Jesienna szaruga- deszczowa pogodaKorzystając z szablonów, kolorowanki lub własnego rysunku tworzymy obrazek miasta. Kolorujemy go, malujemy farbami, dorysowujemy szczegóły np. okna. W górnej części kartki malujemy szare chmury. Po wyschnięciu rysujemy ołówkiem z góry na dół kreski.

Czytaj więcej...

Czarodziejski parasolKartkę składamy na pół i rysujemy na niej parasol. Kontury parasola można też odrysować od szablonu. W górnej części kartki nanosimy kropelki wody zabarwionej niebieską farbą. Kartkę stawiamy pionowo. Obserwujemy spływające krople (w razie potrzeby dodajemy wodę).

Czytaj więcej...

Leśne grzybyKapelusz to fragment wytłaczanki po jajkach. Zapakowujemy go w brązową bibułę. Końce bibuły podklejamy. Korek do butelki oklejamy jasnożółtą bibułą. Sklejamy oba elementy.

Czytaj więcej...

MarchewkaRozkładamy arkusz papieru śniadaniowego i układamy płasko, poziomo. Wzdłuż jego dolnej krawędzi, z lewej strony układamy „leżąco” nożyczki (uchwyty z lewej strony, ostrze z prawej strony). Nożyczki zawijamy w papier, jego koniec zaklejamy.

Czytaj więcej...

Jesienny parasolZ brystolu wycinamy duże koło. Koło rozcinamy wzdłuż promienia i zaklejamy tworząc szeroki stożek. Stożek składamy czterokrotnie, wycinamy płaskie łuki na końcach wszystkich ośmiu części. Parasol odwracamy i na środku układamy styropianową kulkę.

Czytaj więcej...

WrzosRysujemy kreski naprzemiennie czerwoną i niebieską kredką tworząc kępkę wrzosu. Kolory mieszają się, powstaje fiolet, gdzieniegdzie widać też niebieski i czerwony kolor. Daje to ciekawy efekt. Dołączamy również kreski zielone zaznaczając łodygi krzewinki.

Czytaj więcej...

MuchomorZ białej bibuły wycinamy szeroki pas, następnie z tego pasa odcinamy kawałek. Odciętą część zwijamy w dłoni jak bukiecik. Dolną część „bukieciku” skręcamy, a górną rozkładamy w kółeczko. Powstaje kawałek nogi muchomora i jego harmonijka. Nogę oklejamy dodatkowym kawałkiem białej bibuły. Na nodze w górnej części naklejamy nacięty w wąskie paseczki pasek bibuły.

Czytaj więcej...

Bukiet z warzywnych kwiatówPlastikowym nożem wykrawamy trójkąt z ogórka, a w marchewce wycinamy zygzaki. Warzywa nabijamy na wykałaczkę, najpierw ogórek, potem marchewkę. Wszystkie kwiaty można włożyć do słoika i podać do stołu jako zdrową przekąskę.

Czytaj więcej...

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych


Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.