Dzień Uśmiechniętej Dłoni - plakatNauczyciel drukuje napis: Dzień Uśmiechniętej Dłoni. Dzieci przyklejają go na kartonie. Każdy przedszkolak przygotowuje swoją uśmiechniętą dłoń- ozdabia kontury, malowankę lub odrysowaną dłoń. Dłoń wycina i przykleja na wspólnym plakacie. 

Czytaj więcej...

Zaproszenie - tulipanKwiat wykonujemy z dwóch kartek o różnych odcieniach tego samego koloru. Kartki sklejamy i ze sobą "na zakładkę" (około 8-10 cm). Kartki zaginamy po bokach i odcinamy nadmiar papieru modelując kwiatek. Wewnątrz możemy napisać życzenia lub zaproszenie dla mamy. Teraz doklejamy kwiatek do zielonej słomki i ozdabiamy listkiem.

Czytaj więcej...

Drzewko szczęściaDo wykonania potrzebny nam korek od butelki, trochę plasteliny, gałązki, guziki, koraliki, wstążki. Guziki i inne dekoracje mocujemy na gałązkach, następnie do korka wkładamy plastelinę i umieszczamy w niej udekorowane gałązki.

Czytaj więcej...

Serduszka- zaczarowany witrażDrukujemy na białym papierze wzór z serduszkami (witraż), kolorujemy go kredkami. Następnie odwracamy obrazek na drugą stronę i pocieramy go wacikiem nasączonym oliwką dla dzieci lub olejem. Powstanie dwustronny obrazek. Aby obrazek nie był tłusty w dotyku można na kilka godzin włożyć go do gazety.

Czytaj więcej...

Kwiatek na prezentDzieci otrzymują narysowanego kwiatka, wycinają go i ozdabiają: naklejają cekiny, małą foremkę do babeczek. Przyklejają kwiatka taśmą dwustronną do słomki. Na słomce zawiązujemy wstążeczkę z rafii. Dół słomki obklejamy taśmą dwustronną i umieszczamy w szklanym pojemniku (po odświeżaczu powietrza).

Czytaj więcej...

Serduszko z drucików dla dziadka, tatyDwa druciki kreatywne w dwóch kolorach krzyżujemy ze sobą dwukrotnie pozostawiając z jednej strony zgięcia odcinki o długości około 8 cm. Konstrukcje obracamy krótszymi odcinkami w dół, a dłuższe odcinki formujemy w kształt serduszka.

Czytaj więcej...

Bukiet kwiatówKartkę z bloku technicznego w kolorze zielonym formatu A3 składamy na pół wzdłuż dłuższej krawędzi. Od strony złożenia nacinamy na paski około 2 cm do 3/4 wysokości. Zwijamy to w rulon dość luźno i sklejamy na końcu. Na powstałej trawie przyklejamy kilka kwiatów, które wcześniej pokolorowały dzieci, tworząc piękny bukiet dla babci lub mamy.

Czytaj więcej...

RóżeNa bloku technicznym malujemy róże nakładając tusz z buteleczki cienką kreską. Mazakiem rysujemy łodygi. Wycinamy róże i naklejamy do łodyżek. Tło malujemy pastelą suchą.

Czytaj więcej...

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych


Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.