Piernikowa choinkaWykonanie tej pracy to przede wszystkim bardzo dobra zabawa dla przedszkolaków: wspólnie zagniatamy ciasto na pierniki, wałkujemy i wycinamy różne kształty (głównie różnej wielkości gwiazdki).  Do wykonania choinki potrzebujemy dziesięć gwiazdek różnej wielkości.

Czytaj więcej...

Kartka świąteczna z choinkąNa środku kartonu odrysowujemy choinkę od szablonu i Wycinamy ją. Powstały otwór uzupełniamy kolorowym papierem z motywami świątecznymi. W tym celu tniemy paski różnej grubości i długości, i składamy je na pół. Tak przygotowane paski przyklejamy (od drugiej strony kartonu) na brzegach wyciętej choinki.

Czytaj więcej...

Choinka - świąteczna ozdoba do doniczkiZ zielonego papieru wycinamy paski o szerokości około 1 cm. Paski tniemy na różną długość, po dwie sztuki z każdej długości. Paski składamy na pół i przyklejamy na patyku od szaszłyka tworząc gałązki. Drzewko ozdabiamy brokatem i gwiazdką.

Czytaj więcej...

Bombka choinkowa ekologicznaFormujemy kulę z gazety, następnie obklejamy ją kawałkami gazety. Bombkę ozdabiamy ziarnami np. kolorowym pieprzem, gorczycą. Z ziaren wyklejamy serduszka. Dodatkowo doklejamy kawałki drewienek, mocujemy sznurek, a na czubek zakładamy ozdobne korzenie.

Czytaj więcej...

Choinka z foremekNa patyczek do szaszłyków nabijamy papierowe foremki na ciasteczka. Tym na dole przebijemy brzegi, natomiast im wyżej, przebijamy foremki coraz bliżej ich środka. Na szczyt nabijamy mniejszą foremkę.

Czytaj więcej...

Bombka choinkowa bawełnianaOkrągły wacik otwieramy, wypełniamy watą, następnie sklejamy brzeg. Otrzymujemy wypukłą, okrągłą bombkę. Doklejamy zawieszkę z białego sznurka lub muliny. Brzeg bombki dekorujemy kropeczkami narysowanymi pisakiem.

Czytaj więcej...

Choinka z rolekJedną rolkę papierową przecinamy w 1/3 długości. Malujemy ją na zielono. Malujemy jeszcze jedną całą rolkę. W kolorze brązowym malujemy pół rolki. Sklejamy rolki ze sobą w odpowiedniej kolejności - od dołu: brązową rolkę, następnie całą zieloną rolkę, kolejno rolkę długości 2/3, a na końcu rolkę długości 1/3 całej rolki.

Czytaj więcej...

Gwiazda z dłoniKartki malujemy na zielono. Jak farba przeschnie odrysowujemy ołówkiem dłonie i wycinamy po linii. Wycięte ręce smarujemy przeźroczystym klejem i posypujemy sypkim brokatem oraz przyklejamy ozdobne cekiny. Gotowe dłonie układamy obok siebie, sklejamy tak, by powstała gwiazda.

Czytaj więcej...

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych


Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.