skrócić odłamując kawałki. Z fasolek tworzymy konary drzew, chmury, śnieg.

Czytaj więcej...

 

Prace plastyczne na lato

Zobacz najnowsze prace z kategorii "Lato".

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 280 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 

Reklama

Płaszcze damskie - galeria zdjęć


 

Materiały do pobrania

Szablony pisanek

Pisanki

 Grafiki  Szablony 

Nauka kolorów

Nauka kolorów

 Grafiki 

Warzywa - rysunki dla dzieci

Warzywa - rysunki dla dzieci

 Grafiki