Bombka z guzikówDo styropianowej bombki na kleju magic przyklejamy guziki w różnych kolorach według własnego pomysłu. Następnie szpilkami przypinamy cekiny w puste miejsca. Na samej górze mocujemy zawieszkę oraz kokardkę dla ozdoby.

Czytaj więcej...

Choineczki gazetowo-brokatowePraca bardzo łatwa w wykonaniu. Wystarczy wydrzeć kilka pasków z gazety i ustawić od najmniejszego do największego na kartce, a potem przykleić tak, by były odstępy między nimi. Na końcu wydrzeć pień.

Czytaj więcej...

Aniołek z filcuDo wykonania aniołka potrzebny jest biały i kremowy filc. Z białego filcu wycinamy 5 kółek o różnej wielkości, od największego do najmniejszego. Wycięte koła nawlekamy na nitkę, tworząc tułów aniołka. Między każdym kółkiem nawlekamy koralik. Z filcu w kolorze ecru wycinamy skrzydełka, które łączymy z tułowiem.

Czytaj więcej...

Świąteczny stroikZ bloku technicznego lub papierowego talerzyka wycinamy koło. Następnie środek tak, aby pozostał pasek około 2-3 cm. Pasek owijamy łańcuchem i ozdabiamy w dowolny sposób. Tu akurat dziecko postanowiło zawiązać kokardki.

Czytaj więcej...

Wianek z rolkiRolki po papierze toaletowym malujemy zieloną farbą. Po wyschnięciu rozcinamy rolkę w odstępach ok. 1 cm. Z zielonego papieru A3 wycinamy długi pasek szeroki na ok. 1 cm. Zielone kółka przyklejamy jedno przy drugim.

Czytaj więcej...

Choinka z gwiazdekBardzo łatwa w wykonaniu choineczka. Na kolorowej kartce papieru układamy nacięte z dziurkacza ozdobnego białe, śniegowe gwiazdki. Układamy tak, by powstała świąteczna, magiczna, gwiazdkowa choinka. Wycinamy pień i wszystko przyklejamy do kartki.

Czytaj więcej...

Choinka z tasiemkiNauczyciel przygotowuje trójkątny szablon choinki, na którym robi wokół  dziurki ok. 0,5 cm od brzegu. Następnie przewlekamy tasiemkę poziomo przez dziurki. Końce tasiemki podklejamy z tyłu choinki. Na jej czubku przyklejamy gwiazdę.

Czytaj więcej...

Renifer z niespodziankąZ kolorowej kartki wycinamy głowę renifera. Przyklejamy ruchome oczy i rysujemy mazakiem uśmiech. Rogi możemy ozdobić brokatem w kleju. W miejscu nosa wycinamy otwór, w który wkładamy lizaka.

Czytaj więcej...

 

Prace plastyczne na lato

Zobacz najnowsze prace z kategorii "Lato".

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 280 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 

Reklama

Swetry na jesień - galeria zdjęć


 

Materiały do pobrania

Szablony pisanek

Pisanki

 Grafiki  Szablony 

Nauka kolorów

Nauka kolorów

 Grafiki 

Warzywa - rysunki dla dzieci

Warzywa - rysunki dla dzieci

 Grafiki