Patyczki malujemy pisakami. Z papierów kolorowych wycinamy kapelusze grzybka (mniejszym dzieciom można wcześniej przygotować daszek). Do kapeluszy można dokleić białe groszki wycięte z papieru oraz ruchome oczy. Gotowy daszek przyklejamy do wymalowanego patyka po lodach. Z zielonej kartki wycinamy trawkę i przyklejamy na sam spód patyczka.

Czytaj więcej...

ŚwiecznikiSzklaną zakrętkę od słoika wyklejamy plasteliną. Na środek wciskamy świeczkę. Następnie układamy kompozycję wykorzystując szyszki, żołędzie, kasztany, orzechy, czapeczki żołędziowe. Ozdabiamy według własnych pomysłów.

Czytaj więcej...

TorcikPlastikowa nakrętkę wyklejamy plasteliną, na środku wciskamy kasztan. Wokół kasztana robimy plastelinowe ozdoby. Na kasztana naklejamy świeczkę zrobioną z czapeczki od żołędzia i plasteliny. Na koniec wysypujemy na środek ścinki od temperowania kredek i torcik gotowy.

Czytaj więcej...

Jesienne drzewo z rolkiPrzygotowujemy rolkę po papierze toaletowym, którą następnie malujemy na brązowo. Kartkę zieloną gnieciemy (możemy pomalować kartkę na zielono) umieszczamy ją w rolce tworząc koronę drzewa. Na końcu przyklejamy papierowe jabłuszka.

Czytaj więcej...

Parasol w kolorach Pani JesieniDzieci otrzymują szablon parasola wykonany na czarnej kartce, wycinają go, następnie z kolorowej bibuły tworzą witraż na parasolce, kolory dobierają dowolnie i przyklejają je w okienka parasola. Praca wykonana w grupie 5 latków.

Czytaj więcej...

JarzębinaJedną z kartek składamy na cztery części. Wydzieramy róg, w którym kartka się nie rozwarstwia tak, aby po rozłożeniu na środku kartki powstała mała okrągła dziura. Przykładamy dziurę do kartki i kolorujemy dziurę - powstanie koral jarzębiny.

Czytaj więcej...

Jesienne jeżePraca została wykonana na kolorowym bristolu. Przyklejone zostały po kolei wycięte z kartek jeże, a następnie ozdobione kolorowym klejem brokatowym według pomysłu dzieci. Na sam koniec pomalowaliśmy rączki kolorowymi farbkami i odcisnęliśmy na górze jeża tworząc kolce.

Czytaj więcej...

JarzębinaWyklejamy kolorową plasteliną liski jarzębiny. Z bibuły toczymy małe kulki i przyklejamy klejem kuleczki jedna obok drugiej.

Czytaj więcej...

 

Prace plastyczne na lato

Zobacz najnowsze prace z kategorii "Lato".

 

 


 

 

Zaawansowane prace plastyczne

Ponad 280 propozycji prac plastycznych wymagających większych umiejętności.

 

 

 

 

Reklama

Swetry na jesień - galeria zdjęć


 

Materiały do pobrania

Szablony pisanek

Pisanki

 Grafiki  Szablony 

Nauka kolorów

Nauka kolorów

 Grafiki 

Warzywa - rysunki dla dzieci

Warzywa - rysunki dla dzieci

 Grafiki