Bałwanki z rolekPrzygotowujemy dwie rolki po papierze toaletowym. Przecinamy jedną z rolek na dwie, nierówne części, następnie sklejamy wszystkie (trzy) kawałki ze sobą w kształt piramidki. Gdy rolki po papierze się ze sobą skleją, malujemy całość na biało. Po wyschnięciu naklejamy bałwankowi oczy, guziki (wycięte dziurkaczem z czarnego papieru), kapelusz i nos w kształcie trójkąta.

Czytaj więcej...

GilZ czarnego papieru wycinamy kształt ptaszka (podwójnie),  w środku wycinamy dziurę. Między dwa kształty gila wkładamy czerwoną włóczkę (zawieszka). Dół gila owijamy czerwoną włóczka , górę owijamy szarą i białą włóczka. Przecinamy włóczki między dwoma kształtami ptaków i wiążemy włóczkę, która tworzy zawieszkę. Białą farbą malujemy z obu stron oczy.

Czytaj więcej...

Las zimąNa początku robimy z dziećmi małe kulki z bibuły, następnie część z nich wrzucamy do koszulki. Zawijamy otwartą końcówkę koszulki około cztery razy tak, aby kulki z niej nie wypadły i zszywamy. Kolejną czynnością jest narysowanie konturów drzewa, wycięcie ich i naklejenie po dwóch stronach koszulki.

Czytaj więcej...

Drzewko z serpentynyPień wycinamy z okładki bloku i przyklejamy na kartonie. Z białej serpentyny tworzymy konar drzewa.

Czytaj więcej...

Zimowe koronyWycinamy kształt korony, następnie malujemy ją na biało. Po wyschnięciu ozdabiamy korony płatkami kosmetycznymi, niebieskimi kółkami oraz gwiazdką wyciętą z błękitnego papieru.

Czytaj więcej...

Miś polarnyNiebieską kartkę składamy dwukrotnie na pół. Rozkładany kartkę. Na każdej części kartki rysujemy niebieską i czarną kredką woskowa różne szlaczki. Z białego papieru wycinamy duże i małe koło (głowa i tułów), 4 łapy, 2 małe kółeczka (uszy), z niebieskiego papieru wycinamy oczy. Oczy i uszy doklejamy do głowy. Czarnym pisakiem rysujemy pyszczek i elementy oczu, łapek i uszu.  Na niebieskiej kartce przyklejamy kawałek gąbki, następnie tułów, drugi kawałek gąbki i głowę. Doklejamy łapki.

Czytaj więcej...

Ptaszki na śnieguDzieci wyklejają białą kartkę watą. Prace naklejają na niebieskie tło. Na śnieg z waty naklejają ptaszki.

Czytaj więcej...

Śnieg z pestekDo niebieskiej kartki przyklejamy na górze kulki z waty i padające śnieżynki z pestek dyni.

Czytaj więcej...


 

Prace plastyczne - Jesień

Zobacz pomysły na jesienne prace plastyczne. 

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 330 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 

Zobacz nasz pakiet autorskich szablonów do ponad 250 prac plastycznych.

Przydatne w codziennej pracy z dziećmi.

Przejdź do sklepuFacebook
YouTube

Kontakt


Linki:

ArtykułyMedycyna estetycznaJakiEkogroszek.plBoskiepiersi.pl, Uncja.tv