Duży żołądźNa kartonie rysujemy dużego żołędzia i kolorujemy kredkami. „Czapeczkę” wyklejamy prawdziwymi okazami przyrody. Do obrazka można dokleić również liście dębu.

Czytaj więcej...

Leśne grzybkiZ opakowania na jajka (z zamknięcia) odcinamy wypukłe części znajdujące się po bokach. Na kartce naklejamy kapelusze, malujemy trawę, doklejamy drewniane patyczki- nóżki. Na koniec pracę malujemy farbami tworząc borowiki lub muchomory.

Czytaj więcej...

Plastelinowe liściePrzygotowujemy plastelinę w jesiennych kolorach i liście wycięte z tektury. Na liściach dzieci rozmazują małe kawałki plasteliny. Gdy cały liść jest kolorowy rysujemy wykałaczką unerwienie.

Czytaj więcej...

Różowe kwiatyMały kubek papierowy przecinamy na pół i odwrócony dnem wkładamy do dużego kubka. Nauczyciel robi w nim cyrklem otwory. W dziurki oraz dookoła kubka wkładamy suche gałązki. Gałązki malujemy różową farbą plakatową. Między gałązki wkładamy ręcznik papierowy.

Czytaj więcej...

Duszek z zawiniętym ogonemNa białej kartce A3 rysujemy ducha- okrągła głowa, dłonie jak rękawiczki. Zjeżdżając mazakiem wzdłuż tułowia, na dolnej części rysujemy kształt ślimaczej muszli. Wycinamy duszka i ze ślimaka robi się zakręcony ogon. Z czarnej kartki wycinamy oczy i buzię.

Czytaj więcej...

Parasol z liściemNa półkolu wyciętym z papieru kolorowego układamy liść klonu i zaznaczamy jego kształt. Wycinamy i naklejamy na kartkę. Skracamy ogonek liściowy, a liść naklejamy na parasol. Parasol ozdabiamy małymi kuleczkami plasteliny. Doklejamy ogonek liściowy, na jego końcówce lepimy z plasteliny rączkę parasola.

Czytaj więcej...

Jeż z makaronuDwa elementy kolców kleimy klejem i przyklejamy do nich makaron lub ziarenka słonecznika. Pomiędzy kolcami przyklejamy styropian. Styropian również przyklejamy między kołem, a pierwszą warstwą kolców. Do koła przyklejamy w górnej części gwiazdę. Buzię jeża można narysować pisakiem, albo przykleić oczy w postaci koralików.

Czytaj więcej...

Duch w bandażuZ czarnej kartki A3 wycinamy kształt duszka według szablonu. Zarzucamy bandaż na duszka i mocujemy od tyły taśmą klejącą.

Czytaj więcej...


 

Prace plastyczne - Wiosna

Zobacz pomysły na wiosenne prace plastyczne. 

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 330 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 Metoda nauki słówek poprzez skojarzeniaFacebook
YouTube

Kontakt


Linki:

ArtykułyMedycyna estetycznaJakiEkogroszek.plBoskiepiersi.pl, Uncja.tv