Choinka z płatkówNa karton A4 przyklejamy ozdobny papier świąteczny. Z płatków tworzymy choineczkę, którą ozdabiamy gwiazdkami.

Czytaj więcej...

GwiazdkiNa styropian przykładamy szablon gwiazdki, następnie wbijamy szpilki lub gwoździki na każdym załamaniu gwiazdki. W następnym etapie pracy  wybraną wełnę moczymy we własnoręcznie zrobionym kleju (mąka i woda), nawijamy na szpilki w dowolnym kierunku, ale zachowując kształt gwiazdki i zostawiamy do wyschnięcia. Po wyschnięciu ściągamy gwiazdki ze szpilek i gotowe.

Czytaj więcej...

Bombka ze wstążki i balonaDmuchamy balon, smarujemy go w całości klejem i obtaczamy sznurkami lub wstążkami. Po wyschnięciu przebijamy balon i wyciągamy go ze środka. Ze sznurka robimy pętelkę i przewiązujemy ją przez jeden ze sznurków bombki.

Czytaj więcej...

Bombka ozdobiona serwetkąGotową bombkę styropianową ozdabiamy dowolnym obrazkiem wyciętym z serwetki. Obrazek doklejamy klejem wikolem z dodatkiem wody. Wolną przestrzeń ozdabiamy brokatem.

Czytaj więcej...

Choinka z tasiemekTniemy zieloną kartkę papieru na paski (dwa paski o długości 10 cm, kolejne dwa paski o długości 8 cm, następne o długości 6 cm i trzy paski o długości ok 3-4 cm). Z brązowej kartki wycinamy pień choinki- prostokąt ok. 2 x 7 cm. Łączymy końce pasków i przyklejamy do pnia (zaczynamy od najdłuższych na dole). Na szczyt przyklejamy papierową gwiazdkę, a bombki tworzymy wycinając kółeczka dziurkaczem. Od tyłu przyklejamy tasiemkę do zawieszenia.

Czytaj więcej...

Bombka z bibułyBibułę w dwóch różnych odcieniach zwijamy w palcach na cieniutkie, okrągłe ruloniki. Owijamy styropianową bombkę zaczynając od góry lub od dołu, na zmianę kolorami, następnie ozdabiamy przyklejając cekiny. Na końcu mocujemy zawieszkę oraz kokardkę zrobioną z bibuły.

Czytaj więcej...

Świąteczna chatkaPotrzebujemy białą, plastikową buteleczkę kształtem przypominającą domek. Rysujemy na niej okienka, drzwi, a następnie całość ozdabiamy pastelami olejnymi. Na górną część butelki naklejamy watę, która imituje śnieg.

Czytaj więcej...

Gwiazda tekturowaPasek z tektury składamy w harmonijkę (10 zagięć). Po sklejeniu końców otrzymujemy kształt pięcioramiennej, foremnej gwiazdy. Do ozdoby doklejamy lub wsuwamy w nacięcie ogon gwiazdy.

Czytaj więcej...


 

Prace plastyczne - Jesień

Zobacz pomysły na jesienne prace plastyczne. 

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 330 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 

Zobacz nasz pakiet autorskich szablonów do ponad 250 prac plastycznych.

Przydatne w codziennej pracy z dziećmi.

Przejdź do sklepuFacebook
YouTube

Kontakt


Linki:

ArtykułyMedycyna estetycznaJakiEkogroszek.plBoskiepiersi.pl, Uncja.tv