Serduszko z drucików dla dziadka, tatyDwa druciki kreatywne w dwóch kolorach krzyżujemy ze sobą dwukrotnie pozostawiając z jednej strony zgięcia odcinki o długości około 8 cm. Konstrukcje obracamy krótszymi odcinkami w dół, a dłuższe odcinki formujemy w kształt serduszka.

Czytaj więcej...

Dekoracja do kuchni- butelka z ziarnamiDzieci wypełniają szklane butelki poprzez wsypywanie ziarenek - fasoli, ciecierzycy, soczewicy, ryżu, grochu itp. Następnie ozdabiają pracę serwetką, wstążeczką i karteczką z życzeniami.

Czytaj więcej...

RóżeNa bloku technicznym malujemy róże nakładając tusz z buteleczki cienką kreską. Mazakiem rysujemy łodygi. Wycinamy róże i naklejamy do łodyżek. Tło malujemy pastelą suchą.

Czytaj więcej...

Anielski kwiatekZ papieru do pieczenia wycinamy owalne płatki (lub płatki przygotowuje nauczyciel). Z różowego papieru wycinamy koło (średnica około 7cm). Płatki doklejamy zaczynając od zewnętrznej krawędzi koła tak, aby wystawały, a następnie wypełniamy płatkami całe koło. Płatki same się zwijają co tworzy ładną formę przestrzenną.

Czytaj więcej...

Świecznik z ziarnamiNa środku płyty CD przyklejamy świeczkę tealight. Pozostałą część płyty wyklejamy ziarnami kawy i listkami laurowymi.

Czytaj więcej...

ZaproszenieZ papierowej serwetki wycinamy kwiatowy obrazek. Naklejamy go na białym kartonie i wycinamy dookoła falistą linią. Ozdobę naklejamy na niebieskim kartonie, wycinamy, następnie naklejamy na żółtym kartonie już w kształcie prostokąta.

Czytaj więcej...

Brokatowy świecznikNa dowolnej wielkości słoik naklejamy serce z folii samoprzylepnej a resztę dokładnie smarujemy klejem Magic i posypujemy brokatem sypkim. Delikatnie odklejamy serce z folii i powstaje mam wzór w którym pięknie będzie widać ogień. Do środka wstawiamy podgrzewacz zapachowy.

Czytaj więcej...

Kwiatek dla mamyRolkę owijamy zielonym papierem- łodyga. Doklejamy liście z zielonych piórek. Wokół lizaka owijamy paski bibuły marszcząc je i tym samym tworząc kwiatka. Gdy kielich kwiatka stanie się dość duży, wkładamy go do rolki i kwiatek gotowy.

Czytaj więcej...

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych


Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.