Tęcza z motylkówWycinamy z brązowego papieru serce, na którym przyklejamy wycięte motylki z papieru w kolorach tęczy. Serce z motylami przyklejamy np. na drzwi.

Czytaj więcej...

Kwiaty z paskówZ kolorowego brystolu wycinamy paski różnej długości i jednakowej szerokości. Paski łączymy razem tworząc płatki. Płatki łączymy następnie w jeden kwiat, na środku którego naklejamy kółeczko- środek.

Czytaj więcej...

Kolorowe kuleKilka prostokątnych arkuszy gładkiej bibuły układamy jeden na drugim. Całość składamy w harmonijkę i na środku mocno związujemy tasiemką lub żyłką. Brzegi złożonej harmonijki zaokrąglamy nożyczkami, następnie delikatnie rozdzielamy każdą z warstw bibułki, formując kulę. Gotowe kule mogą być kulami kwiatowymi lub kulami jesiennych liści w zależności od kolorystyki.

Czytaj więcej...

Dekoracje wiosenne na obręczyOkrągła dekoracja wisząca o tematyce wiosennej. Do dekoracji wykorzystujemy hula hop obklejony zieloną krepiną, motyle wykonane techniką origami- przestrzenne, kwiatki wykonane z wyciętych kawałków rolki od papieru, pomalowane i sklejona ze sobą na środku przyklejony guzik, Żółte pompony wykonane z serwetek.

Czytaj więcej...

Wiosenna zawieszka z witrażemPraca dla starszych dzieci. Z płyt CD zdejmujemy srebrną powłokę przy pomocy taśmy bezbarwnej, przyklejając ją i odrywając (super ćwiczenia manualne dla dzieci). Na płycie dzieci malują mazakami wodoodpornymi dowolne wzory, tworząc witraż.

Czytaj więcej...

Wielkanocna gazetkaPrzygotowujemy tło z krepiny. Z kolorowego, falistego papieru wykonujemy zajączki, wycinamy zielone drzewka, brązowy pień i z kolorowego papieru doniczkę. Wszystko wieszamy na gazetce. kolorowe jajka ozdabiamy wstążką bądź rafią według własnego uznania.

Czytaj więcej...

Dekoracja na Dzień RodzinyDo wykonania tej dekoracji potrzebujemy szablon motylka, jego wielkość i kształt zależy od nas. Motylki mogą być białe lub kolorowe. Odrysowujemy i wycinamy motylki, następnie układamy z nich serce. Taśmę naklejamy na środek motylków i zaginamy im skrzydełka, aby wyglądały na fruwające. Ułożone, motylkowe serce naklejamy.

Czytaj więcej...

Zajączek w oknie – ozdoba wielkanocnaNa kolorową techniczna kartkę formatu A3 przyklejamy wcześniej wycięty szablon ramki. Następnie z kolorowej lub białej kartki z bloku rysunkowego wycinamy zajączka, którego przyklejamy przy ramce. Przy uszku naklejamy kwiatek lub kokardkę. Całość ozdabiamy wycinając i przyklejając kwiatki.

Czytaj więcej...