Jesienny krajobrazPrzyklejamy kawałki kory (jedna w całości, druga pokruszona). Wykorzystujemy sztuczny mech na drzewo i trawę. Z kolorowego papieru wycinamy kapelusze grzybów. Przyklejamy je , korektorem rysujemy kropki, a kredkami rysujemy nóżki grzybów.

Czytaj więcej...

Jesienny jeżykMalujemy – stemplujemy karton farbami. Pozostawiamy do wyschnięcia. Wycinamy pyszczek i nos. Przyklejamy wycięte elementy i oczy. Czarnym markerem rysujemy kolce. Kolorujemy suchymi pastelami pyszczek.

Czytaj więcej...

Jesienny parasol we wzoryPlastelinę rozcieramy na półkolu wyciętym z tektury. Na tak przygotowanej powierzchni rysujemy wzory wykałaczką lub wsuwką do włosów. Wzory możemy też stworzyć przyklejając do plasteliny kolorowe nici i małe koraliki.

Czytaj więcej...

Jesienny parasol z posypkąBiałe półkole naklejamy na kolorową kartkę. Parasol dekorujemy pokruszonymi, kolorowymi liśćmi. Klejem smarujemy kontury parasola lub tworzymy na nim wzorki.

Czytaj więcej...

Parasol z serwetkamiSerwetki ozdobne rozwarstwiamy i zostawiamy kolorową część. Z kartki wycinamy trzy jednakowe półkola, każde oklejamy w całości serwetką (każde półkole serwetką z innym wzorem).

Czytaj więcej...

Jesienny parasolPrzygotowujemy górny fragment plastikowej butelki. W wewnętrznej stronie rozmazujemy plastelinę tworząc dowolne wzory (np. kolorowe paski, kropki).

Czytaj więcej...

Jesienna szaruga- deszczowa pogodaKorzystając z szablonów, kolorowanki lub własnego rysunku tworzymy obrazek miasta. Kolorujemy go, malujemy farbami, dorysowujemy szczegóły np. okna. W górnej części kartki malujemy szare chmury. Po wyschnięciu rysujemy ołówkiem z góry na dół kreski.

Czytaj więcej...

Czarodziejski parasolKartkę składamy na pół i rysujemy na niej parasol. Kontury parasola można też odrysować od szablonu. W górnej części kartki nanosimy kropelki wody zabarwionej niebieską farbą. Kartkę stawiamy pionowo. Obserwujemy spływające krople (w razie potrzeby dodajemy wodę).

Czytaj więcej...

Zestawy szablonów do naszych prac plastycznych


Szablony znajdą zastosowanie przy wykonaniu ponad 300 prac plastycznych. Są unikalne, w większości ręcznie rysowane i dostępne tylko tutaj. Co ważne zostały dostosowane wymiarowo do użytego w pracy plastycznej przedmiotu np. papierowej rolki, talerzyka. Zawsze pod ręką będziesz miała listę pomysłów na każdą okazję.