Zakończenie roku- dekoracjaDo wykonania tej dekoracji potrzebne były materiały koloru zielonego i niebieskiego. Kolorowe kwiatki tworzymy z papieru, następnie za pomocą taśmy dwustronnej łączymy z materiałem. Chłopca wykonujemy z kolorowego brystolu, wycinamy i przyklejamy na materiał.

Czytaj więcej...

Kolorowe kredkiDekoracja bardzo łatwa do wykonania. Potrzebujemy szablon jednej kredki. Kredkę odrysowujemy na kolorowych kartkach. Wycinamy taką liczbę, która będzie nam potrzebna do stworzenia dekoracji.

Czytaj więcej...

Wielkanocny stroik, wianekJajka styropianowe malujmy na niebieski, malujemy też na nich czarne kropki. Gałęzie łączymy z sianem sznurkiem. Połączone elementy formujemy w koło i wiążemy. Do tak przygotowanego wianka przyklejamy wyschnięte, pomalowane jajka styropianowe.

Czytaj więcej...

Tęcza z motylkówWycinamy z brązowego papieru serce, na którym przyklejamy wycięte motylki z papieru w kolorach tęczy. Serce z motylami przyklejamy np. na drzwi.

Czytaj więcej...

Pisanki- mobilne ozdoby wielkanocneWycinamy z tektury szarej owal (jajo - ramka) o wielkości ok. 15 cm x 11 cm x 3 cm. Owal szary owijamy dookoła wąską wstążką tak, aby warstwy wstążki nieco na siebie zachodziły. Następnie przyklejamy kolorowe piórka, kwiatki, kurczątka, motylki i inne ozdoby wielkanocne lub wiosenne.

Czytaj więcej...

Kolorowe kuleKilka prostokątnych arkuszy gładkiej bibuły układamy jeden na drugim. Całość składamy w harmonijkę i na środku mocno związujemy tasiemką lub żyłką. Brzegi złożonej harmonijki zaokrąglamy nożyczkami, następnie delikatnie rozdzielamy każdą z warstw bibułki, formując kulę. Gotowe kule mogą być kulami kwiatowymi lub kulami jesiennych liści w zależności od kolorystyki.

Czytaj więcej...

Rakieta KosmicznaNa początek kartony sklejamy ze sobą w kształt rakiety. Na rakietę naklejamy tapetę. Wycinamy środki w talerzykach papierowych, malujemy je szarą farbą i naklejamy na rakietę. Z foli aluminiowej zwijamy poszczególne elementy i dodajemy jako ozdoba.

Czytaj więcej...

Wiosenna zawieszka z witrażemPraca dla starszych dzieci. Z płyt CD zdejmujemy srebrną powłokę przy pomocy taśmy bezbarwnej, przyklejając ją i odrywając (super ćwiczenia manualne dla dzieci). Na płycie dzieci malują mazakami wodoodpornymi dowolne wzory, tworząc witraż.

Czytaj więcej...

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych


Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.