Kula z piórekStyropianową kulę malujemy różową farbą. Na długie wykałaczki przyklejamy po trzy np. różowe piórka. Wykałaczki wbijamy do kuli styropianowej i wieszamy ozdobę.

Czytaj więcej...

Mikołaj z brystoluZ arkusza czerwonego brystolu skręcamy tubę, która będzie tułowiem Mikołaja. Doklejamy dwa paski- ręce i brodę z waty. Twarz to kartka w kolorze beżowym z namalowanymi oczami i nosem. Na głowę wkładamy mikołajkową czapkę.

Czytaj więcej...

Kot - witrażZ białej kartki wycinamy dwie sylwety kota i wycinamy w nich koła. Z jednej strony jednej sylwety przyklejamy bibułę w różnych kolorach. Koty łączymy ze sobą (w środku ma być przyklejona bibuła). Do głowy kota doklejamy ruchome oczy i różowy pompon oraz buzie. Kot- witraż przyklejamy do szyby. 

Czytaj więcej...

Liście układamy ogonkiem do góry. Górną połowę liści malujemy na biało, a dolną na czerwono. Po wyschnięciu liście wiążemy za ogonki liściowe białą nitką i wieszamy.

Czytaj więcej...

Ptaki na drutachZ kolorowych kartek wycinamy ptaki w różnych pozycjach (np. siedzące, latające). Sznurek przyklejamy taśmą klejącą do framug okien. Nad sznurkami- drutami przyklejamy gotowe ptaki.

Czytaj więcej...

Stroik z dyniZ dyni metalową łyżką wyciągamy środek. Do środka wkładamy miseczkę, a do niej gąbkę florystyczną. Do gąbki wciskamy liście, jarzębinę, gałęzie i podlewamy wodą.

Czytaj więcej...

Kalendarz pór rokuNa dużej, korkowej tablicy lub twardej tekturze przyklejamy kolorową folię samoprzylepną w kolorach pór roku. Przyklejamy drzewo z szarego papieru, następnie dzieci ozdabiają części drzewa zgodnie z porami roku.

Czytaj więcej...

Dyniowy łańcuchNa pomarańczowych kartkach rysujemy owalny kształt dyni. Każdej dyni rysujemy inną minę. Wycinamy i poprawiamy kontury czarnym mazakiem. Zszywamy zszywaczem dynie ze sobą i podwieszamy np. na żyłce.

Czytaj więcej...


 

Prace plastyczne - Wiosna

Zobacz pomysły na wiosenne prace plastyczne. 

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 330 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 Metoda nauki słówek poprzez skojarzeniaFacebook
YouTube

Kontakt


Linki:

ArtykułyMedycyna estetycznaJakiEkogroszek.plBoskiepiersi.pl, Uncja.tv