Zimowe drzewaTło przygotowuje nauczyciel, mnie kalkę, układa na kartonie, przykrywa gazetą i prasuje gorącym żelazkiem. Zimowy obrazek malujemy palcem. Podczas jego tworzenia możemy wykorzystać białą wełnę.

Czytaj więcej...

Muzyczny bałwanekNa niebieską kartkę z bloku technicznego formatu A3 naklejamy za pomocą kleju Magic płyty CD tworząc kulę bałwana. Głowę bałwana przyklejamy z płatka kosmetycznego i również z płatków wycinamy rączki bałwanka. Przyklejamy kapelusz wycięty z tektury falistej, doklejamy oczy i guziki z cekinów.

Czytaj więcej...

Zimowe drzewaWykorzystując różnorodne materiały tworzymy fantazyjny obrazek o tematyce zimowej. Przyklejamy przygotowane elementy do kartonu tworząc kompozycję.

Czytaj więcej...

Pan BałwanPlastikowy kubek przecinamy nożykiem do tapet w dwóch miejscach tak, aby powstały trzy części. Za pomocą zszywacza łączy ze sobą te elementy tak, aby powstał szkielet  bałwanka. Na głowie bałwana przypinamy zszywaczem pętelkę ze wstążki.

Czytaj więcej...

Zimowe oknoNauczyciel przygotowuje tło pracy, mnie kalkę, układa ją na kartonie, przykrywa gazetą i prasuje gorącym żelazkiem (kalka pozostawia fantazyjne, niebieskie wzory na kartonie). Z białego papieru wycinamy potrzebne elementy - paski, sople, kółka, kapelusze i noski dla bałwanków. Przyklejamy wszystkie elementy. Obrazek ozdabiamy srebrnymi cekinami.

Czytaj więcej...

Śnieżynka z papieruZ papieru wycinamy sześciokąt (kartkę składamy w rożek, rożek składamy jeszcze na pół i odcinamy jego końcówkę pod kątem prostym przy grzbiecie zgięcia). Do figury dodajemy jeszcze kilka przypadkowych zgięć. Sześciokąt kolorujemy kredkami woskowymi lub pastelami olejnymi, kredki trzymamy na papierze płasko.

Czytaj więcej...

Zimowe drzewoRolkę po papierze toaletowym oklejamy krepiną w kolorze brązowym. Białą krepinę nacinamy na około 10 cm, zwijamy, związujemy i umieszczamy wewnątrz rolki.

Czytaj więcej...

Łopata do odśnieżaniaZ kartki technicznej wycinamy prostokąt. Prostokąt powinien być szerszy od zakończenia widelca. Prostokąt składamy na pół, smarujemy z jednej strony klejem i przyklejamy do zakończenia widelca. Przytrzymujemy chwilę, aby klej skleił papier.

Czytaj więcej...

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych


Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.