Laurka dla dziadkaZ tektury falistej wycinamy serce, wkładamy je pod kartkę i odrysowujemy świecową kredką ułożoną płasko. Ramkę stanowi odrysowany z czterech stron serca klucz płaski (też techniką frotaż). Zamiast serca można wykonać portret dziadka.

Czytaj więcej...

Serce dla babci i dziadkaZ kartki technicznej wycinamy serce. Bibułę lub krepinę tniemy na paski o szerokości około 1 cm i naklejamy na serce (bez rozwijania). Bibułowe "ślimaczki" imitują różyczki.

Czytaj więcej...

Laurka dla babci z filiżankąZ filtru do kawy odcinamy górną część. Z odciętego kawałka tworzymy spodek oraz uchwyt filiżanki (jedną warstwę wykorzystujemy na spodek, z drugiej wycinamy uchwyt). Filiżankę dekorujemy w dowolny sposób np. malujemy farbami (palcami, patyczkami higienicznymi), naklejamy ozdoby wycięte z dziurkaczy, rysujemy wzory pisakami. Wszystkie elementy naklejamy na kartkę.

Czytaj więcej...

Korale z makaronu i masyZ masy solnej formujemy kulki i robimy w nich dziurki. Po wypieczeniu korali nawlekamy je na żyłkę lub sznurek na zmianę z makaronem w różnym kształcie.

Czytaj więcej...

Koronkowy wazonikCzysty i bez naklejek słoiczek ozdabiamy koronkami, drobnymi koralikami i tasiemkami. Dekoracje naklejanymi za pomocą kleju wikol.

Czytaj więcej...

Mucha dla dziadkaZ pianki dekoracyjnej wycinamy prostokąt. Łapiemy go na środku formując muchę i spinamy kawałkiem drucika kreatywnego. Drucik maskujemy wąskim paskiem z pianki. Doklejamy serduszka wycięte dziurkaczem oraz mocujemy gumkę.

Czytaj więcej...

Torebka - laurkaKartkę papieru zginamy w 1/3 szerokości. Na zagiętej części rysujemy kształt torebki. Na pozostałej części dorysowujemy uchwyt torebki i zamknięcie. Wycinamy całość. Ozdabiamy według pomysłu, np. brokatem w kleju i mazakami. W środku torebki można umieścić życzenia lub rysunek dla bliskiej osoby.

Czytaj więcej...

Bukiet z szyszekSzyszki przyklejamy klejem na gorąco do patyczków. Malujemy szyszki farbami. Z gotowych kwiatów robimy bukiet. Wiążemy wokół bukietu dwie tasiemki w różnych odcieniach zieleni.

Czytaj więcej...