Zimowe drzewaRurki po wykładzinie oklejamy białym i brązowym papierem, wkładamy w nie gałęzie z lasu i zdobimy śnieżynkami. Na gałęziach przyklejamy papierowe ptaki.

Czytaj więcej...

Kot - witrażZ białej kartki wycinamy dwie sylwety kota i wycinamy w nich koła. Z jednej strony jednej sylwety przyklejamy bibułę w różnych kolorach. Koty łączymy ze sobą (w środku ma być przyklejona bibuła). Do głowy kota doklejamy ruchome oczy i różowy pompon oraz buzie. Kot- witraż przyklejamy do szyby. 

Czytaj więcej...

Pszczółki na gałązceGałązka: brązowy papier zwijamy i wiążemy sznurkiem. Z zielonych kartek wycinamy liście i przyklejamy je do gałązek. Pszczółka: z żółtej kartki wycinamy kształt jajka, dwie rączki i dwa buciki. Z czarnej kartki wycinamy paski, dwie rączki, koło- głowę.

Czytaj więcej...

Ptaki na drutachZ kolorowych kartek wycinamy ptaki w różnych pozycjach (np. siedzące, latające). Sznurek przyklejamy taśmą klejącą do framug okien. Nad sznurkami- drutami przyklejamy gotowe ptaki.

Czytaj więcej...

Kwiatowe kuleDo styropianowej kuli wbijamy wykałaczki duże. Na końcu każdej wykałaczki mocnym klejem przyklejamy kwiaty wycięte z kolorowego papieru. Przez kulę przeciągamy sznurek do zawieszenia dekoracji.

Czytaj więcej...

Kalendarz pór rokuNa dużej, korkowej tablicy lub twardej tekturze przyklejamy kolorową folię samoprzylepną w kolorach pór roku. Przyklejamy drzewo z szarego papieru, następnie dzieci ozdabiają części drzewa zgodnie z porami roku.

Czytaj więcej...

Kula z piórekStyropianową kulę malujemy różową farbą. Na długie wykałaczki przyklejamy po trzy np. różowe piórka. Wykałaczki wbijamy do kuli styropianowej i wieszamy ozdobę.

Czytaj więcej...

Mikołaj z brystoluZ arkusza czerwonego brystolu skręcamy tubę, która będzie tułowiem Mikołaja. Doklejamy dwa paski- ręce i brodę z waty. Twarz to kartka w kolorze beżowym z namalowanymi oczami i nosem. Na głowę wkładamy mikołajkową czapkę.

Czytaj więcej...


 

Prace plastyczne - Jesień

Zobacz pomysły na jesienne prace plastyczne. 

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 330 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 

Zobacz nasz pakiet autorskich szablonów do ponad 250 prac plastycznych.

Przydatne w codziennej pracy z dziećmi.

Przejdź do sklepuFacebook
YouTube

Kontakt


Linki:

ArtykułyMedycyna estetycznaJakiEkogroszek.plBoskiepiersi.pl, Uncja.tv