Kolorowe kredkiDekoracja bardzo łatwa do wykonania. Potrzebujemy szablon jednej kredki. Kredkę odrysowujemy na kolorowych kartkach. Wycinamy taką liczbę, która będzie nam potrzebna do stworzenia dekoracji.

Czytaj więcej...

Dekoracja na Dzień RodzinyDo wykonania tej dekoracji potrzebujemy szablon motylka, jego wielkość i kształt zależy od nas. Motylki mogą być białe lub kolorowe. Odrysowujemy i wycinamy motylki, następnie układamy z nich serce. Taśmę naklejamy na środek motylków i zaginamy im skrzydełka, aby wyglądały na fruwające. Ułożone, motylkowe serce naklejamy.

Czytaj więcej...

Tęcza z motylkówWycinamy z brązowego papieru serce, na którym przyklejamy wycięte motylki z papieru w kolorach tęczy. Serce z motylami przyklejamy np. na drzwi.

Czytaj więcej...

Kwiaty z paskówZ kolorowego brystolu wycinamy paski różnej długości i jednakowej szerokości. Paski łączymy razem tworząc płatki. Płatki łączymy następnie w jeden kwiat, na środku którego naklejamy kółeczko- środek.

Czytaj więcej...

Kolorowe kuleKilka prostokątnych arkuszy gładkiej bibuły układamy jeden na drugim. Całość składamy w harmonijkę i na środku mocno związujemy tasiemką lub żyłką. Brzegi złożonej harmonijki zaokrąglamy nożyczkami, następnie delikatnie rozdzielamy każdą z warstw bibułki, formując kulę. Gotowe kule mogą być kulami kwiatowymi lub kulami jesiennych liści w zależności od kolorystyki.

Czytaj więcej...

Dekoracje wiosenne na obręczyOkrągła dekoracja wisząca o tematyce wiosennej. Do dekoracji wykorzystujemy hula hop obklejony zieloną krepiną, motyle wykonane techniką origami- przestrzenne, kwiatki wykonane z wyciętych kawałków rolki od papieru, pomalowane i sklejona ze sobą na środku przyklejony guzik, Żółte pompony wykonane z serwetek.

Czytaj więcej...

Wiosenna zawieszka z witrażemPraca dla starszych dzieci. Z płyt CD zdejmujemy srebrną powłokę przy pomocy taśmy bezbarwnej, przyklejając ją i odrywając (super ćwiczenia manualne dla dzieci). Na płycie dzieci malują mazakami wodoodpornymi dowolne wzory, tworząc witraż.

Czytaj więcej...

Wielkanocna gazetkaPrzygotowujemy tło z krepiny. Z kolorowego, falistego papieru wykonujemy zajączki, wycinamy zielone drzewka, brązowy pień i z kolorowego papieru doniczkę. Wszystko wieszamy na gazetce. kolorowe jajka ozdabiamy wstążką bądź rafią według własnego uznania.

Czytaj więcej...

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych


Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.